User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Frenlerdeki Zayıflık ?

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi ya geçmiş olsun. Abs var ve aktif ancak fren pedalinda bosluk varmış gibi sanki, bi miktar bastıktan sonra tutmaya başlıyor arkadaşta C4 var mesela surdum frenler zimba gibi ayni arkadaş benim araci sürmüştü hidrolik degismeden önce ben daha bisey demeden frenlerine acil sekilde baktir demişti
    Fren gücü hala zayıf ve pedalda fren hissiz kısım fazla ise brake booster içindeki diyaframdan yapar.

Olması gereken: değiştirmek
    Aslında olan: revizyon
    Bir de brake booster'a bağlanan vakum kontrol edilmeli. Vakumu üreten parça tam performans çalışmıyorsa da aynu semptom görünür.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Torsiyonunuz ve arka amortisörleriniz ne durumda?
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fren sakaya gelmez, bu is armut ustalar sayesinde digerlerine donecek
    bence adam gibi bi yer bul bastan asagi kontrol ettir
    westinghouse/hortum/hidrolik/kaliper/kampana vs. olarak sistemde birkac ariza olabilir
    206'nin kotu durdugunu duymadim, ayrica uzun sure 3 farkli 206 kullandim, ben de boyle bisey tecrube etmedim.
    parca parca bakmakla olmayacak

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Frene bastığın zaman pedaldan hava sesi geliyor mu abi? Fıs şeklinde? Westinghouse bozuk olabilir mi diye aklıma geldi. Yumuşama var gibi sanki pedalında. Aynısı benim araçta da yaşadım, kaçak varmış.
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi şimdi görünüşe göre bir sorun yok ama detaya inmek lazım.
    Mesela disk balata orjinal mi ?
    Lastikler ne kadar iyi birçok marka model hakkında yorum yapabilirim ama fulda hakkında tek kelime bilmiyorum

Eski arabamda hep orjinal disk balata ve kaliteli lastikler kullandım hidrolik yetkilide falan değişti frenden hep memnundum hatta en son nokian lastik aldım beklediğim gibi çıkmayınca balatalara bakim dedim yarının az altındaydı hemen gittim serviste değiştirdim birazda alıştıktan sonra frenleme inanılmazdı Birde şöyle birşey var değişik değişik ebatlarda jant lastik kullandım ama frenleme performansı her zaman orjinal ebatta daha iyiydi mesela 195 45 16 daha iyi yol tutuyordu ama 185 60 15 çok daha iyi frenleme yapıyordu gibi
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de benzer durum nedeni ile ön disk balataları ve arka balataları değiştirmiştim, sonrasında 2012 yılından beri hiç değişmemiş fren hidroliğinde biriken nemin ön kaliperleri bozduğu ortaya çıkmıştı.kaliper içi pas temizlendi, Tamir takımı (contalar) ve hidrolik yenilendi.
    Sonrası tam istediğim gibi olmuştu. Arkalar da disk olduğu için kampanalara yorum yapamam ama kaliperleri dağıtıp durumuna bakmak lazım
    Sorunun tam olarak nerden kaynaklandığı bilemiyorum ancak fren pedalına bi miktar basiyorum sifir tepki fren pedalı yarisindan sonra tutmaya basliyor iyi pedali cignersem abs devreye giriyor.
    Diskler: Magneti Marelli
    Balatalar: Delphi
    Konu E46 tarafından (23-03-2019 Saat 00:05 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Torsiyonunuz ve arka amortisörleriniz ne durumda?
    Herhangi bir sorun yok neden?

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren sorununu bende yasiyorum hatta frene bastigimda sag tarafa hafif bir kayma var fren merkezinden diye duydum disk - balata yeniyelip deniyecegim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fren sakaya gelmez, bu is armut ustalar sayesinde digerlerine donecek
    bence adam gibi bi yer bul bastan asagi kontrol ettir
    westinghouse/hortum/hidrolik/kaliper/kampana vs. olarak sistemde birkac ariza olabilir
    206'nin kotu durdugunu duymadim, ayrica uzun sure 3 farkli 206 kullandim, ben de boyle bisey tecrube etmedim.
    parca parca bakmakla olmayacak
    Bu işlerle ilgilenen adam akıllı bi yer bulmak lazım. bu isi tek seferde cozecek birini bulsam cok iyi olue git gel para harca sonuc alamayınca adam yılıyor . EREN34 un yazdıkları mantikli görünüyor.
    Konu E46 tarafından (23-03-2019 Saat 00:18 ) değiştirilmiştir.

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayni aksiyonu ben leonda yasiyorum. Disk degisti. Balata degisti. Yine ayni. Lastiklerim cok bayat dendi gittim sifir olmasada yeni tarihli baska lastik aldim degisen hic birsey olmadi. Tek degismeyenim fren hidroligi. Belki 10 yildir degismedi. Her seferinde farkli farkli ustalar hidrolik degisim icin gittiginde seviye kontrolu yapip gerek yok degismez diye geri gonderdiler. Hep sifir lastik alirsam belki gecer diye dusundum ama simdi hidroligin zorla degistirilmesi farz oldu. Takipteyim konu. Sizden oncede hidrolik degistirirsem aradaki farki yazarim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni aksiyonu ben leonda yasiyorum. Disk degisti. Balata degisti. Yine ayni. Lastiklerim cok bayat dendi gittim sifir olmasada yeni tarihli baska lastik aldim degisen hic birsey olmadi. Tek degismeyenim fren hidroligi. Belki 10 yildir degismedi. Her seferinde farkli farkli ustalar hidrolik degisim icin gittiginde seviye kontrolu yapip gerek yok degismez diye geri gonderdiler. Hep sifir lastik alirsam belki gecer diye dusundum ama simdi hidroligin zorla degistirilmesi farz oldu. Takipteyim konu. Sizden oncede hidrolik degistirirsem aradaki farki yazarim.
    Hidroliği ustalar değiştirmek istemiyor bosch car serviste yaptirdim ben . Beklediğim gibi bir fark olmasa da fren hidroliğinin değişmesi faydalı olacaktir. Belki zamaninda örneğin 2 senede bir değiştirseydik bu şekilde bir sorun olmayabilirdi çünkü fren hidroliğinin sistemdeki hortumlar keçeler vs gibi elemanlarıda koruyucu özelliği var. 10 sn değiştirmemek büyük bir risk benim aractada aynı bizim ustaları biliyosun arac kitapçıklarindaki uretici talimatlara uymak gibi bir huylari yoktur. Gerek yok der yollarlar
    Konu E46 tarafından (23-03-2019 Saat 10:08 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gerek yok
    orda oyle yazabilir baska sekil yapiyoruz
    randiman alamazsin
    elektronik kotu mekanik iyi
    son modeller kotu eskiler iyi
    bu modeller yapar
    olcume gerek yok zaten belli olur
    her turlu hallederiz
    onu biz ayarliyoruz arkadasim
    kompile elden gecti

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerek yok
    orda oyle yazabilir baska sekil yapiyoruz
    randiman alamazsin
    elektronik kotu mekanik iyi
    son modeller kotu eskiler iyi
    bu modeller yapar
    olcume gerek yok zaten belli olur
    her turlu hallederiz
    onu biz ayarliyoruz arkadasim
    kompile elden gecti
    ahahahah kahkaha attım en çokta onu biz ayarlıyoruz a
    Bizim gibiler bu işe gönül verenler yine az buçuk biliyoruz neyin nasıl olduğunu Hiç anlamayan insanları nasıl kandırıyolar 2 sanayi ağzı 2 ezber laf adam bilmiyor ilgisiz de ne yapsın inanıyor böyle sözde ustalarda kendini usta sanıp para kazanıyor bir de o paraları nasıl rahatlıkla harcıyolarlar şaşırıyorum

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herhangi bir sorun yok neden?
    Torsiyon bozulmaya yaklaştığında açıları bozuyor ve direnci azalıyor.Bu araçlar torsiyondan dolayı, tır gibi, arkayı oturtarak duruyor.Sistem zayıfladıkça fren esnasındaki yüke direnmiyor ve arkayı fazla çöktürüyor.Bu sebeple ön tekerlere düşmesi gereken ağırlık da azalıyor.Bu da abs'nin devreye girdiği ama durmayan bir arabaya sebep oluyor.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hidroliği ustalar değiştirmek istemiyor bosch car serviste yaptirdim ben . Beklediğim gibi bir fark olmasa da fren hidroliğinin değişmesi faydalı olacaktir. Belki zamaninda örneğin 2 senede bir değiştirseydik bu şekilde bir sorun olmayabilirdi çünkü fren hidroliğinin sistemdeki hortumlar keçeler vs gibi elemanlarıda koruyucu özelliği var. 10 sn değiştirmemek büyük bir risk benim aractada aynı bizim ustaları biliyosun arac kitapçıklarindaki uretici talimatlara uymak gibi bir huylari yoktur. Gerek yok der yollarlar
    Hallettim az once israr yuzsuzluk vs yaparak. Aldi olcum cihazini olctu, bide sifir hidrolik yagini olctu. Birindr kirmizi yanarken birinde yesil yaninca biside diyemedi mecbur degistirdi.. Ama cok degisen bisi olmadi sanki. Usta kullaniyor araci deniyor sikinti yok diyor. Ulan ben 10 senedir bu araci kullaniyorum benden iyimi bilcen arkadas.. Bakalim cok aman aman deneyemedim ama sanayiden gelirken yuksek hizda sorun yokda dusuk hizda birden panik frende abs yine devrede.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Torsiyon bozulmaya yaklaştığında açıları bozuyor ve direnci azalıyor.Bu araçlar torsiyondan dolayı, tır gibi, arkayı oturtarak duruyor.Sistem zayıfladıkça fren esnasındaki yüke direnmiyor ve arkayı fazla çöktürüyor.Bu sebeple ön tekerlere düşmesi gereken ağırlık da azalıyor.Bu da abs'nin devreye girdiği ama durmayan bir arabaya sebep oluyor.
    Güzel bir bilgi teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hallettim az once israr yuzsuzluk vs yaparak. Aldi olcum cihazini olctu, bide sifir hidrolik yagini olctu. Birindr kirmizi yanarken birinde yesil yaninca biside diyemedi mecbur degistirdi.. Ama cok degisen bisi olmadi sanki. Usta kullaniyor araci deniyor sikinti yok diyor. Ulan ben 10 senedir bu araci kullaniyorum benden iyimi bilcen arkadas.. Bakalim cok aman aman deneyemedim ama sanayiden gelirken yuksek hizda sorun yokda dusuk hizda birden panik frende abs yine devrede.
    Aynen ustalar bi geziyor tamam iyi bu ya deyip şut. Ayrıca bi tek kendi arabamizi sürüyoruz ki benimki normalse diğerler kullandığımız araclar ferrari degil ya. doblonun freni bile cillop gibiyken bu nasil normal oluyor . Eski e46 aracımın frenleri ayda, 206 nınki çayda. Frene basinca ayağının altında alman mühendislerinin olduğunu hissediyordu insan.
    Konu E46 tarafından (23-03-2019 Saat 23:26 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6. sanayide naci usta var pug ve citro üstüne istiyorsan birde ona göster. bende 307 varken çok memnun kalmıştım.
    Romeo <3 Giulietta

By_Carizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fren hidroliği ne kadar zamanda bir değişir ? buradan sorayım.
    Alıntı Crack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaputun altındaki beygirlere bile tecavüz etmişler. yok böyle birşey.

Alıntı Caesar; Nickli Üyeden Alıntı
    imam os.rmamış s.çmış cemaat ise dünyada bu güne kadar yapılmamış bir eylem yapiyor. hey maaşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_Carizma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fren hidroliği ne kadar zamanda bir değişir ? buradan sorayım.
    Aracın manueline bakmakta fayda var. Genellikle 2 yıl yada 30.000km de bir olarak yaziyor. Bi ara cevremdekilere sordum ama hic kimsenin değiştirdiğini duymadım.
    Konu E46 tarafından (24-03-2019 Saat 00:31 ) değiştirilmiştir.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın manueline bakmakta fayda var. Genellikle 2 yıl yada 30.000km de bir olarak yaziyor. Bi ara cevremdekilere sordum ama hic kimsenin değiştirdiğini duymadım.
    Hocam fren hidroliği değiştirtdiğiniz bosch car service tam olarak neresinde izmirin?Birde ne kadar ücret ödediniz?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler