User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: BMW E36 M52 yardım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

BMW E36 M52 yardım

Merhaba arkadaşlar,

97 model 198000 km de BMW e36 320 almaya karar verdim. Satıcı ile anlaştım, salı arabayı görüp ekspertize sokucam. Arac değişensiz, eğer söylenenin aksine bişey çıkmazsa motor da da sorun yoksa aracı alacağım. Daha önce bmw kullanmadım, Almışken modelli olsun istiyorum o yüzden M 52 motorlu bir araba olacak, çünkü 95 sonrası arabaların içi daha cok hoşuma gidiyor, dijital kilima faln olsun istiyorum. Fakat M52 motorun başıma acacağı sorunlardan korkuyorum. Araba benzinli hiç lpg yok. M52 ne kadar sorunludur? Aldığıma beni pişman eder mi? Arabayı alırken nelere dikkat etmeliyim, motorun düzgün olduğuna nasıl karar verebilirim? Km sinin orjinal olup olmadığını eksper anlar mı?
    Teşekkür ediyorum

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bmw grubunda orjinal parçayla değişim olayı cok olur iyi kontrol edin sökme takma varsa içlerine iyi bakın o parçanın başka renkden takılmıs olabilir. Conta yı kesinlikle kontrol ettirin en büyük problemi m52 lerin conta yakma. Arabayı calıstırın boş rolantide dalgalanma yapıyormu onu kontrol edin genellikle hava akış metresinde problem olur. Aklıma gelenler bunlar. Ha birde aracı kesinlikle life kaldırıp altına bakın kaynak vs varmı diye.
    AP Type-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw grubunda orjinal parçayla değişim olayı cok olur iyi kontrol edin sökme takma varsa içlerine iyi bakın o parçanın başka renkden takılmıs olabilir. Conta yı kesinlikle kontrol ettirin en büyük problemi m52 lerin conta yakma. Arabayı calıstırın boş rolantide dalgalanma yapıyormu onu kontrol edin genellikle hava akış metresinde problem olur. Aklıma gelenler bunlar. Ha birde aracı kesinlikle life kaldırıp altına bakın kaynak vs varmı diye.
    Merhabalar cok teşekkür ederim cevabınız için. Söylediklerinizi dikkate alacağım. Pistonlarının da sülfürlü yakıttan etkilendiği söyleniyor, böyle bir şey duydunuz mu?

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ismail91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar cok teşekkür ederim cevabınız için. Söylediklerinizi dikkate alacağım. Pistonlarının da sülfürlü yakıttan etkilendiği söyleniyor, böyle bir şey duydunuz mu?
    İlk defa sizden duyuyorum.
    AP Type-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğru duymuşsunuz ancak pistonlar değil gömlekler aşınıyor. Şöyle ki aliminyum blok olan m52 lerin gömlekleri yüksek sıkıştırma oranı ve yanma ısısı göz önüne alınarak nikasil alışım ile kaplanmıştır.nikasilin alaşımla galvanizde eklenmiştir.Bmw böylece aliminyum blokta hem dayanıklılığı hemde hafifliği hedeflemiştir.Ancak sülfür oranı yüksek benzine sahip ülkeleri hesaba katmamıştır.Sülfür nikasil ile tepkimeye girerek daha hızlı aşınma ve yağ yakma sorununu beraberinde getirmiştir.Buna m60 kodlu v8 motorda dahildir.Konu ile ilgili m52 motorda en çok mağduriyet yaşayan ülke yüksek sülfür oranına sahip benziniyle ingilteredir.Mart 1998 sonrası 1999 a kadar olan m52 motorlarda bu sorunu gidermek için döküm gömlek kullanılmıştır. Yada rektefiye yapılan m52 lere iyi bir rektefiyeci döküm gömlek çakabilir Böylelikle yağ yakma sorunu işi bilen ellerde cözuluyor
    Konu ///M RIDER tarafından (09-11-2018 Saat 20:56 ) değiştirilmiştir.

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski bmwteam ciler belli ediyor kendini.Düzenli olarak tartışırdı m52 ve m50 ci tayfa
    Birde purolarını yakıp uzaktan seyreden s50b32 ciler vardı tabi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski bmwteam ciler belli ediyor kendini.Düzenli olarak tartışırdı m52 ve m50 ci tayfa
    Birde purolarını yakıp uzaktan seyreden s50b32 ciler vardı tabi
    Ben s50b30 cuydum sihirli rakam 286. forumdan atılınca puroyu burda yakiyoruz

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benzinli M52den korkmayın, parçası artık peynir ekmek gibi ama orj.den şaşmayın... iyi kullanılmış kasası düzgün bir e36 hala değerlidir... modic aletleri sağlam bir yerde expertiz yaptırın, vanosun durumunu bile anlarsınız orada, sıkıştırmaları tek tek okutun çok fark var mı bakın, e36 larda motordan ziyade yürüyen, şanzıman ve diff yeri gelir daha maliyetli arızalar çıkartabilir, diss uğulduyor mu, vite geçişleri sorunsuz mu kullanıp deneyin... aracın rölantisine bakın, BMW çoğu zaman rölantide belli eder kendini, dvirde dalgalanma var mı? vara sensörlerden bir ya da bir kaçı arızalıdır, egsozu koklayın benzin ya ada yağ kokusu var mı? bobinlerin fişlerini tek tek çekip bakın arızalı mı belli eder, benzin pompası genelde son nefesini vermeden sesli çalışır, arka koltuğu altından gelen ses var mı dinleyin...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepinize cok teşekkür ederim, sağolun

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    m52 motor güzel motor bende 4 ay olacak bir 95 model 8. ay üretimli bir m52b20 aldım lpg mevcut araç çok güzel su yağ eksiltme vs yok.. Şahsen altını kaldır yürürü kontrol et, güzel bir e36 çok keyiflidir.. Orjinalliği bozulmamış bir araç almaya özen göster
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncel m52 kullanıcısı olarak aracı yokuş aşağı kompresyona verip gaz vermeyin, sonrasında gaz verince mavi duman atıyor olma ihtimali yüksek

Ben günlük kullanıyorum. 287000 km de sorunsuz biniyorum. Keyfi harcayacak illaki çok şey çıkıyor
    Coğrafya kaderdir

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ///M RIDER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    forumdan atılınca puroyu burda yakiyoruz
    Arada olur öyle.
    Düz adam___

Mümin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu zamana kadar Honda Seat Skoda Opel Fiat Mercedes kısacası Bmw dışında araçlar kullandım. Her aldığım araç için "bunu satıp e36 alcam bunu satıp e46 alcam" dedim fakat bir türlü cesaret edipte daha doğrusu güvenilir birinden Bmw bulup da alamadım. Yanarım yanarım bmw siz geçen günlerime yanarım
    35 NFR 34 Seat Leon FR 1,4 TSI
    42 HJ 932 Honda Civic 1,6 I-VTEC
    42 FR 957 Seat Leon FR 1,4 TSI
    42 FN 709 Honda Civic 1,6 IES
    42 DSH 05 Honda Civic 1,6 IES

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler