User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: E36 M52 kalorifer sorunu ❄

06bmw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

E36 M52 kalorifer sorunu ❄

Öncelikle herkese merhaba

98 model 36 kasa aracımızda kalorifer sorunu yaşıyoruz ,
    Bazen oluyor ısıtmaya başlıyor aradan 10 dk geçmeden buz kesiyor.
    Üflemenin zayıf olduğunuda düşünüyorum .
    Aracın antifirizi tam
    Arada harareti yükselttiğinide gözlemledik .
    Peteği değiştirmek istiyoruz sorunun ondan kaynaklı olduğunu düşünerek ama göğüsü söktürmeye kıyamıyoruz .

Konu hakkında görüş ve düşüncelerinizi almak istiyorum.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önce peteğin su giriş çıkışlarını kontrol edin. Sıcak girip sıcak çıkıyor mu? Eğer her ikisi de sıcaksa bu defa iç kısımda sıcak soğuk hava yönlendirmesi yapan flap var. Onu kumanda eden halat veya servo motor kontrol edilmeli.

GuNeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arabalarda ilk kontrol edilmesi gereken 1. Kalorifer musluğu 2.Kalorifer harici su pompası. Harici su pompası arıza yaptığında yada bozulduğunda yenisini almazlar iptal ederler. Harici su pompası araç durduğunda kaybolan su basıncını sağlar ve bu sayede durduğunda sıcak hava gelmeye devam eder. Harici pompa iptal ise araba devirliyken sıcak verir.
    Bunların haricinde kalorifer kontrol ünitesinin zamanla bozulması da saçma sapan çalışmasına sebep olur. Manüel yada elektronik. Manuelde zaman aşımından elektroniktede oksitlenme meydana geliyor. Göğüsü dağıtmadan önce bunları kontrol edebilirsiniz.
    Okuma alışkanlığı
    olmayan toplumların
    ömrü lâklâkla geçer!

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Termostat varmi bi kontrol edin daha sonrada kalorfer girislerini kendiniz sokebilirseniz sokup bir cesme hortumu ile devor dayim yapar gibi temizlerseniz faydasi olur ugrasmam dersenizde eksozcularda cihazla temizliyorlar
    gariban 106 gti....

06bmw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki kalorifer peteğinin tıkalı olması aracın harareti yükseltmesinde rol oynarmı , yada sorun muslukta ise iptal etme şansımız varmı ?

GuNeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harici su pompasını iptal ettiğinde de senin başına gelen olay olur. Musluğu iptal edip tesisat vanası yada doğal gaz vanası takanlar var. Orjinali dışında yapılabilecek uygulamaları bilmiyorum.
    Okuma alışkanlığı
    olmayan toplumların
    ömrü lâklâkla geçer!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ford fiesta aracım var hararet sorunum yuzunden conta yaktim, tamir ettirip bir sure kullandim devirli yokus tirmandigimda hararet 1 tık fazlalasiyordu. Baska ustalara gösterdim problem bulamadilar. Tabi kış geldi kaloriferim soguk uflemeye basladi. Ustalar anlamadigi icin arabayi kriko ile kaldirip alttan radyator hortumumu soktum altina kova koydum. Gördugum manzara efsaneydi. Suyun icinden abartisiz yarim kilo kum ve ufak ufak tas parcaciklari vardi. Tazikli hortum su buldum suyu basip tum kumdan arindirdim. Kalorifer hortumumun giris cikis hortumunu söktum, tazikli suyu verdim cikistan su cok az akiyordu. Hortumu sıkıca baglayip suyu sonuna kadar bastim, tüm tas kum pas küf aklina ne gelirse akti. Tertemiz su akana kadar suyu bastim. Tum kelepceleri sıkıp suyu doldurdum, obd2 cihazimi da takip gazlamaya ciktim. Hararetim eskiden 5 kmde 110 dereceye gelirken, yokus tırmanip gazlarken 85 dereceyi geçemedi. Suyu bosaltip antifiriz koydum havasini aldim. Obd2 den surekli kontrol ettim 1000 km uzun yolda yükte 90 ı gecmedi.��

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler