User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Maslak Sanayi Expertiz Tavsiyesi

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Maslak Sanayi Expertiz Tavsiyesi

Beyler çok yakın bir arkadaşımla yarın bi araç görmeye gideceğiz. 2012 model leon fr, araçta tramer kayıtları var fakat full servis bakımlı ve onarımlar orada yapılmış. Araç ilk sahibinden fakat Kafada soru işareti kalmaması adına saglam bi expertiz yaptırmak istiyoruz. Var mı yardımcı olabilecek, bu tarz araçlardan anlayan yer tavsiyesi olan.
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok mu ?
    Tango-1 never dies.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Otorapor veya Ümran ikiside iyi

Ben ne zaman otoraporda exper alıp ilana koysam

Alıcılar direk ilgileniyorlar.

İşlerini düzgün yapıyorlar.

Bence bunların birisi vardır maslakta yaptirin

Sonrada doğuş maslaka geçin

Servis geçmişini çıkartın

Ancak böyle kafaniz tam rahat olur
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aman diyim ümran ekspertize sakın gitme ben geçen istanbul'a gidip hanıma araba aldım alırkende ekspertizi ümran'da yaptırdım bin pişman oldum. Vakit bulunca açarım konusunu yakındır. Aldığım araç 2014 aralık çıkışlı peugeot 2008 Allure 30.000 km de daha ve ilk sahibinden. yani öyle elden ele gezmiş hırpalanmış bir araç değil araba çil çil duruyor. Bende kapalı otoparkda öyle bi bir baktım etrafına bindik gittik ümran'a

Arka kapı sacı değişik yetkili serviste yapılmış, onu ben tramerden'de biliyorum rapora da öyle yazmışlar fakat kapının dışındaki camın etrafını saran plastik ve B sütunu kısmına duran kapı üzerindeki parlak siyah camımsı malzeme birbirine yapıştırma yapılmış hemde dışarıdan bariz belli oluyor üstteki fitil kaportaya yapışmıyor arada 4-5mm açıklık var, kapı açılıp kapanırkende şahin kapısı gibi ses geliyor.diğer kapılarla alakası yok yani anlıyacağınız bu kapıya standart dışı bir onarım yapılmış bu yaşta böyle bir arabaya kabul görmez. Ha araba 250.000 de olur 10 yaş üstü olur amennah. Kapının bu halini söylemediler boyalıkapı sacı değişmiş tırıvırı standart kalıp cümleler vs bindik gittik notere satışı aldık, satıcı arkadaşlarla ayrıldık vs yola cıkmadan önce yemek yedik vs arkaya montumu koyacağım zaman açtım kapattım kapıyı farkettim sesten dışındaki rezalet onarımıda.

Yolumun üzeriydi ümran gittim anlattım durumu pişmiş pişmiş biz aksesuar bakmıyoruz diyorlar bana raporda kapının işlemli olduğunun yazısını gösteriyor, anlıyacağınız kapının tamir edildiğini sahibide söylüyor tramerde. ama parasını verdiğim ekspertiz bana bu kapının standart dışı onarıldığını düzgün yapılan bir onarımda böyle olmaması gerektiğini bu kapının parçalarının toros misali yapıştırıldığını bilgisini bile vermiyor. ustan o kapıyı 50 kez açıp kapattı camekanda oturuyoruz görüyorum eğer dışarıda olsam sesinden anlar ben sorardım zaten. Bu ustan hiçmi iş bilmiyor o kapıyı açıp kapattı hiçmi sesinden anlamadı hiçmi kapıya boya makinası dışında bakmadı. Yani plastik ve fitil ekspertizi yapmıyor olabilirsin ama böyle bir kusuru heleki böyle bir yeni araçta alıcıya sözlüde olsa söylemesi gerekir. Ben şimdiye kadar hiç yoksa 20-25 kez ekspertize araç sokmuşumdur çoğu izmir'de, böyle bir kusuru çağırıp göstermeden raporu elmize vermezler.

Daha bununlada bitmedi arabayı bağlamadan saçma sapan cihazda teste sokup arıza yaktırıp arabada arıza kayıtları var dediler ABS,ESP destek ve otomatik şanzuman arızası var ABS çalışmıyor dediler kalktık birde yetkili servise gittik, giderken de bastık frene ABS çalışıyor. cihaza bağlattık arıza kayıtlarının az önce geldiğimiz eksperde oluştuğunu öğrendik.

Ha birde raporda sağ arka amortisör değeri kabul edilebilir değer içinde ama diğerlerinden baya farklı çıktı. Yani bitti bitecekmiş. Onu anlatıyor bana ben sallamadım tahmin ediyorum neden olduğunu sormadım da lastik havaları aynı mı? öylemi soktunuz amörtisör ve fren testine? diye. Ki öylede çıktı. O lastiğin havası baya fazla basılmış 39 psi çıktı ilk benzinlikte tezimi doğruladım. Diğer lastikler 30-32 arası. Bunu bile bilemeyecek kadar cahiller.

Yani daha 30 binde olan arabanın sağ arka lastiği hepsinden çokmu çalıştı ? ön lastik çukuru görünce yukarı zıpladıda arkadaki mi girdi? ha olur malzeme sonuçta hepsi aynı ömürde olacak diye bir şey yok fakat arızalansa yağ verir test verisi de öyle çıkması normal denir.

Maslakta 1 kere ekspertiz yaptırmıştım geçen sene Bmw alırken Özgün'ün ilerisinde bir alt sokakta Star Ekspertiz de yaptırdım. Full paketi yaptırmıştım verdiğim paranın hakkını da verdiler her ufak detayına çağırıp çağırıp bilgi verdiler aracın altına bakmak istedim indirdiler aşağı. Alttaki koruma orjinal, istersem onu komple söküp gösterebiliriz bile dediler. Gerek duymadım.
    e60 535d & THE A45 AMG

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aman diyim ümran ekspertize sakın gitme ben geçen istanbul'a gidip hanıma araba aldım alırkende ekspertizi ümran'da yaptırdım bin pişman oldum. Vakit bulunca açarım konusunu yakındır. Aldığım araç 2014 aralık çıkışlı peugeot 2008 Allure 30.000 km de daha ve ilk sahibinden. yani öyle elden ele gezmiş hırpalanmış bir araç değil araba çil çil duruyor. Bende kapalı otoparkda öyle bi bir baktım etrafına bindik gittik ümran'a

Arka kapı sacı değişik yetkili serviste yapılmış, onu ben tramerden'de biliyorum rapora da öyle yazmışlar fakat kapının dışındaki camın etrafını saran plastik ve B sütunu kısmına duran kapı üzerindeki parlak siyah camımsı malzeme birbirine yapıştırma yapılmış hemde dışarıdan bariz belli oluyor üstteki fitil kaportaya yapışmıyor arada 4-5mm açıklık var, kapı açılıp kapanırkende şahin kapısı gibi ses geliyor.diğer kapılarla alakası yok yani anlıyacağınız bu kapıya standart dışı bir onarım yapılmış bu yaşta böyle bir arabaya kabul görmez. Ha araba 250.000 de olur 10 yaş üstü olur amennah. Kapının bu halini söylemediler boyalıkapı sacı değişmiş tırıvırı standart kalıp cümleler vs bindik gittik notere satışı aldık, satıcı arkadaşlarla ayrıldık vs yola cıkmadan önce yemek yedik vs arkaya montumu koyacağım zaman açtım kapattım kapıyı farkettim sesten dışındaki rezalet onarımıda.

Yolumun üzeriydi ümran gittim anlattım durumu pişmiş pişmiş biz aksesuar bakmıyoruz diyorlar bana raporda kapının işlemli olduğunun yazısını gösteriyor, anlıyacağınız kapının tamir edildiğini sahibide söylüyor tramerde. ama parasını verdiğim ekspertiz bana bu kapının standart dışı onarıldığını düzgün yapılan bir onarımda böyle olmaması gerektiğini bu kapının parçalarının toros misali yapıştırıldığını bilgisini bile vermiyor. ustan o kapıyı 50 kez açıp kapattı camekanda oturuyoruz görüyorum eğer dışarıda olsam sesinden anlar ben sorardım zaten. Bu ustan hiçmi iş bilmiyor o kapıyı açıp kapattı hiçmi sesinden anlamadı hiçmi kapıya boya makinası dışında bakmadı. Yani plastik ve fitil ekspertizi yapmıyor olabilirsin ama böyle bir kusuru heleki böyle bir yeni araçta alıcıya sözlüde olsa söylemesi gerekir. Ben şimdiye kadar hiç yoksa 20-25 kez ekspertize araç sokmuşumdur çoğu izmir'de, böyle bir kusuru çağırıp göstermeden raporu elmize vermezler.

Daha bununlada bitmedi arabayı bağlamadan saçma sapan cihazda teste sokup arıza yaktırıp arabada arıza kayıtları var dediler ABS,ESP destek ve otomatik şanzuman arızası var ABS çalışmıyor dediler kalktık birde yetkili servise gittik, giderken de bastık frene ABS çalışıyor. cihaza bağlattık arıza kayıtlarının az önce geldiğimiz eksperde oluştuğunu öğrendik.

Ha birde raporda sağ arka amortisör değeri kabul edilebilir değer içinde ama diğerlerinden baya farklı çıktı. Yani bitti bitecekmiş. Onu anlatıyor bana ben sallamadım tahmin ediyorum neden olduğunu sormadım da lastik havaları aynı mı? öylemi soktunuz amörtisör ve fren testine? diye. Ki öylede çıktı. O lastiğin havası baya fazla basılmış 39 psi çıktı ilk benzinlikte tezimi doğruladım. Diğer lastikler 30-32 arası. Bunu bile bilemeyecek kadar cahiller.

Yani daha 30 binde olan arabanın sağ arka lastiği hepsinden çokmu çalıştı ? ön lastik çukuru görünce yukarı zıpladıda arkadaki mi girdi? ha olur malzeme sonuçta hepsi aynı ömürde olacak diye bir şey yok fakat arızalansa yağ verir test verisi de öyle çıkması normal denir.

Maslakta 1 kere ekspertiz yaptırmıştım geçen sene Bmw alırken Özgün'ün ilerisinde bir alt sokakta Star Ekspertiz de yaptırdım. Full paketi yaptırmıştım verdiğim paranın hakkını da verdiler her ufak detayına çağırıp çağırıp bilgi verdiler aracın altına bakmak istedim indirdiler aşağı. Alttaki koruma orjinal, istersem onu komple söküp gösterebiliriz bile dediler. Gerek duymadım.
    Ümran genel merkezine şikayet edin bu durumu.

Expertiz yapan ustalara gerekeni yaparlar.

Gidilen şubede ciddi sorun varmış.

Ben sürekli otorapordan yaptırıyorum. Bir kac defa umran denk geldi sorun yaşamadım çünkü.

Ama EFT nin allah cezasını versin diyorum
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ümran genel merkezine şikayet edin bu durumu.

Expertiz yapan ustalara gerekeni yaparlar.

Gidilen şubede ciddi sorun varmış.

Ben sürekli otorapordan yaptırıyorum. Bir kac defa umran denk geldi sorun yaşamadım çünkü.

Ama EFT nin allah cezasını versin diyorum
    Edeceğim yiğit bir vakit bulabilsem oturup detaylıca her şeyi hazırlayacağım resimleri görseniz bana o derece hak verirsiniz. Ben en ksıa zamanda yetkili serviste o kapıyı tekrar yaptıracağım istanbuldaki yetkili servisden onarım dosyasını talep ettim.

Ümran'a yetkili diye birini koymuşlar hiç birşey den anlamıyor, birde dinlemeden cevap veriyor. Bu arada Çobançeşme şubesine oldu bu olay. İnternette de öyle güzel bakıyorlar böyle güzel bakıyorlar diye yazdırmışlar.

Yukarıda yazdığım gibi kapının işlemli olduğunu ben zaten tramer den biliyorum diyorum daha lafım bitmeden biz tramer bilgisi bakmıyoruz vıdıvıdıvıdıvıdıvı diyor herif. yani diyeceğim ki o kapıda bir şey olduğu bilgisi bizde de var raporda yazdım diye göstermene gerek yok ama kapının durumu ne? ne derecede yapılmış onu söylemelisin diyorum dinlemiyor bana tamponlar plastik bunlar araca değer kaybettirmez biz plastik diye tamponu saymıyoruz diyor.

Buda demek oluyor ki tampondan darbe alıp perte çıkan araba var ama bunların nazarında araba hatasız çıkacak tampon sayılmaz çünkü plastik! o değer kaybından sayılmazmış arabaya değer kaybettirmezmiş! mantık bu.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim. kaç para tutar ortalama ?
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış bilgilendirmek istemem tam net rakamı hatırlamıyorum ama star'a geçen sene 200-250 arası bir şey vermiştim.

Geçen ayda ümran 225 aldı düz ekspertize.
    e60 535d & THE A45 AMG

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ümran bencede rezalet kendi aracımı satarken yeni sahibi oraya götürdü. Ben söylemesem eksikleri ne ekspertizciler ne alan sahibi bi haber olcaktı. Otorapor kesinlikle açık ara daha iyi

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çobançeşme Umran bencede problemli son sattığım e90 ını alan kişi oraya götürdü. ben alırken de ataşehir umranda ekspertizini yaptırmıştım. alırken ve satarken ki raporlar arasında aradan geçen süreden bağımsız bir çok farklılık vardı.
    Esenyurt E5 üzerindeki EFT ye almak isteyen arkadaş baktırmıştı volanında hiçbir problem olmamasına rağmen (sonrasında 3 ustaya teyit ettirdim) volandan ses geliyor dedikleri için arabayı satamamıştım.

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bencede otorapor iyidir..Beykoz şubesinde arkadaşa araba alırken baktırdım. Oranın yetkilisi ve çalışan arkadaşların açıklamaları çok iyiydi.
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler