User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1.5 ecoboost hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.5 ecoboost hakkında

Herkese merhaba

Salı günü aksilik çıkmaz ise 2013 85 bin kmdeki 116i aracımı satıyorum. Araçsız kalmamak için de bu süreci aktif olarak değerleniriyorum. Birkaç araç baktıktan sonra Mondeo 1.5 Ecoboost A/T almaya karar verdim. Ecoboostlarda sandık motor değiştiren insanlar gördüm. Ama gördüklerim hep 1.6 182 lik idi. Bu 1.5 4 silindirli ünitede herhangi bir kronik sorun var mıdır, öğrenmek istedim teşekkürler.

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 Ecoboost'larda turbo su soğutma hortumu geri dönüşü sertleşip kırılınca hararet yapan araçlar oldu, sonradan serviste bu parçalar revize edildi. 1.5 Ecoboost ise bu kısımda daha farklı bir tasarım kullanıldı önceki sıkıntılar yaşanmasın diye.
    Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OmerRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 Ecoboost'larda turbo su soğutma hortumu geri dönüşü sertleşip kırılınca hararet yapan araçlar oldu, sonradan serviste bu parçalar revize edildi. 1.5 Ecoboost ise bu kısımda daha farklı bir tasarım kullanıldı önceki sıkıntılar yaşanmasın diye.
    Bilgilendirme için teşekkğr ederim, kıymetli bir bilgi, mevcut arabamda soğutma sisteminden çok sıkıntı çektim, daha 2 hafta önce hortum kaçağından 750 tl para verdim ve sıradaki arabamda olsun istemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rica ederim, dediğim gibi bunun haricinde pek bir sıkıntısı yoktu onu da 1.5 Ecoboost'larda ortadan kaldırdılar. Ben de günlük olarak 1.6 Ecoboost kullanıyorum gayet memnunum genel olarak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rica ederim, dediğim gibi bunun haricinde pek bir sıkıntısı yoktu onu da 1.5 Ecoboost'larda ortadan kaldırdılar. Ben de günlük olarak 1.6 Ecoboost kullanıyorum gayet memnunum genel olarak.
    Hocam peki bu ilanlardaki 1.6 ecoboostlarda “yetkili serviste sandık motor atılmıştır” muhabbeti ne, insanın kafasını kurcalıyor :S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam peki bu ilanlardaki 1.6 ecoboostlarda “yetkili serviste sandık motor atılmıştır” muhabbeti ne, insanın kafasını kurcalıyor :S
    Dediğim gibi büyük ihtimalle o turbo geri dönüş hortumu yüzünden soğutma suyu kalmayınca hararet yapan araçlara sandık motor koyulmuş olabilir benim tahminim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dediğim gibi büyük ihtimalle o turbo geri dönüş hortumu yüzünden soğutma suyu kalmayınca hararet yapan araçlara sandık motor koyulmuş olabilir benim tahminim.
    Mantıklı, bizim millet arabasına eşek gibi bindiği için yüksek ihtimal öyle

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5 motorda şimdiye kadar hiç arıza ile karşılaşmadık ama şuan 2 adet 1.0eb 1 adet 1.6eb araca motor yapıyoruz harareti hiç sevmiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel, nokta atış doğru araba alacağım galiba

ercuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Volvo s60 da kullandım 1.6yı,evet denildiği gibi turbo su hortumu patlamıştı,harareti sevmeyen ama hararet yapmaya meyilli bir motor.Yakıt ekonomisi iyi değil.
    .......

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ercuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volvo s60 da kullandım 1.6yı,evet denildiği gibi turbo su hortumu patlamıştı,harareti sevmeyen ama hararet yapmaya meyilli bir motor.Yakıt ekonomisi iyi değil.
    Benim şöyle bir hesabım var. Ağırlık yakıtı etkiliyor, burası kesin bunun dışında şanzıman-motor ikilisi etkiliyor. Bu arabada motor verimli fakat ağırlığı ve şanzıöanı totalde max 1-1.5 litre ekliyor ekonomik rakiplerine göre. Mevcut arabam da çok ekonomik değil, uzun dönemi 9 litre civarı. Mondeo da olsun 10.5 falan, çok yol yapmıyorum, yakıt dert değil. Şimdi gidip aynı kondisyon ve donanımda Passat alsam min 20-30 bin daha çıkacak cebimden. Bakımları yetkili de daha pahalı, dsg kavrama garanti değişecek ve daha güçsüz bir araba almış olacağım(1.4 125), o yüzden bana mantıklı geliyor.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 ecoboost manuel eski aracım, o zamanlar daha deparlı kullanmama rağmen 1.6 ti-vct powershift aracımdan 100 km de ortalama yarım litre az yakıyordu.

Şimdiki aracımın 7-7.5 arası gezdiği düşünülürse, ecoboost bence ekonomik araç. Ha bir 1.0 tsi falan değil tabi ki, ama ankara-eskişehir arası 3.6 ile gittim ben.

Yanlız dsg'den korkuyorsunuz, powershift alıyorsunuz orası enteresan olmuş Mantık tamamen aynı?

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorun hararete meyilli olduğundan değil de soğutma sisteminde 2 parça çok dandik. Biri Ömer'in dediği gibi geri dönüş hortumu. Benimkinde sorun olmamasına rağmen değiştirmiştim, daha sökerken elimizde parça parça, un un oldu. Yeni hortum ile yan yana koyunca fark bariz görülüyor.

Bir de yedek su kabı alttan çatlama yapıyor, gıdım gıdım eksiltiyor. Ona da bakılması gerekiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 ecoboost manuel eski aracım, o zamanlar daha deparlı kullanmama rağmen 1.6 ti-vct powershift aracımdan 100 km de ortalama yarım litre az yakıyordu.

Şimdiki aracımın 7-7.5 arası gezdiği düşünülürse, ecoboost bence ekonomik araç. Ha bir 1.0 tsi falan değil tabi ki, ama ankara-eskişehir arası 3.6 ile gittim ben.

Yanlız dsg'den korkuyorsunuz, powershift alıyorsunuz orası enteresan olmuş Mantık tamamen aynı?
    Tork konvertörlü mondeonun şanzıman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorun hararete meyilli olduğundan değil de soğutma sisteminde 2 parça çok dandik. Biri Ömer'in dediği gibi geri dönüş hortumu. Benimkinde sorun olmamasına rağmen değiştirmiştim, daha sökerken elimizde parça parça, un un oldu. Yeni hortum ile yan yana koyunca fark bariz görülüyor.

Bir de yedek su kabı alttan çatlama yapıyor, gıdım gıdım eksiltiyor. Ona da bakılması gerekiyor.

Teşekkğr ederim, kontrol edeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam merhaba, aracı ekspertize soktum. Biraz işkillendiğim durumlar var, galiba Azim oto size ait, müsaitseniz size aracı göstermek istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba için başka biriyle anlaşmış galiba, neyse, eğer yine dönerse bana ararım yarın sizi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam merhaba, aracı ekspertize soktum. Biraz işkillendiğim durumlar var, galiba Azim oto size ait, müsaitseniz size aracı göstermek istiyorum.
    Merhaba, tabi ki gelirseniz yardımcı oluruz memnuniyetle.

ercuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şanzıman tamamen farklı dsg ile alakası yok ps'in.Evo10 dada aynı şanzıman kullanılıyor araştırıp öğrenebilirsiniz.
    .......

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler