User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
24 sonuçtan 20 ile 24 arası

Konu: Ağırlık Merkezi Dengesi Hakkında

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McS_R53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana gore direksiyon basinda harcanmis zaman her zaman yapicagin modifeyeden daha onemli. Bana sorarsan buna kafa yormak yerine elinden geldigince daha cok pist gunune katilmaya calis
    Önemli bir konuya değinmişsin, Bende fabrikasyon M paket e46 vardı. Yüzlerce kez geçtiğim ormanlık virajli bir yol( yolu çocukluğumdan beri bilirim) akşam saati yol bomboş basa basa gidiyorum virajlara hayvan gibi giriyorum yardırıyorum resmen derken bi baktım arkamdan bi ışık yaklaştı dibime girdi, ben basiyom aynadan bakiyorum arkamda dedim bu araba neymis böyle S2000 falan mı? Ben gazlarken bana sapladı geçti, bi baktım reno modüs onu gördüm ya iyice hırslandım bastim falan ama nafile adam kayboldu gitti. (dedim kim bu deli) Sonra varınca arabayı park halinde gördüm fabrikasyon modüs kahvede oturanlara sahibini sordum bilmiyoz dediler öyle kaldı. Aynı yolda bu yaz bende 1.4hdi 68hp 206 varken F30 320i ile kapıştık bende ona sapladim mesala keskin bir viraj icinde. Arkadaşında dediği gibi direksiyon cok önemli
    Konu E46 tarafından (16-12-2018 Saat 22:48 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sprung değil Unsprung weight önemli. Yani yayın amortisörün taşımadığı ağırlık. Salıncak, porya, amortisör ve yayın kendi ağırlıkları, fren disk / balata ve kaliperin ağırlığı ve en önemlisi jant lastik ağırlığı. Bunların ağırlıkları yay ve amortisör tarafından taşınmadığı için sübvanse edilmesi mümkün değil. 5 tonluk bir kamyonuda yarış arabası yaparsın doğru süspansiyon ile. Sonuçta o 5 tonu taşıyacak sistemi sağlarsın. Ama süspansiyonun tartmadığı / taşımadığı şeyler için elin kolun bağlıdır.
    Bizim arabalar Allah' a emanet o zaman şumi kafaya göre aldık taktik janti lastiği yayı

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim arabalar Allah' a emanet o zaman şumi kafaya göre aldık taktik janti lastiği yayı
    Performans odaklı otomobil ücreticilerinin yada otomobil modifiye edenlerin 1 numaralı kuralı. Olabildiğince HAFİF. Her parçanın hafifi makbul vites topuzu hariç.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guzel konu,kitabi bilgi ile tecrübenın bırlesmesınde fayda var.
    Yaptıklarınızı daıma test edın(aynı kosullarda)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Performans odaklı otomobil ücreticilerinin yada otomobil modifiye edenlerin 1 numaralı kuralı. Olabildiğince HAFİF. Her parçanın hafifi makbul vites topuzu hariç.
    Hafiflik konusunda gösterdikleri çabayı izolasyon yaparken ağzim açık incelemiştim. Sometimes b.kunu çıkarabiliyorlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler