User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Gc8

xpluns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Gc8

Uzun zamandır bir gc8 takip ediyorum ve araç hayla satılmamış. Bu gc8 2000 model ve 2000 modellerinde sti şanzıman varmış fabrika çıkışlı bu arabanın kronik sorunları nelerdir nelere dikkat etmeliyim ve aldıktan sonra yükleme yapmak istesem neler yapmalıyım şimdiden cevaplarınız için teşekür ederim.

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    gc8 lerde hiç sti şanzıman olmadı. 5 ileri sti diye geçen bir şanzıman var ama bildiğim kadarıyla o da tam manasıyla dayanıklı bir sti şanzımanı değil. En büyük sorunları şanzımanıdır çünkü alacağın araba en az 18 yaşında olacak ve eski sahipleri tarafından (çoğunlukla) tecavüze uğramış bir araç olacak.

Şanzıman dışında kalitesiz benzin ve tecavüzcü kullanımdan kaynaklı yağ yağma/eksilte problemi olabilir.

Aldıktan sonra yüklemek istiyorsanız önce bir alt yapı kurmalısınız. Forged piston, piston kolu, krank, ana kol yataklar, supaplar, saplamalar, yağ pompası, yağ soğutucu vs. vs. bugünkü kurla çok para annecim

Yüklemek için de tabi turbo, enjektör, intercooler vs. gerekli.

Gc8'i yükledikten sonra da bitmiyor maalesef. Durması için de frenlere el atmanız gerek. Oem şanzımanın da 300-350 hp (eğer bu gücün üstüne çıkılacaksa) üstüne dayanması çok zor. Bunlar için de komple sti yürüyen swap yapmak gerekir.

Sanırım şu saydıklarım en az 40-45bin TL tutar.

Aps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @altugkocer beyin i unutmuşsun

En az 18 yaşında oldukları için hayatlarının bir evresinde kasap ustaların dokunuşlarına maruz kalıyorlar. Ben ve bir kaç arkadaşım elektrik tesisatıyla çok uğraştık. Ayıklattığım kablolardan 1 tesisat daha çıkabilirdi Aldığın taktirde 'konusunda iyi' bir ustayla tesisat kontrolü yapılmasını tavsiye ederim. Geri kalan şeylerden Altuğ zaten biraz bahsetmiş.

Malzemeli - mihrabı düzgün araç alıp, kontrol amaçlı açmak bence en mantıklısı şu devirde. Belki bi miktar harcatır ama sonradan en baştan başlamaktan iyidir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @Aps benim de öğreneceğim çok sey var daha Beyin ve elektrik tesisatı hiç aklıma gelmedi valla

Daha bunların kozmetiği döşemesi falan var. Yazarken bile gözüm korktu

Her şeyden önce sağlam bir psikoloji de gerek tabi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu anda düzgün kalan Gc8 sayısı çok azdır. Alıpta yüklemek demek 2 Gc8 parası daha harcamak demek. Mantıklı mı kesinlikle hayır? İstediğini yap yeni nesil VAG grubu çok güçlü ve yüklemesi basit. Yol tutuş falan saymıyorum bile. GC8 ile pistte yeni nesil hothatchleri falan kovalamak mümkün değil. Direksiyona geçtiğin zaman anlıyorsun zaten yeni nesil araçların yol tutuş özellikleri çok çok iyi. O nedenle ne olursa olsun 4 çeker yol tutar yaa diye dalmayın. Düzde hızlı araba olsun istiyorsanız başka arabalara yönelin.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni Subaru alıp, 4 çeker ya yol tutar deyip daha alışmadan viraj kasanlar genelde kaldırım ile buluşuyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    GC8 ler ve STI lar genelde üretildikleri yılların en iyi yol tutan araçlarıdır. 15-20 sene öncesinin teknolojisiyle günümüz 3-5 yıl öncesinin teknolojisinin karşılaştırılması abes olur biraz

TorqueTuning - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O yaştaki Subaru => Suboru olur sahibine!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @altugkocer ah şu kafadan kayma olayı olmasa, aslında aktif orta diff ile biraz azalmıştı ama dediğin gibi günümüz otomobilleriyle karşılaştırmak saçma. İçinde kaldı, bir türlü cesaret edip STİ sahibi olamadım. Hala ara ara aklıma gelir acaba alsam mı diye?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @altugkocer ah şu kafadan kayma olayı olmasa, aslında aktif orta diff ile biraz azalmıştı ama dediğin gibi günümüz otomobilleriyle karşılaştırmak saçma. İçinde kaldı, bir türlü cesaret edip STİ sahibi olamadım. Hala ara ara aklıma gelir acaba alsam mı diye?
    STI benim de içimde uhdedir. Fırsat bulduğum ilk an tekrar bir GC8, S-Turbo, WRX sahibi oldum tam STI a geçiş yapacakken hayat bi tokat attı Ama hala pusudayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yaştan sonra da öncelikler hep değişiyor. Ne diyelim? Darısı başımıza.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    GC8 lerin kafadan kayma problemi ancak iyi bir coiloverla düzeliyor
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki gc8 yerine öneriniz nedir lakin colin ve inital d ile gc8 iltihap gibi yüregime yapıştı ve kanımda dolaşıyor sigaramızdan hayatımızdan çalıp ona yedirsek oda yetmese çalışşsak kendimize bakmasak gene gc8 e yedirsek kalkamazmıyız işin altından zaten aman aman bir şey istedigimde yok şu anlık 240 beygir gücü bile beni 1 2 sene yeterince tatmin edecektir ondan sonra şanzıman ile motora zemin hazırlasam 300 400 beygir arası alsam bana yeter.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polo gti alıp hafiften oynayıp makas ata ata e5 te ilerlemektense ormanlık yolda gc8 ile virajlara dalmak yahut e5 te arkamdan bana selektör çakıp yol istiyen yada altımda bmw var yollar benim diye düşünen züppeleri arabalarından sogutsam yeter ayda birkaç kez

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı xpluns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polo gti alıp hafiften oynayıp makas ata ata e5 te ilerlemektense ormanlık yolda gc8 ile virajlara dalmak yahut e5 te arkamdan bana selektör çakıp yol istiyen yada altımda bmw var yollar benim diye düşünen züppeleri arabalarından sogutsam yeter ayda birkaç kez
    Yaklaşık 3 sene önce senin gibi gc8 hastası manyağı arkadaşım hayalini gercekleştirip gc8 sahibi oldu. O kadar titiz narin ve az kullanmasına rağmen 2 yıl boyunca şanzuman motor viskoz arızalarından arabayı bolca yatırdı.. En son artık satılsın diye dua ediyordu.

Ayrıca o dahil etrafında ki tüm arkadaşları da gc8 den soğudu .. yılların getirdiği yorgunluk.. en az 20 el değiştirmiş araçlar dan cok fazla hayır gelmiyor.

Kısacası Gc8 alıyosan net bi gc8 paran da kenarda olucak. Test edip onaylandı.
    Elleme Sekelesin...

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aps Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @altugkocer beyin i unutmuşsun

En az 18 yaşında oldukları için hayatlarının bir evresinde kasap ustaların dokunuşlarına maruz kalıyorlar. Ben ve bir kaç arkadaşım elektrik tesisatıyla çok uğraştık. Ayıklattığım kablolardan 1 tesisat daha çıkabilirdi Aldığın taktirde 'konusunda iyi' bir ustayla tesisat kontrolü yapılmasını tavsiye ederim. Geri kalan şeylerden Altuğ zaten biraz bahsetmiş.

Malzemeli - mihrabı düzgün araç alıp, kontrol amaçlı açmak bence en mantıklısı şu devirde. Belki bi miktar harcatır ama sonradan en baştan başlamaktan iyidir
    ahhh ah seda sayanın genç halleri geldi aklıma ne iyi bi karıydı bee
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı xpluns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki gc8 yerine öneriniz nedir lakin colin ve inital d ile gc8 iltihap gibi yüregime yapıştı ve kanımda dolaşıyor sigaramızdan hayatımızdan çalıp ona yedirsek oda yetmese çalışşsak kendimize bakmasak gene gc8 e yedirsek kalkamazmıyız işin altından zaten aman aman bir şey istedigimde yok şu anlık 240 beygir gücü bile beni 1 2 sene yeterince tatmin edecektir ondan sonra şanzıman ile motora zemin hazırlasam 300 400 beygir arası alsam bana yeter.
    GC8'in alternatifi her zaman EVO'dur Bana göre polo bu araçların yanında verdiği keyif ve haz olarak "amatör eğlendirir"

Bütçen, yaşın, yaşadığın yer, elinden bir şeyler gelmesi, parça bulmak için çevren olması vs. bunlar önemli kriterler

Örnek olarak 40 bin liraya GC8 alıyorsan 3-4 bin lira şanzıman için, 10-15 bin lira motor-mekanik için, 4-5 bin lira da elektronik-sensör vs. için hesabında durması gerek

öskür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gc8 hangi açıdan bakılırsa pişmanlıktır.
    bu arada gc8 kasa da evo nun karşılığı bır model yok turkiye sınırlarında
    sti=evo dur karşılık olarak..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Evo 6 1999-2001 arası üretildiği için TR deki karşılığı GC8 ve Bugeye dır. Tabii ki Evo6 GC8'den kat kat üstündür. Bugeye olarak ise STI dır Evo6 nın karşılığı. GC8 olarak da 22B Evo6 TME ye karşılıktır. Ama 22B sadece japon pazarı için üretilmiştir.

Bu arada GC8 kimisi için pişmanlıktır kimisi için değildir. Ben çok keyifle kullandım Her zaman harcadığım paranın hakkını verdi bana. Bence maddi olarak nispeten ulaşılabilir olduğu için itin köpeğin eline düştü. Şu an TR'de 5 den fazla temiz GC8 sayamayız.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler