User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
32 sonuçtan 20 ile 32 arası

Konu: E46 320ci Tekleme Sorunu (m54 )

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başından beri söylüyoruz ama...
    Abi inceden bi kirli sakal bırakırsan, seninde sorununu çözmüş oluruz

Alıntı ferad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abiler yorumlar için çok sağolun, benim aklıma başından beri pompa ve yakıt filtresi geliyor fakat 2 makiniste gittim ikiside pompa olmadığını söylüyor.Şimdi sorun pompa ise bujileri mahvetme ve bobinleri bozma ihtimali var mı ? çünkü bujiler simsiyahtı.

Bu arada araç bilgisayara bağlanıp tüm hata kodları silindikten sonra, çalıştırıp gaz verince bobin arızası çıkmıştı.
    Hoca Bmw'de farklı arızalar farklı sebeplerden olabiliyor. Örneğin yağ lambası yanıp söner gaz basarken, halbuki sorun şarj dinamosudur. Gibi..

Ben bu sorun için aracı ilk aldığım dönemde sözde bmw'ci iki servise gitmiştim ikisi çözememişti. En son şehir dışındaki mercedes servisi olan akrabamı aradım, benzin pompanı değiştir ve Trabzona gelirken bana bi şişe chivas getirmiş demişti Chivas
    - Bize Her Yer TRABZON

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada önemli bir örnek vermeyi unuttum.Bobin ve bujilerin değiştiği gün araç eski halinden bile iyi gidiyordu,biraz gezdikten sonra markete durdum ve araç yaklaşık 3-4 dakika rölantide bekledikten sonra hafif teklediğini fark ettim.Söndürüp tekrar çalıştırınca tekleme kaybolmuştu.Şimdi bunun bobinle mi alakası olabilir yoksa pompa mı ? Araç benzinli

Emirhancakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yüksek devirlere mi çıkmıştın? Rolantide dalgalanma yüksek devire çıkarak kullandığında mı oldu? Öyleyse eğer sebebi belli. Kontağı kapatıp açınca düzeliyordur da.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emirhancakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüksek devirlere mi çıkmıştın? Rolantide dalgalanma yüksek devire çıkarak kullandığında mı oldu? Öyleyse eğer sebebi belli. Kontağı kapatıp açınca düzeliyordur da.
    Pek sayılmaz ama evet aracın eski halini özlediğim için biraz basıyordum şu an bile aşırı tekleme varsa söndürüp tekrar çalıstırınca bir miktar azalıyor teklemesi.Sebebi belli derken nedir hocam ?

Emirhancakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pek sayılmaz ama evet aracın eski halini özlediğim için biraz basıyordum şu an bile aşırı tekleme varsa söndürüp tekrar çalıstırınca bir miktar azalıyor teklemesi.Sebebi belli derken nedir hocam ?
    Eksantrik sensörü ve ya ateşleme. Eksantrik sensörü zaten ateşlemeyi düzenliyor. Sana şu desem boş, ISTA ile diagnoz yaptırman lazım bir yerde ya da DIS ile. Ama ISTA daha teferruatlı.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E39 525i M54 aracımda da bakımda buji değişimi sonrası tekleme oldu, hemen 6 adet sıfır hella bobin aldım araç sıkıştırınca yine teklemeye başladı, 6 adet sıfır bosch bobin ile değişim yaptık araç düzeldi, aradan 1.5 ay gibi bir süre geçti aracım yine teklemeye başladı, nedir ne değildir derken aracım LPG ye geç geçmeye başladı, su kapağını soğukken açtım çok keskin LPG kokusu geldi, araştırdığım kadarıyla sıkıntımız LPG regülatörüydü, zaten regülatörden su kaçağıda vardı ama acelesi yok diyerek ertelemiştim, cumartesi günü regülatör diyafram değişimi için sanayiye gittim, regülatörü söktük bildiğin çürümüş, gaz ile suyun birbirine karışması çok muhtemel, bu da aracı tekletiyor haliyle. Aracımda antfriz yoktu, koyduğum antfriz de tuzu biberi olmuş, regülatörün su girişi pastan kirden tıkanmış zaten.

Hemen sıfır regülatör ile değişim yaptık 2 gündür sıkıştırıyorum rölantiye bırakıyorum vs herhangi bir tekleme sıkıntım olmadı şükür. Aracınızda LPG var ise enjektör, regülatör vs kontol edin, LPG yok ise sıkıntı büyük ihtimal üst kapak contanızda ya da subaplardan biri tam kapanmıyor. Belki de siglon valfi denen parçada delik varsa ondan dolayı da motora hesaplanandan çok hava girip aracı tekletir.

Senin burda kontrol etmen gereken cihaza bağlayıp arıza veren silindir hep aynı silindir mi.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rolantideyken uzunları yakınca tekleme yapıyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E39 525i M54 aracımda da bakımda buji değişimi sonrası tekleme oldu, hemen 6 adet sıfır hella bobin aldım araç sıkıştırınca yine teklemeye başladı, 6 adet sıfır bosch bobin ile değişim yaptık araç düzeldi, aradan 1.5 ay gibi bir süre geçti aracım yine teklemeye başladı, nedir ne değildir derken aracım LPG ye geç geçmeye başladı, su kapağını soğukken açtım çok keskin LPG kokusu geldi, araştırdığım kadarıyla sıkıntımız LPG regülatörüydü, zaten regülatörden su kaçağıda vardı ama acelesi yok diyerek ertelemiştim, cumartesi günü regülatör diyafram değişimi için sanayiye gittim, regülatörü söktük bildiğin çürümüş, gaz ile suyun birbirine karışması çok muhtemel, bu da aracı tekletiyor haliyle. Aracımda antfriz yoktu, koyduğum antfriz de tuzu biberi olmuş, regülatörün su girişi pastan kirden tıkanmış zaten.

Hemen sıfır regülatör ile değişim yaptık 2 gündür sıkıştırıyorum rölantiye bırakıyorum vs herhangi bir tekleme sıkıntım olmadı şükür. Aracınızda LPG var ise enjektör, regülatör vs kontol edin, LPG yok ise sıkıntı büyük ihtimal üst kapak contanızda ya da subaplardan biri tam kapanmıyor. Belki de siglon valfi denen parçada delik varsa ondan dolayı da motora hesaplanandan çok hava girip aracı tekletir.

Senin burda kontrol etmen gereken cihaza bağlayıp arıza veren silindir hep aynı silindir mi.
    Araç benzinli zaten burda lpg yok yorumunuz çok bilgilendirici teşekkürler fakat regülatörde herhangi bir sorun yok,dediğiniz gibi enjektör veya subaplardan şüphe ediyoruz.

Son işlemlere gelecek olursak manifold sökülüp çatlayan hortumlar yenilendi,arızalar sıfırlanıp tekrar çalıştırdık fakat bu sefer de 5. silindir arızası gibi bir uyarı verdi cihaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Contaya doğru gidiyorsun, yağına suyuna baktınızmı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar uzun bir aradan sonra yeniden selam ...

Yaklaşık 2.5 aydır beklemenin ardından aracın beyin + ews değişti,immoblizer iptal edildi,tam aracıma kavuştum diye seviniyordum ki 1 gün sonra araç yine teklemeye başladı.3500 lira masraf edildi fakat elde yine kocaman bir hiç var ...

Bilgisi olanların yardımına ihtiyacım var

Baris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Silindir kompresyonlarını ölçün büyük ihtimalle bobin arızası veren silindirlerde komp. eksik çıkacak, kapak, conta vs. bi yerden komp kaçırıyor olma ihtimali yüksek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün benzin aldıktan sonra tekleme kesildi.Kompresyon ile yakıtın alakası varmıdır acaba ? Bu arada beyini vs boşuna değiştirmişiz gibi geliyor bana

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün benzin aldıktan sonra tekleme kesildi.Kompresyon ile yakıtın alakası varmıdır acaba ? Bu arada beyini vs boşuna değiştirmişiz gibi geliyor bana
    pompa, yakıt hattı, regülatör ve rölelere baktırdınız mı diye tekrar tekrar sorayım...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler