User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: B180 CDI Şanzıman hk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

B180 CDI Şanzıman hk.

Merhaba,

Şubat ayında 42 binde 2014 model olarak aldığım B180 CDI aracımda yaşadığım rahatsızlığı sizlerle paylaşmak istedim, belki bir çözümü vardır diye... Araç, özellikle normalin altındaki hava sıcaklıklarında, vites değişimlerinde çok silkeliyor. Şanzıman yağ değişimi bildiğim kadarı ile 90 bin km de, eskiden böyle yapmıyordu, bu bir arıza mıdır yoksa şanzımanın karakteristiği mi böyle bilemiyorum, denemek için bayide gidip makyajlı GLA 180 CDI sürdüm, tabi makyajla epey toplamışlar arabayı ama benimkinden çok daha iyi bir karakteristiğe sahipti, bu şanzımana sahip A-B-CLA-GLA dizel otomatik(makyajsız) sahiplerinin yorumlarını merak ediyorum, teşekkürler.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şanzıman yağı ve motor soğukken biraz sarsıntı normal. Ama çok yapıyorsa sorun olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şanzıman yağı ve motor soğukken biraz sarsıntı normal. Ama çok yapıyorsa sorun olabilir.
    Geçen kış böyle yapmıyordu, internette tek bir kişi bile bulamadım sorun yaşayan, ne ülke sınırlarında ne de yurt dışında, millet şanzımanın karakteristiğini kabullenmiş anlaşılan diyorum kendi kendime.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen kış böyle yapmıyordu, internette tek bir kişi bile bulamadım sorun yaşayan, ne ülke sınırlarında ne de yurt dışında, millet şanzımanın karakteristiğini kabullenmiş anlaşılan diyorum kendi kendime.
    Yaklaşık 195.000 kmde B180 d aracımız vardı 2013 model. Böyle bir sorunumuz yoktu.

Mercedes in DCT çift kavrama şanzımanlarını çeşitli araçlarda uzun kmlerce kullandım. Yorduğumuz da oldu aşırı zorladığımızda hiç titreme yapmadı.

Sorunlu bir şanzıman olmamakla beraber sattığım araçlardan 1 tanesinde garanti den Şanzıman değişti. Şasi numarasından sorguladığıızda zaten Mercedesin değişmesi gerektiği konusunda aksiyon vardı.

Belkide adaptasyon yapılması yeterli olacaktır.

Öncelikle Mercedes yetkili servisine giderek iş emri açılması ve iş emrinde müşteri şikayeti olarak şanzıman titremesi yazılmalı...
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 195.000 kmde B180 d aracımız vardı 2013 model. Böyle bir sorunumuz yoktu.

Mercedes in DCT çift kavrama şanzımanlarını çeşitli araçlarda uzun kmlerce kullandım. Yorduğumuz da oldu aşırı zorladığımızda hiç titreme yapmadı.

Sorunlu bir şanzıman olmamakla beraber sattığım araçlardan 1 tanesinde garanti den Şanzıman değişti. Şasi numarasından sorguladığıızda zaten Mercedesin değişmesi gerektiği konusunda aksiyon vardı.

Belkide adaptasyon yapılması yeterli olacaktır.

Öncelikle Mercedes yetkili servisine giderek iş emri açılması ve iş emrinde müşteri şikayeti olarak şanzıman titremesi yazılmalı...
    Yalnız araç sadece ilk 2 bakımında yetkiliye gitmiş, iyi niyetten mi yapılıyor bu dediğiniz?

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yetkili servise gidip önce adaptasyon yapılacak, belki şasesine kayıtlı güncelleme bile olabilir.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler