User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Alhambra direksiyonu Leon’a olur mu? Yardım

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alhambra direksiyonu Leon’a olur mu? Yardım

Merhabalar arabam 2016 Leon FR DSG bunun için F1 direksiyon arıyorum yurtdışında bitane buldum ama parça kodu 7N5 419 091 G NGY fotoğrafı sorgulandığında Alhambra FR çıkıyor 7N Alhambranın kasa kodu.

Ancak başka bir 2015 Leon üzerinde gelen F1 direksiyonun parça kodu 5F0 419 091 S V17 .

Alhambra direksiyonunun parça kodunu vw servisinde bi yere okuttum uygun olmayabilir dendi ama emin olamadılar. Arada bi fark var mıdır? Uyup uymayacağından nasıl emin oluruz direksiyonlar fiziki olarak incelendiğinde birebir aynı görünüyor

çok acil yardımlarınıza ihtiyacım var teşekkürler.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emin değilim ama %90 uyacaktır. Vag grubunda genelde problem olmuyor birbirine uyuyor.

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnternet’te baktım bizim ülkede örneği olmadığı için direksiyon aynı görünüyor. Taktığında yüksek bir ihtimal gelen direksiyon üstündeki tuşlar çalışmaz onada kendi direksiyonundaki tuşları aktarırsın problem olmadan çalışır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnternet’te baktım bizim ülkede örneği olmadığı için direksiyon aynı görünüyor. Taktığında yüksek bir ihtimal gelen direksiyon üstündeki tuşlar çalışmaz onada kendi direksiyonundaki tuşları aktarırsın problem olmadan çalışır
    Şimdi durum şöyle kulakçık takmak için önce tuşların değişmesi gerekiyor yani bendekiler kulakçıklara uygun değil ve F1 kulakçıklara uygun tuşların parça kodu 5F0 919 719A sipariş ettiğim direksiyonun üzerindeki tuşların parça kodu 7N5 919 719. Açıkcası 5F0 leonun 7N5 alhambranın kasa kodu geri kalan numaralar aynı ben bunu düşünerek ve kulakçık montajı yapan biriyle görüşerek, sorunsuz çalışacağına kanaat getirerek aldım.

Tuşlar neden yüksek ihtimal tuşlar çalışmaz bizim gözden kaçırdığımız nedir? Yol yakınken döneyim çünkü ses tuşlarının servis fiyatı 880₺

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çalışmıyor genelde 1.2 leona fr direksiyon taktık çalışmadı kendi direksiyonundaki tuşları taktık sorunsuz çalıştı. Toledo’ya taktık yine tuşlar çalışmadı ondada kendi direksiyonundaki tuşları taktık fişli zaten çıkarıp takıyosun basit al yani problem olmaz

Kulakçık montajı yapan demişsin ama anlayamadım direksiyon üzerinde gelmiyormu zaten kulakçık ekstra bi kablolama ve kodlaması yok tak çalıştır direksiyonlar. Tuşlarda yol bilgisayarı müzik kontrolleri sabit zaten leonundan toledosuna hepsi aynı tak çalıştır onlarda ekstra tuş almana gerek yok ki. Başka fr kullanan arkadaşımda kendi direksiyonuna kulakçık alıp taktırmıştı o biraz daha işçilikli oluyor ama oda mümkün sadece kulakçıkların fiyatını öğren servisten bunuda düşünebilirsin gerçi bu kurlarla fiyatlar coni monidir
    Konu Gökhan Bilgin tarafından (02-12-2018 Saat 23:03 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayır sadece kulaklıkçıkları almakla olmuyor ses tuşlarının da değişmesi gerekiyor. İnşallah bi sıkıntı yaşamam ya yaşarsam da kodlamayla çözeriz gibi geliyor.

Evet sipariş ettiğim direksiyon orjinal kulakçıklı. Ben kendi tuşlarını takarsın tavsiyen üzerine yazdım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kodlamalık bişey olmaz canbus kendi okur çalıştırır. Tuşlarla ilgilide çözüm dediğim gibi çalışmazsa bizdeki gibi kendi direksiyonundakileri takarsın inşallah çalıştırır

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Airbag sargısı denilen parça uygun olmazsa tuşlar çalışmayabilir sanırım. Ona da dikkat etmek lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim yorumlar için inşallah bi sorun yaşamayız 15 aralık gibi gelicek nasipse

rcpyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zamanında bende f1 için israilden getirtmiştim 2.0 tdi direksiyonu fr da kodlama gerekmeden kullanmıştım bursada f1 kulkacık olmayan direksıyona takan bir arkadaş vardı seat forumlarında ılanları konuları mevcut oradan bulup danısabilirsiniz
    Instagram: rcpyldz34 - otomobilya

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler