User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Elektrik Problemi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Elektrik Problemi

Merhabalar herkese, forumu çook uzun zamandır takip ediyorum bir süredir de üyesiyim, bakmadığım konu kalmamıştır ancak bulamadım. 2006 Model Puegeot 307 1.6 16v aracım var. Aracı alırken arızalı bir şekilde alıp yaptırmıştım geçen mayıs ayından beri de biniyorum ancak son zamanlarda dikkatimi bir problem çekti. En ufak bir direksiyon hareketinde far şiddeti kısılıyor, klima fanının hızı azalıyor. Araçta elektrikli direksiyon olduğu için aklıma ilk önce şarj dinamousunun yetmediği geldi ancak ölçtürdüğüm zaman değerler normal çıktı. Siz değerli forumdaşlar bu problem hakkında ne düşünüyorsunuz sizce sorun nerededir ?

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ölçümde dalgalanma yaşanmadığından emin mi elektrikçiniz?Öncelik konjektör sonra da akü derim.

@Maxi daha iyi bilir,ona danışmak lazım.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peugeot'dan sonrasını okumadım
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ölçümde dalgalanma yaşanmadığından emin mi elektrikçiniz?Öncelik konjektör sonra da akü derim.

@Maxi daha iyi bilir,ona danışmak lazım.
    Ölçüm cihazını bağlayıp gaza bastı bir kaç sefer. Bir problem yok dedi. Herhangi bir şekilde direksiyonla falan oynamadı. Konjektör olayını elektrikçi de söyledi ancak emin olamadı.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrikli dreksiyon pompasının bağlandığı kalın şase ve artı kablosu var muhtemelen oksitlenmiştir yağmurlardan dolayı kontrol edin
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elektrikli dreksiyon pompasının bağlandığı kalın şase ve artı kablosu var muhtemelen oksitlenmiştir yağmurlardan dolayı kontrol edin
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Onu kendim kontrol edebilirim herhalde.

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nyx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese, forumu çook uzun zamandır takip ediyorum bir süredir de üyesiyim, bakmadığım konu kalmamıştır ancak bulamadım. 2006 Model Puegeot 307 1.6 16v aracım var. Aracı alırken arızalı bir şekilde alıp yaptırmıştım geçen mayıs ayından beri de biniyorum ancak son zamanlarda dikkatimi bir problem çekti. En ufak bir direksiyon hareketinde far şiddeti kısılıyor, klima fanının hızı azalıyor. Araçta elektrikli direksiyon olduğu için aklıma ilk önce şarj dinamousunun yetmediği geldi ancak ölçtürdüğüm zaman değerler normal çıktı. Siz değerli forumdaşlar bu problem hakkında ne düşünüyorsunuz sizce sorun nerededir ?
    Sarj dinamosu rulman ve komurlerine baktirmanizi tavsiye ederim. Direksiyon haraketi yaparken voltaj olcun, birde sarj dinamosundaki devir farkliklarina gore aractaki elektriği 14.4 V civarlarinda tutan bir regulator var onada bakılmalı Aküyü mutlaka test ettirin.
    Konu E46 tarafından (13-01-2019 Saat 14:11 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nyx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ölçüm cihazını bağlayıp gaza bastı bir kaç sefer. Bir problem yok dedi. Herhangi bir şekilde direksiyonla falan oynamadı. Konjektör olayını elektrikçi de söyledi ancak emin olamadı.
    Adam akıllı bakmıyorlar detaylica akli basinda bir elektriye baktirin derim . Bu arada direksiyon hidroliği ne durumda.
    Konu E46 tarafından (13-01-2019 Saat 14:20 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler