User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: W 202 c180 gösterge sorunu

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

W 202 c180 gösterge sorunu

Selam uzun arayıştan sonra aracımızı aldık ancak getirirken değişik bir sorun çıkardı normal seyir halindeyken göstergedeki dijital ekranların ışığı söndü sonra yakıt almak için stop ettim tekrar düzeldi ve bu yol boyu tekrarladı bide bu ışık gidincede benzin göstergesi nerdeyse full depo gösteriyor. Ama ışık yanınca benzin ibreside normale dönüyor yarın söküp bakacağım daha önce benzer bi olay başına gelen varmı fazla uğraşmamak adına. Bide aracın göğüs tesisatı falan orjinal fabrikanın taktığı teyp dahi çıkarılmamış hiç nerden yapıyor acaba biyerin şase kablosumu gevşek
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi fikri olan yok galiba
    Bugün bu arızalara ek olarak gaza yüklendiğinde tekleme yapmaya başladı
    Böyle tam gazda araba sanki elektrik kesiyormuş gibi kafayı indirip kaldırıyor
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gaz kelebeği kuruyormu kontak açınca onu kontrol edin abi hastalıktır merssonun kare motorlarında , birisi kontağı açsın sizde gaz kelebeğine bakın kontağı açtıgında ses gelcekmi kelebek marş konumunu alcakmı tekleme ondan yapıyor olabilir, birde kaputun sol far tarafında pms beyni var onun içinde zamanla yağ buharı felan birikiyor o teklemeye sebep olabilir yada pms beyninin tessatında zamanla deforme olduysa ondanda yapar klasik kronik sıkıntıları
    Hakkı Can Eryüzlü...

ismail06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi bizde de var aynı arabadan çok araştırdım fabrikasyon sorunlu 93-97 arası zamanında mersedes çağırmış zaten yapılabilecek bişey yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hkkcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gaz kelebeği kuruyormu kontak açınca onu kontrol edin abi hastalıktır merssonun kare motorlarında , birisi kontağı açsın sizde gaz kelebeğine bakın kontağı açtıgında ses gelcekmi kelebek marş konumunu alcakmı tekleme ondan yapıyor olabilir, birde kaputun sol far tarafında pms beyni var onun içinde zamanla yağ buharı felan birikiyor o teklemeye sebep olabilir yada pms beyninin tessatında zamanla deforme olduysa ondanda yapar klasik kronik sıkıntıları
    Mesajınızı yeni gördüm hemen kontrol edecem pms yi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ismail06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bizde de var aynı arabadan çok araştırdım fabrikasyon sorunlu 93-97 arası zamanında mersedes çağırmış zaten yapılabilecek bişey yok

Bazen yapmıyor sadece tekleme var arabada bi bakalım

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi fikri olan yok galiba
    Bugün bu arızalara ek olarak gaza yüklendiğinde tekleme yapmaya başladı
    Böyle tam gazda araba sanki elektrik kesiyormuş gibi kafayı indirip kaldırıyor
    tam gaza yüklendiğinde sanki devir kesiciye giriyomuş gibi oluyorsa krank devir sensörüne bir baktirim derim. gosterge konusunda bir fikrim yok
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tam gaza yüklendiğinde sanki devir kesiciye giriyomuş gibi oluyorsa krank devir sensörüne bir baktirim derim. gosterge konusunda bir fikrim yok
    Bayadır yok bu sorun ama kesici gibi değil genelde soğukken yapıyor böyle 2. Vites gidiyorum aniden sollama yapacam gazı yarıya kadar basınca sanki ateşleme gidiyo 1 saniye kontak kapatmış gibi sonra düzeliyor ummadığın yerde yapıyor kaza yaptırır o derece. Araba dururken boşta dip gazda 4 bin devirde launc yapıyor giderken son devirlerde kesiciye giriyor geçen farkettim işin garibi araba çok sağlıklı ve performansı çok iyi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayadır yok bu sorun ama kesici gibi değil genelde soğukken yapıyor böyle 2. Vites gidiyorum aniden sollama yapacam gazı yarıya kadar basınca sanki ateşleme gidiyo 1 saniye kontak kapatmış gibi sonra düzeliyor ummadığın yerde yapıyor kaza yaptırır o derece. Araba dururken boşta dip gazda 4 bin devirde launc yapıyor giderken son devirlerde kesiciye giriyor geçen farkettim işin garibi araba çok sağlıklı ve performansı çok iyi
    Tehlikeli bir durummuş. Bazı arızaları tespit etmek çok zor oluyor bazende adamina denk geldin mi cok kolay olabiliyor
    Gectimiz aylarda benim aracta yolda giderken tekleme olmaya basladi ama bazen oluyor ne zaman yapacağı belli olmuyordu bi cok kişiye sordum bi cok servis gezdim hepsi bisey soyluyor felaket senaryoları yok motor acilacak yok mazot pompasi sokulecek vs cozemedim moraller bozuk tabi. Sonra sanayide bi dukkana girdim. Usta dedim boyle bisey oluyor vs daha ben lafimi bitirmeden arabanın altina girdi 1 dk sonra çıktı . Dedi tamam. borcum ne dedim borç yok dedi. Harbidende bi daha olmadı.
    Bence bi süre temkinli olarak takip et durumu, bu süreçte de araştirisin belki ariza daha belirginlesir tespiti daha kolay olur
    Konu E46 tarafından (13-01-2019 Saat 23:21 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tehlikeli bir durummuş. Bazı arızaları tespit etmek çok zor oluyor bazende adamina denk geldin mi cok kolay olabiliyor
    Gectimiz aylarda benim aracta yolda giderken tekleme olmaya basladi ama bazen oluyor ne zaman yapacağı belli olmuyordu bi cok kişiye sordum bi cok servis gezdim hepsi bisey soyluyor felaket senaryoları yok motor acilacak yok mazot pompasi sokulecek vs cozemedim moraller bozuk tabi. Sonra sanayide bi dukkana girdim. Usta dedim boyle bisey oluyor vs daha ben lafimi bitirmeden arabanın altina girdi 1 dk sonra çıktı . Dedi tamam. borcum ne dedim borç yok dedi. Harbidende bi daha olmadı.
    Bence bi süre temkinli olarak takip et durumu, bu süreçte de araştirisin belki ariza daha belirginlesir tespiti daha kolay olur
    İnşallah bulurum kaputu açacak vaktim olmuyor bazen ama çözerim de biraz zaman alır. Servis bile çaresiz baktı bişey anlamadı arabadan çok memnunum vazgeçemiyorum yakıtı performansı yorumlar için tşk.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o2 olabilirmi veya maf

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o2 olabilirmi veya maf
    Ama sürekli yapmıyor onlardan olsa devamlı yapmazmı ?

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alfa 33 ümde benzer sorun vardı.hissizleşirdi anlık.bazen hiç bişey olmazdı.

aynen sollamalarda veya anlık gazlamalarda stres yapıyordu.o2 yi değişince düzelmişti.

sorununuz budur diyemem ama benzer diye yazdım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ama sürekli yapmıyor onlardan olsa devamlı yapmazmı ?
    Belli olmuyor bazi sensor arızaları devamlida yapmayabiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim 307 de var bu , anlık elektrik gidip geliyor gibi oluyor , dikkat ettiğim şey yüksek sürate çıktığımda dip gazdayken yada yüksek rakıma çıktığımda oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alfa 33 ümde benzer sorun vardı.hissizleşirdi anlık.bazen hiç bişey olmazdı.

aynen sollamalarda veya anlık gazlamalarda stres yapıyordu.o2 yi değişince düzelmişti.

sorununuz budur diyemem ama benzer diye yazdım.
    Bazen stres yaptırıyor doğru şimdi işe geldim hiç teklemedi mesela zaten nerde cins arıza var beni bulmazsa olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim 307 de var bu , anlık elektrik gidip geliyor gibi oluyor , dikkat ettiğim şey yüksek sürate çıktığımda dip gazdayken yada yüksek rakıma çıktığımda oluyor

Aynen benim sorun alt devirden üste çıkacağım zaman oluyor
    Bakalım inşallah buluruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belli olmuyor bazi sensor arızaları devamlida yapmayabiliyor.

Oda doğru belli olmaz ne yapacağı bu uyuz sensörlerin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler