User Tag List

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 20 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Spor Cat Hakkında - 100 cell vs 200 cell ???

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neredeyse 1 aydır tüm parçaları evde hazır bekleyen projeyi bugün sonunda hayata geçirdik, T-jet MiTo'ya 200 cell cat'ı taktık.

Öncelikle, spor cat vs stock cat seramik görselleri ile başlayalım. Net şekilde görüldüğü üzere stock cat ciddi dar deliklerden oluşuyor. (Yukarıdaki stock cat)

İlk iş olarak işaretlemeleri yapıp, kesmeye başladık. Önceliğimiz sport cat'ın gövdesi ile stock cat'ın ucunu birbirine tutturmaktı.

Sonrasında, boru kıvırma işine geçtik. Doğrusu dirsek bulamadığımızdan, tamamen kıvırma yaparak ilerledik. Dik büküm marullanmaya sebep oldu ama çok umursamadım doğrusu.

Kıvrılan boruyu, araç üstünde katalizörle beraber güzelce ölçü alıp puntalamasını yaptık.

Sonrasında kaynakların üzerinden güzelce geçildi ısı yalıtım sargımız dp kısmına sarıldı.

Son olarak da araç üstünde son kaynakları attık. Bu sayede artık egzoz sistemimiz 200 cell spor cat, 60'lık düz boru ve stock son susturucudan meydana gelir oldu.

İlk cold startımız:

İşlem tamalandıktan sonra yaklaşık 70 km kadar test sürüşü yaptım. Ses olarak cold start'ta biraz ses arttı ama motor ısınınca net bir fark var demek çok zor. Sadece araç yükte iken, derinlerden bir rezonans fark ediliyor. Yani ses artmadı ama daha içten, daha tok gibi bir hissiyat veriyor.

Performans olarak ise, araç stock egzozlayken 5. viteste ancak 5700 rpm civarı, 190 km hıza çıkar orada boğulurdu.

Ama güncel hali ile yine 5. viteste 6000 rpm e kadar çevirip, 200'ü görebiliyor. Hatta bunu her zaman test yaptığım otoban güzergahında üst üste 5 kez denedim, hepsinde sonuç aynı oldu.
    Konu rahmitanir tarafından (15.Aralık.2018 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neredeyse 1 aydır tüm parçaları evde hazır bekleyen projeyi bugün sonunda hayata geçirdik, T-jet MiTo'ya 200 cell cat'ı taktık.

Öncelikle, spor cat vs stock cat seramik görselleri ile başlayalım. Net şekilde görüldüğü üzere stock cat ciddi dar deliklerden oluşuyor. (Yukarıdaki stock cat)

İlk iş olarak işaretlemeleri yapıp, kesmeye başladık. Önceliğimiz sport cat'ın gövdesi ile stock cat'ın ucunu birbirine tutturmaktı.

Sonrasında, boru kıvırma işine geçtik. Doğrusu dirsek bulamadığımızdan, tamamen kıvırma yaparak ilerledik. Dik büküm marullanmaya sebep oldu ama çok umursamadım doğrusu.

Kıvrılan boruyu, araç üstünde katalizörle beraber güzelce ölçü alıp puntalamasını yaptık.

Sonrasında kaynakların üzerinden güzelce geçildi ısı yalıtım sargımız dp kısmına sarıldı.

Son olarak da araç üstünde son kaynakları attık. Bu sayede artık egzoz sistemimiz 200 cell spor cat, 60'lık düz boru ve stock son susturucudan meydana gelir oldu.

İlk cold startımız:

İşlem tamalandıktan sonra yaklaşık 70 km kadar test sürüşü yaptım. Ses olarak cold start'ta biraz ses arttı ama motor ısınınca net bir fark var demek çok zor. Sadece araç yükte iken, derinlerden bir rezonans fark ediliyor. Yani ses artmadı ama daha içten, daha tok gibi bir hissiyat veriyor.

Performans olarak ise, araç stock egzozlayken 5. viteste ancak 5700 rpm civarı, 190 km hıza çıkar orada boğulurdu.

Ama güncel hali ile yine 5. viteste 6000 rpm e kadar çevirip, 200'ü görebiliyor. Hatta bunu her zaman test yaptığım otoban güzergahında üst üste 5 kez denedim, hepsinde sonuç aynı oldu.
    Hayırlı olsun. Maliyet nasıl çıktı ?
    _____________Driving Performance__________________
    Tuğbay IŞIKLAR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Maliyet nasıl çıktı ?
    Aliex siparişlerinin hepsinin linkini bir önceki sayfada vermiştim.

İşçilik de ben direkt işin içinde olduğumdan baya uyguna geldi, o konuda vereceğim rakam doğru referans olmaz.

Sadece yapacaklara şunu önerebilirim, aliex'ten aldığım 60mm den 50mm ye daralan kısa ek boru gereksizmiş. Bir de 60 mm'lik dirsek ve yüne 60 mm'lik 1 metre düz boruyu aliex'ten alırsanız, bi daha benim gibi sanayide boru aramak zorunda kalmazsınız, kıvırma işi de çok daha kolay olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Spor kat. candır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Spor kat. candır.
    Eyvallah abi, sağolasın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşin uzmanlarına bir soru daha sormak istiyorum.

EGT sensörü takmak için doğru nokta, aşağıdaki fotoda sarı işaretli kısım mıdır, yoksa yeşil işaretli mi?

Yoksa bam başka bir noktaya mı takmak gerekir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşin uzmanlarına bir soru daha sormak istiyorum.

EGT sensörü takmak için doğru nokta, aşağıdaki fotoda sarı işaretli kısım mıdır, yoksa yeşil işaretli mi?

Yoksa bam başka bir noktaya mı takmak gerekir?

Egt sensör siparişini verdim.

İtiraz gelmez ise, sarı işaretli kısma takacağım sensörü.

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egt sensorunu egsoz manifolduna takmalısın gosterdıgın yerlerden verim alamasın deger alırsın tabiki de ama gercek okuman degerler olmaz...
    I have reset it....Aal izz well....
    Subaru Impreza WRX+ , VW Golf TSI
    Alıntı Posrche 959 Driver's Manual Nickli Üyeden Alıntı
    Even the Porsche 959 is subject to the laws of physics.

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işaretli olan yere sensörü takarsanız 100 derece düşük ölçer sıcaklığı,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler