User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Peugeot 206 Yakıt Tüketimi Ve Viraj

mhatch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Peugeot 206 Yakıt Tüketimi Ve Viraj

Selamın aleyküm Peugeot 206 1.6 16v aracı olupta benzinde kullandığı yakıt değeri nedir ? Bana aktarabilir misiniz ?
    Birde bu araç virajlarda ne kadar zorlanmalı sınırı nedir ?

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mhatch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm Peugeot 206 1.6 16v aracı olupta benzinde kullandığı yakıt değeri nedir ? Bana aktarabilir misiniz ?
    Birde bu araç virajlarda ne kadar zorlanmalı sınırı nedir ?
    Dzel kullandığım için yakıt tüketimi konusunda bişey diyemiceğim. Fakat benim 206 da 17" RC jant, 205 40 17 fulda lastik, 3,5 cm eibach yay ve aracın tabanında 50-60 kg civarı ses yalitimi var. Genel olarak şunu soyleyebilirim ki 206 nın yol tutuşu gerçekten iyi. eski aracım M paket e46 yuruyen aksam salıncaklarda dahil M technic idi. Şu an kullandığım 206 nın yol tutuşunun daha iyi olduğunu soyleyebilirim. Çevre yoluna katılan yan yola geçen 140 ile girdim 4 tekerden koptu açıkçası bi miktar tırstım Allahtan kontrol edilebilir birşeydi aksi taktirde burada yaziyor olmazdim muhtemelen . Döner kavşaklara hızlı girildiginde ilk olarak arkadan kopma eğiliminde. Esp olmaması bir eksi. Şahsi fikrim binek araçlarda sınırları çokta zorlamamak lazım yol tutuşu konusunda buyuk bir farklılık olmuyor yol tutuşu kötü dedigin araçla 70km le girdiğin viraja yol tutuşu süper dediğin araçla 80km ile girersin bilemedin 82 ; ama 90 olmaz.
    Konu E46 tarafından (30-11-2018 Saat 21:08 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladım teşekkür ederim. e46nın yol tutuşunun kötü olmasına şaşrıdım açıkçası. Kullanmadığım için bilmiyorum. Kullanan daha iyi bilir tabi. Bazen düşünüyorum virajda falan ne kadar zorlanır diye ondan sordum. Bir kere çok zorlamıştım. Allaha şükür birşey olmamıştı. Ama çok tırsmıştım Benim sorma amacım daha çok araca daha iyi adapte olmak ve daha iyi tanımak için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E46 nın yol tutuşuna kötü dersem haksızlık olur. E46 yol tutuşu başarılı bir araç + DSC de var, şuan kullandığım 206 yere daha yakın ve bahsettigim farklılıklar var, eski fabrikasyon E46 aracımdan bir tık daha iyi yol tuttuğunu net soyleyebilirim. Sen genede çok zorlama. bazı şeylere gerek yok.
    ha birde dip not 206 nın frenleri b.k gibi. İlk aldığımda servis servis gezmiştim bunun frenlenlerinde bir sorun mu var diye.
    Konu E46 tarafından (30-11-2018 Saat 22:01 ) değiştirilmiştir.

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende geçen sene xs modeli vardı 1.6 16v lpg liydi benzinde hiç ölçmedim ama sakin kullanımda şehir dışı lpg de 0,20-0,25 arası yakıyordu 17'' rc jantlar ve 48 lik düzboru varex ile.
    Benzindede tahminim 0,40-0,50 civarı yakardı sensörleri bozuk değilse.
    Yol tutuşu çoğu hb araçtan iyidir ama bi 106 gibi değil tabi lastiklerinde iyi yol tutan bir lastikse.
    Ben birkeresinde sağlam bi virajda sınırlarını zorladım yani uzun tatlı sert bir virajdı viraj içinde gazladım baya ne kafadan ne kıçtan kopartamadım en son virajdan çıkarken sağ akisten tak tak vurma sesi gelmeye başladı bidahada sağa dönüşlerde kesilmemişti o ses ön takımı çok hassastır yaptırırsın 1 sene sonra bidaha ön takım ister eğer basık biniyorsan 6 ay
    Konu razzmatazz tarafından (01-12-2018 Saat 09:08 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basık biniyorum aynen benim sensörler bozuk muhtemelen lpgde 48 krs yakiyor sehir ici

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı razzmatazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende geçen sene xs modeli vardı 1.6 16v lpg liydi benzinde hiç ölçmedim ama sakin kullanımda şehir dışı lpg de 0,20-0,25 arası yakıyordu 17'' rc jantlar ve 48 lik düzboru varex ile.
    Benzindede tahminim 0,40-0,50 civarı yakardı sensörleri bozuk değilse.
    Yol tutuşu çoğu hb araçtan iyidir ama bi 106 gibi değil tabi lastiklerinde iyi yol tutan bir lastikse.
    Ben birkeresinde sağlam bi virajda sınırlarını zorladım yani uzun tatlı sert bir virajdı viraj içinde gazladım baya ne kafadan ne kıçtan kopartamadım en son virajdan çıkarken sağ akisten tak tak vurma sesi gelmeye başladı bidahada sağa dönüşlerde kesilmemişti o ses ön takımı çok hassastır yaptırırsın 1 sene sonra bidaha ön takım ister eğer basık biniyorsan 6 ay
    bahsettiginiz ses torsiyon dan geliyordur. 106 1,02G yanal kuvvete dayanıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ben baya dikkatli binerim 2 senedir tık yok on takimdan nazar değmesin. Lpg de 48 krs cok geldi banada. Benzinde sakin ve karışık kullanimda 10 lt yi geciyorsa bir sorun oldugu net. bazi sensörlerin arızası çok yaktirabiliyor. Hava filtresinin temizliği lastik havaları bujilerin durumu jant lastik toplam ağırlığı vs bir sürü parametre var biri veya bir kacindan kaynaklı olabilir. LPG de kullanimda birde lpg sistemi girer işin içine
    Konu E46 tarafından (01-12-2018 Saat 16:46 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler