User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Direksiyon Hidrolik Yağı

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Direksiyon Hidrolik Yağı

Arkadaşlar merhaba 2006 model peugeot 206 1.4 HDI feline aracıma direksiyon hidroliği ekleyeceğim fakat araci satın aldığım arkadaş aracin manuelini vermediği icin hangi yağı alacağımı bilemiyorum. Direksiyon Hidrolik kutusunu açtım baktım sarı hardal rengine benzer bir yağ var. Aracım için hangi yağı almam gerekir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Castrol ün veya diğer markaların yağ seçim uygulamarı var.Oradan öğrenebilirsin

https://applications.castrol.com/oil...d3870e6747fb9b

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer 307 lerdeki pompadan ise "total fluide da" isimli elektrik destekli pompalar için olan yağdan almanız gerekiyor.

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dot serisini yetkili servisten öğrenin bence, uygun olmayan ürün, merkezdeki oring ve contalar da bozulmaya sebep oluyor.
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dot serisini yetkili servisten öğrenin bence, uygun olmayan ürün, merkezdeki oring ve contalar da bozulmaya sebep oluyor.
    Sabah bir arayıp sorayım ne diyecekler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabah bir arayıp sorayım ne diyecekler

Model yılına istinaden dot-3 veya 4 diye tahmin ediyorum. 5 ve 5.1 ler uymaz

Bu aynı uygun olmayan şanzıman yağlarının prinç senkromençleri yemesi gibi bişey..
    Sabah ola hayrola
    group b ___

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu açılmışken bende bir şey sorayım.
    Benim aracın direksiyon hidroliği CHF (yeşil) hidrolik orjinali. Ancak benden önceki sahibi sanırım değiştirdiğinde ATF (kırmızı) hidrolik koymuşlar.
    Bende kırmızı boşaltıp CHF koydum. Ancak bir çok kişi keçeler vs ATF’ye alıştığı için CHF koyunca keçelerden kaçırır keşke değiştirmeseydin filan dendi.
    Böyle bir durum söz konusu olabilir mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Atf ye alışma diye bir şey olacağını sanmıyorum. Bozulma zaman içinde olan bir şey.

BMW Power Steering Fluid: ATF or CHF?
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu açılmışken bende bir şey sorayım.
    Benim aracın direksiyon hidroliği CHF (yeşil) hidrolik orjinali. Ancak benden önceki sahibi sanırım değiştirdiğinde ATF (kırmızı) hidrolik koymuşlar.
    Bende kırmızı boşaltıp CHF koydum. Ancak bir çok kişi keçeler vs ATF’ye alıştığı için CHF koyunca keçelerden kaçırır keşke değiştirmeseydin filan dendi.
    Böyle bir durum söz konusu olabilir mi?
    Bana hurafe gibi geldi evcil hayvan mı bu yeni yerine yağına alışsın. O mantıkla bakılırsa ilk yağ değistiğinde kaçırırdı. Bence bu konularda bilgi kaynağı kısıtlı oldugundan herkes bisey söylüyor. Geçen bir servisi aradım bugüne hiçbir arabanın fren hidroliğini degistirmediklerini bu tip hidroliklerin ömürlük olduğunu soyledi. Değiştirmek istiyorum neresi yapar deyince garipsedi sanki Hdi motoru vankele cevirelim dedim.
    O nedenle kitapçıkta ne yazıyorsa ona bakmak lazim yanlışı devam ettirmek yerine tekrardan doğru hidroliğe donmek bence yerinde bir davranış
    Konu E46 tarafından (10-01-2019 Saat 16:08 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DOT fren hidroliği için değil mi?
    Arkadaş direksiyon yağı (ATF sanırım) sormuş.
    Okumadan imzalamam.....

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana hurafe gibi geldi evcil hayvan mı bu yeni yerine yağına alışsın. O mantıkla bakılırsa ilk yağ değistiğinde kaçırırdı. Bence bu konularda bilgi kaynağı kısıtlı oldugundan herkes bisey söylüyor. Geçen bir servisi aradım bugüne hiçbir arabanın fren hidroliğini degistirmediklerini bu tip hidroliklerin ömürlük olduğunu soyledi. Değiştirmek istiyorum neresi yapar deyince garipsedi sanki Hdi motoru vankele cevirelim dedim.
    O nedenle kitapçıkta ne yazıyorsa ona bakmak lazim yanlışı devam ettirmek yerine tekrardan doğru hidroliğe donmek bence yerinde bir davranış
    Yok, hurafe değil.
    Yağında belli bir süre alışma evresi oluyormuş, yine bizim burda okumuştum, çok sık yağ değiştirmekte sıkıntı oluşturuyormuş çünkü alışması gerekiyormuş.

307 de fluid da diye bir yağ kullanılıyor, ben castrol koydum ilk değişimde oringler patladı, sonra değişelim diyince ustam gerek yok alışmıştır sorun olmaz artık dedi, ki olmadı.

Hidrolik ve elektrik destekli değilse normal atf yağı koymanız gerekiyor. Bilindik herhangi bir marka alın, hatta içinde muhtemelen total vardır, sizde totalden devam edin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Talih.b16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

307 de fluid da diye bir yağ kullanılıyor, ben castrol koydum ilk değişimde oringler patladı, sonra değişelim diyince ustam gerek yok alışmıştır sorun olmaz artık dedi, ki olmadı.

Hidrolik ve elektrik destekli değilse normal atf yağı koymanız gerekiyor. Bilindik herhangi bir marka alın, hatta içinde muhtemelen total vardır, sizde totalden devam edin
    Bugün yetkili servisi aradım Total fluide kullanmaniz gerekiyor dedi hangi fluide dedim sarı olan dedi onun dışında bisey söyleyemedi sanirim bahsettiği dediginiz gibi "Fluide DA" katologuna baktım renk bilgisi olarak orange demiş muhtemelen bizim sari dediğimiz renge turuncu demişler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler