User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Sunroof ustası tavsiyesi

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sunroof ustası tavsiyesi

Selamlar,

Sunrooftan sesler gelmeye başladı benim, bir yerlere göstermek istiyorum, mümkünse Bostancı sanayide...

Bir arkadaşım Maslak'ta Halis Usta mıydı ismi tam hatırlamıyorum ama onu söyledi. Fakat "geçirebilir, dikkat, başında durman lazım" demeyi de ihmal etmedi

Geçenlerde Bostancı sanayide arabayı bakıma götürdüğüm ustamın yönlendirmesi ile birine gittik ama o da çok ilgilenmek istemedi galiba, tura çıktık, adamın yanında çocuk koltuğu var, koltuktan geliyor ses dedi, saçmaladı, geyik yaptı. Bırakman lazım, sökücez bakıcaz vs. dedi. Sileriz, bakımını yaparız, seslere bakarız, tamir değişim falan gerekiyorsa yaparız dedi ama o anda sorunu tespit etmedi.

Yaklaşımı ciddiyetsiz geldiği için onda da karar veremedim.

Forumu da arattım ama çok da fazla adam yok gibi piyasada.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0532 465 95 99 Cengiz
    Ümraniye sanayideydi yeri taşındımı hala devam ediyormu bilmiyorum istersen ara derdini anlat yardımcı olabilir
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kuzenler oto. maslak Atatürk oto san sit..
    daha iyi bileni yoktur.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu açılmışken bende sorayım. Benim aracın sunroof perdesinin tırnakları kırıldı galiba sorun var. Servise mi gitmeliyim sonra sanayide halledebilirler mi ? İstanbul avr. yakası tavsiye edeceğiniz bir yer varmı ?
    '14 Seat Leon TDI

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nautilus ün karşısındaki erez otoyada danışın derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler bilgiler için, bi bakacağım.

Ümraniye Özgür Oto - Şükrü Usta diyorlar bir de, bilen var mı?

GokhanK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler bilgiler için, bi bakacağım.

Ümraniye Özgür Oto - Şükrü Usta diyorlar bir de, bilen var mı?
    Şükrü usta kraldır. Deli fenerlidir. Tavsiye ederim. Gittiğinde hatta lacivert megane coupe yapmışsın gökhan yönlendirdi dersen fazlasıyla yardımcı olur. Kral adamdır. Çok soru sorma bırak işini yapsın .geçirmeye çalışmaz işi en sağlam nasıl halledebilir onun peşindedir.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nautilus ün karşısındaki erez otoyada danışın derim.
    Erdinç Usta' yımı diyorsun abi? Bende Erdinç Ustayı tavsiye edicektim aynı yerde.

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ümraniye oto sanayide çok sıkı bir sunroof çu abimiz var fakat çok ters bir adam.Ama adam resmen sunroof lara fısıldayan adam misali dükkanından yapılamayan iş çıkmaz.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanK. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şükrü usta kraldır. Deli fenerlidir. Tavsiye ederim. Gittiğinde hatta lacivert megane coupe yapmışsın gökhan yönlendirdi dersen fazlasıyla yardımcı olur. Kral adamdır. Çok soru sorma bırak işini yapsın .geçirmeye çalışmaz işi en sağlam nasıl halledebilir onun peşindedir.
    Tamamdır, Google yorumları da benzer şekildeydi ama yine de buradan bir tavsiye almak da iyi oldu

Yarın sabah kendisine bi uğrayacağım, muhtemelen yarın hallolmaz herhalde, randevulaşmak gerekecek ama en azından sorunun ne olduğu konusunda bi fikir alırım.

Çok teşekkürler hocam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu açılmışken bende sorayım. Benim aracın sunroof perdesinin tırnakları kırıldı galiba sorun var. Servise mi gitmeliyim sonra sanayide halledebilirler mi ? İstanbul avr. yakası tavsiye edeceğiniz bir yer varmı ?
    Bana da bir tavsiye yok mu
    '14 Seat Leon TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana da bir tavsiye yok mu
    Senin sorun bence daha kolay halledilebilir cinsten gibi hocam, bilindik bi ustaya gitsen olabilir sanırım. Servis perdeyi komple değiştirmek isteyip 3.000 TL ister

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu açılmışken ben de sorayım konu sahibinin müsaadesiyle

2011 Q5, cam tavan perdesi sarkma yaptı ben de kestim sıfırdan şu an perde yok ama motor çalışıyor yani ucundaki metal parça hareket ediyor, buna nasıl bi çözüm bulmak lazım? Doğuş Oto 3250 TL istedi komple yeni perde için.
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin sorun bence daha kolay halledilebilir cinsten gibi hocam, bilindik bi ustaya gitsen olabilir sanırım. Servis perdeyi komple değiştirmek isteyip 3.000 TL ister
    Valla bi döşemeciye sordum 400 tl dedi camı sökücem perçinleri eriticem filan dedi çok güvenemedim birkaç yere daha sorayım dedim yarın maslak sanayiyi gezicem bakalım bi
    '14 Seat Leon TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi güncelimi kendim ufak çaplı bir DIY başarı hikayesiyle çekeyim Zira "usta"lar anladığım kadarıyla pek "ilgilenmek istemedi".

Geçtiğimiz h.sonu arabaya indim, "bu işi çözeceğim" diye... Beni deli ettiler çünkü İlk gittiğimiz adam güya benim arabayı götürdüğüm Sportivo Yılmaz Usta ile beraber gitmemize rağmen pek sallamadı, işte efendim gel bakarız, yok ses sunrooftan değil çocuk koltuğundan geliyor falan dedi. Salladı kısaca.

Ümraniye'de usta buldum, gittim, o da sallamadı, yok döşemeyi söktüreceksin, ben sökemem (döşeme cırtcırtlıymış, bakmadı bile, belki kendisi sökerdi), efendim sunroof olsa çok basit yaparmış, ama bunlar cam tavanmış, sorunlularmış, punta atığı olabilirmiş, sunroof vidalı ise söker alırmış ama değilse puntalarda sorun varmış, kendisi ellemezmiş...

Ula bi bakın, sesi dinleyin, belki basit bişeydir. Varsayım yapıp ciddi ilgilenmeyip başlarından savdılar.

Sizin ............ ben diyip kendim indim otoparka. Sağını solunu bi kurcalayayım dedim bakalım bişeyler yapabilecek miyim.

İki sorunum vardı;

1. Sunroof kapalıyken, ufak gerilmelerde çat çut ediyor. Forumlarda falan bakıyorum, Mercedes'te bile cam tavanlı arabalarda bunu yapıyor, işte sunu sıktım geçti, bunu yaptım geçti falan diyenler var. Demek ki basit bi olay. Cam ufak ufak oynuyor dedim.

2. Bir de sunroof tam açıkken cam tıngırtısı geliyordu, sanki ufak bi civata gevşemiş de onun sesi gibi. Ama her zaman gelmiyor, demek ki bu da "çözülebilir" bişey.

Sunroof'u açtım... Pardon cam tavanı... İçeriden dışarıdan neler yapabilirim diye şöyle bi baktım. O arada camı kontrol ediyorum, bastırıyorum ediyorum falan, önce dedim şu daha önce yaptığım yağlamaları falan bi sileyim temizleyeyim güzelce. Onları silerken cama dokununca "çıt-çat" sesini çıkardı. AHA! dedim kaydım ebene Sesi devam ettirince fark ettim ki o tam açıkkenki tıngırtı sesine dönüyor.

Camı oynatıyorum çeşitli yerlerinden, o sesi buldum, cama takılı olan ayak civataları haricinde orta bölümde hafiften esniyor, cam esneyince gerilimden çıtçıt ses yapıyor. Solda yapıyor, sağ tarafta yok bu oynama. Gittim çok ince bi çift taraflı bantı o araya tornavida ile tıktım. Camı tekrar esnetmeye çalıştım, baktım o çıtçıt sesi gelmiyor.

1. adım tamam...

2'ye geçtim

Sunroof lastikleri falan da hep yağlanmış, o ürünlerden fazla sıkmışım, dedim bunlar camı tutacağı yerde iyice yavşayıp gevşeyip tutamaz hale de getirmiş olabilir. Şunları bi sileyim güzelce.

Silerken bi ara parmağım bi kenara takıldı, bi baktım cam tavanın önündeki plastik parça ile arada duran ince lastiği (asıl lastik cam tavan camı altında) köşeden zırt diye ayrıldı. Böyle ömrü bitip lastiği kopan silecek gibi oldu.

Aha eyvah dedim. Sonra baktım bu lastik aynı Bauhaus'ta satılan P veya D profilli pencere izolasyon lastiklerine benziyor.

O lastiği komple söktüm, Bauhaus'a gittim, o arada da cam tavanı açtım, tıngırtı geliyor mu diye baktım, gelmiyor. Süper.

Bauhaus'ta o lastiği buldum ama kahverengi varmış. Onu da aldım ama başka alternatif aradım, keçe gibi bir malzeme var, o da cam-pencere izolasyon malzemesiymiş. Bunu dış mekanda kullanabilir miyim dedim, su geçirir mi... Yok bu da lastik gibi, kullanırsın dediler. İyi dedim onu da aldım.

Eve geldim, malzemeyi cam tavan camı ile plastik parça arasına yapıştırdım. Ufak dalgalanmalar oldu ama deneme amaçlı yaptığım için şimdilik böyle bıraktım. Geçende 1-2 gün dışarıda yağmur yedi, bişey olmadı. Bakalım uzun vadede dayanacak mı...

Ha bu arada baktım sunroof kapalıykenki o çat-çut gerilme sesleri, cama vurunca kenarlardan geliyor, ayağın bağlı olduğu yerlerden.
    Yav dedim ben bunları biraz gevşetsem, ayarlamaya çalışsam, acaba ayarsız mı, veya bozmuşlar mı ayarı bi şekilde...

Bi tarafı biraz gevşettim, sıkarken cam tekrar ÇAT etti. Oynattım o haliyle, çat-çat-çat-çat... Aha! Seni de buldum şerefsiz Civatayı tekrar gevşettim, cam kendi kendine hareket edip bi noktaya geldi zaten. Tamam dedim demek ki fazla gerilmiş-kıvrılmış. Camı çok da kaldırmadan tekrar sıktım. Biraz önce yaptığım oynatma testini yaptım, SES YOK !!!!

Tavanı komple kapattım, tekrar teste çıktım. Evin oralarda deli dana gibi dolanıyorum. En ufak yerde bile çat-çut eden cam tavan camından çıt gelmiyor Şimdilerde biraz geldi ama çok zorlayıcı paldır küldür yerlerde yapıyor, genel anlamda %80-90 oranında başarılı. Olmazsa daha sonra bi ayar çekerim tekrar.

Keşfedemediğim nokta, bu uyguladığım pencere lastiği mi daha sıkı yaptı camı, yoksa ayar mı, onu bilemedim. Bakalım, testlere devam ediyorum.

Şimdilik fotoğraf çekemedim o sırada, o yüzden bişey koymadım ama açıklama adına önümüzdeki günlerde belki eklerim.

Arabayı daha severek kullanmaya başladım resmen, kaç aydır beni deli ediyordu. "Usta"lara da buradan selam sevgi ve saygılarımı gönderiyorum

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi güncelimi kendim ufak çaplı bir DIY başarı hikayesiyle çekeyim Zira "usta"lar anladığım kadarıyla pek "ilgilenmek istemedi".

Geçtiğimiz h.sonu arabaya indim, "bu işi çözeceğim" diye... Beni deli ettiler çünkü İlk gittiğimiz adam güya benim arabayı götürdüğüm Sportivo Yılmaz Usta ile beraber gitmemize rağmen pek sallamadı, işte efendim gel bakarız, yok ses sunrooftan değil çocuk koltuğundan geliyor falan dedi. Salladı kısaca.

Ümraniye'de usta buldum, gittim, o da sallamadı, yok döşemeyi söktüreceksin, ben sökemem (döşeme cırtcırtlıymış, bakmadı bile, belki kendisi sökerdi), efendim sunroof olsa çok basit yaparmış, ama bunlar cam tavanmış, sorunlularmış, punta atığı olabilirmiş, sunroof vidalı ise söker alırmış ama değilse puntalarda sorun varmış, kendisi ellemezmiş...

Ula bi bakın, sesi dinleyin, belki basit bişeydir. Varsayım yapıp ciddi ilgilenmeyip başlarından savdılar.

Sizin ............ ben diyip kendim indim otoparka. Sağını solunu bi kurcalayayım dedim bakalım bişeyler yapabilecek miyim.

İki sorunum vardı;

1. Sunroof kapalıyken, ufak gerilmelerde çat çut ediyor. Forumlarda falan bakıyorum, Mercedes'te bile cam tavanlı arabalarda bunu yapıyor, işte sunu sıktım geçti, bunu yaptım geçti falan diyenler var. Demek ki basit bi olay. Cam ufak ufak oynuyor dedim.

2. Bir de sunroof tam açıkken cam tıngırtısı geliyordu, sanki ufak bi civata gevşemiş de onun sesi gibi. Ama her zaman gelmiyor, demek ki bu da "çözülebilir" bişey.

Sunroof'u açtım... Pardon cam tavanı... İçeriden dışarıdan neler yapabilirim diye şöyle bi baktım. O arada camı kontrol ediyorum, bastırıyorum ediyorum falan, önce dedim şu daha önce yaptığım yağlamaları falan bi sileyim temizleyeyim güzelce. Onları silerken cama dokununca "çıt-çat" sesini çıkardı. AHA! dedim kaydım ebene Sesi devam ettirince fark ettim ki o tam açıkkenki tıngırtı sesine dönüyor.

Camı oynatıyorum çeşitli yerlerinden, o sesi buldum, cama takılı olan ayak civataları haricinde orta bölümde hafiften esniyor, cam esneyince gerilimden çıtçıt ses yapıyor. Solda yapıyor, sağ tarafta yok bu oynama. Gittim çok ince bi çift taraflı bantı o araya tornavida ile tıktım. Camı tekrar esnetmeye çalıştım, baktım o çıtçıt sesi gelmiyor.

1. adım tamam...

2'ye geçtim

Sunroof lastikleri falan da hep yağlanmış, o ürünlerden fazla sıkmışım, dedim bunlar camı tutacağı yerde iyice yavşayıp gevşeyip tutamaz hale de getirmiş olabilir. Şunları bi sileyim güzelce.

Silerken bi ara parmağım bi kenara takıldı, bi baktım cam tavanın önündeki plastik parça ile arada duran ince lastiği (asıl lastik cam tavan camı altında) köşeden zırt diye ayrıldı. Böyle ömrü bitip lastiği kopan silecek gibi oldu.

Aha eyvah dedim. Sonra baktım bu lastik aynı Bauhaus'ta satılan P veya D profilli pencere izolasyon lastiklerine benziyor.

O lastiği komple söktüm, Bauhaus'a gittim, o arada da cam tavanı açtım, tıngırtı geliyor mu diye baktım, gelmiyor. Süper.

Bauhaus'ta o lastiği buldum ama kahverengi varmış. Onu da aldım ama başka alternatif aradım, keçe gibi bir malzeme var, o da cam-pencere izolasyon malzemesiymiş. Bunu dış mekanda kullanabilir miyim dedim, su geçirir mi... Yok bu da lastik gibi, kullanırsın dediler. İyi dedim onu da aldım.

Eve geldim, malzemeyi cam tavan camı ile plastik parça arasına yapıştırdım. Ufak dalgalanmalar oldu ama deneme amaçlı yaptığım için şimdilik böyle bıraktım. Geçende 1-2 gün dışarıda yağmur yedi, bişey olmadı. Bakalım uzun vadede dayanacak mı...

Ha bu arada baktım sunroof kapalıykenki o çat-çut gerilme sesleri, cama vurunca kenarlardan geliyor, ayağın bağlı olduğu yerlerden.
    Yav dedim ben bunları biraz gevşetsem, ayarlamaya çalışsam, acaba ayarsız mı, veya bozmuşlar mı ayarı bi şekilde...

Bi tarafı biraz gevşettim, sıkarken cam tekrar ÇAT etti. Oynattım o haliyle, çat-çat-çat-çat... Aha! Seni de buldum şerefsiz Civatayı tekrar gevşettim, cam kendi kendine hareket edip bi noktaya geldi zaten. Tamam dedim demek ki fazla gerilmiş-kıvrılmış. Camı çok da kaldırmadan tekrar sıktım. Biraz önce yaptığım oynatma testini yaptım, SES YOK !!!!

Tavanı komple kapattım, tekrar teste çıktım. Evin oralarda deli dana gibi dolanıyorum. En ufak yerde bile çat-çut eden cam tavan camından çıt gelmiyor Şimdilerde biraz geldi ama çok zorlayıcı paldır küldür yerlerde yapıyor, genel anlamda %80-90 oranında başarılı. Olmazsa daha sonra bi ayar çekerim tekrar.

Keşfedemediğim nokta, bu uyguladığım pencere lastiği mi daha sıkı yaptı camı, yoksa ayar mı, onu bilemedim. Bakalım, testlere devam ediyorum.

Şimdilik fotoğraf çekemedim o sırada, o yüzden bişey koymadım ama açıklama adına önümüzdeki günlerde belki eklerim.

Arabayı daha severek kullanmaya başladım resmen, kaç aydır beni deli ediyordu. "Usta"lara da buradan selam sevgi ve saygılarımı gönderiyorum
    Sevindim valla. Arabanın bu tarz işleri çok fazla benim de. Hepsinin de DIY konuları x forumlarda orda burada var ama benim onu söküp tekrar tek parça takabileceğim tecrübem ve ekipmanım yok. Sonra basit bir sorunu büyük bir sorun haline getirip daha büyük bir can sıkıntısına dönüştürmemek adına dokunmadım ama göz tırmalıyor.

Bunlardan biri de sunroof fitilim eskimiş. 110'un üstünde ses kaçırıyor tavandan. Bir iki alfa ustasına söyledim yanaşmadılar bile. Adıyaman'da iken oradaki kasap bir ustaya söktürdüm, açtı dağıttı neyse ki tekrar toplayabildi. Sonra bunun fitili geçmeli değil camla beraber geliyor o da büyük masraf idare et dedi kapattı. Ardından tavsiye üzerine Antep'te iyi bir sunroofçu usta var dediler kalktım bir sabah ona gittim. Adama öncesinde fotoğrafını attım sunroof'un derdimi anlattım bak uzaktan gelicem dedim. Gel bakalım dedi. Gittim, sunroof'u açtı yok dedi bunu ben yapamam. Bir şey diyecek gibi oldum. Döndüm çıktım gittim bu şekilde biniyorum.

Bu tarz incik boncuk işlerle ilgilenen yok. İlgilenen de sıfırının parasını istediği için insan ya gidip perişan oluyor ya da gidemiyor.

Biraz eli iş gören bir arkadaşım olsa gözümün önünde yapsa ben de kendi garajımda kurcalamak isterim bir çok şeyi.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler