User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Bmw kilit difransiyel orani ile ilgili yardim !!!

CKLC97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bmw kilit difransiyel orani ile ilgili yardim !!!

Abilerim kardeşlerim herkese merhaba e34 520i aracımı kendi zevkime göre toparlıyorum yavaş yavaş aracıma kilit difransiyel de koymak istiyorum aracım şu anki difransiyeli ile 3. viteste 6000 devirde 140 km/h hızlara çıkıyor oranını bilmiyorum 4 tane kilitli difransiyel buldum birisi 4.10 - 3.64 - 3.46 - 3.73 - 2.65 oranlı hepsi büyük kafa büyük kafa küçük kafa arasındaki fark nedir bunlardan hangisi iyi olur yanlama lastik yakma gibi bi hevesim olmadığı için kamyon gibi habire vites attırmasın bana sonra maksat son hızı yüksek olsun gene her viteste dolu dolu gitsin çok da baygın olmasın yeter bu oranlardan hangisi iyi olur veya ikisinide boşver bundan al diyeceğiniz oran hangisidir aydınlatırsanız sevinirim
    Konu CKLC97 tarafından (15-10-2018 Saat 21:09 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim ben e36 320 kullanıyorum. Aracımda 3.45 düz difo var. top speed 218 yapıyor. Lastik ölçüm arkalarda 245 40 17.

Şehir içi seri olmasını istiyorsan. 3.46, 3.73, 4.10 takarsın. Oran arttıkça top speed azalır, aracın hızlanması güzel olur.

2.65 oran dizel difosu diye hatırlıyorum. Gereksiz uzun olur.

Uzun yolda güzel gitsin diyorsan 3.15 bulup takmanı öneririm. 2.0 motorda bence takılması gereken en uzun oran budur.

Motorda stroker ya da turbo yapmayacaksan 3.46 takmalısın, şehir içinde ara hızlanmaları düşürdükçe araç keyifsiz bir hal alıyor.

Büyük kafa difo piyasada tutulmasının sebebi zor kırılıyor olması. Araçla 0 çizeyim yanlayayım diye düşünüyorsanız kesinlikle büyük kafa difo alın. Büyük difo takmak isterseniz aks'lar değişmesi gerekiyor sanırım. Küçük kafanın aksları farklı oluyor.

E30 2.8 swap yapıp 3.38 küçük kafa difo taktık. Biz difoyu kıramadık. Gayette hırçın kullanıldı. Difo'nun kırılma nedenlerinin başında asfaltın cinsi geliyor.

Dişli asfaltta gazlamak, yağmurda gazlamak difoyu kırıyor.
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ben e36 320 kullanıyorum. Aracımda 3.45 düz difo var. top speed 218 yapıyor. Lastik ölçüm arkalarda 245 40 17.

Şehir içi seri olmasını istiyorsan. 3.46, 3.73, 4.10 takarsın. Oran arttıkça top speed azalır, aracın hızlanması güzel olur.

2.65 oran dizel difosu diye hatırlıyorum. Gereksiz uzun olur.

Uzun yolda güzel gitsin diyorsan 3.15 bulup takmanı öneririm. 2.0 motorda bence takılması gereken en uzun oran budur.

Motorda stroker ya da turbo yapmayacaksan 3.46 takmalısın, şehir içinde ara hızlanmaları düşürdükçe araç keyifsiz bir hal alıyor.

Büyük kafa difo piyasada tutulmasının sebebi zor kırılıyor olması. Araçla 0 çizeyim yanlayayım diye düşünüyorsanız kesinlikle büyük kafa difo alın. Büyük difo takmak isterseniz aks'lar değişmesi gerekiyor sanırım. Küçük kafanın aksları farklı oluyor.

E30 2.8 swap yapıp 3.38 küçük kafa difo taktık. Biz difoyu kıramadık. Gayette hırçın kullanıldı. Difo'nun kırılma nedenlerinin başında asfaltın cinsi geliyor.

Dişli asfaltta gazlamak, yağmurda gazlamak difoyu kırıyor.
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için araca şu an için turbo veya superşarj gibi bir işlem yaptırmayı düşünmüyorum gayet sağlıklı çalışıyor araç sizinde dediğiniz gibi şehir içi hızlanmaları az bişey arttırmak amaç 3000 devirden sonra baya iyi şekilde ivmeleniyor aracım ama yokuşta falan bekleyip kalkınca bi ağırlık söz konusu olabiliyor dik yokuşlarda araçla sıfır çizme yanlama gibi bir düşüncem yok zaten normal sakin sakin binerim her zaman maksat araba dolu olsun kilit difransiyelinden telefonuna 16 tuş obc sine kadar recaro koltuklarıyla falan sürerken zevkle sürebileceğim bir araç olsun istiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim difodan ziyade m50b25 emme manifoldu, 4.4 boğaz kelebeği, yeşil enjektör, mümkünse headers yaptır. Bu söylediklerim ile tam senin istediğin gibi olacak diye düşünüyorum

Difo oranını azaltsan top speed azalacak. Daha çok vites atman gerekecek, difo oranını uzatsan altlar iyice ölecek.
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim difodan ziyade m50b25 emme manifoldu, 4.4 boğaz kelebeği, yeşil enjektör, mümkünse headers yaptır. Bu söylediklerim ile tam senin istediğin gibi olacak diye düşünüyorum

Difo oranını azaltsan top speed azalacak. Daha çok vites atman gerekecek, difo oranını uzatsan altlar iyice ölecek.
    Şu an hepsini birden halledemem de parça parça olursa ancak öyle olur teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler