User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
61 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Sizce Lpg taktırmalı mıyım?

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben araba bakarken lpg varsa diye almaktan vazgeçen biri görmedim daha haa aldığın araç m3 tarzı bi araçsa tüp tabiki olmaz olsada düşünürler ama araç 1.2 küçük bir araç olunca lpg olursa emin ol daha çok tercih edilir...
    Ben almam mesela lpg li araç, bugüne kadar hiç almadım. Arac bakarken yakıt tipini benzin/dizel işaretlerim hatta lpg liler hiç görünmez ilan aramada. Uzun vadede lpg her zaman verdiğini geri alır bence. Kapali otopark sorunu, bagajda yer kaplamasi, sızdırdı mi koktu mu derdi vs bence binici gereksiz bir sistem.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2004 E320'nin 11bin km'den beri sahibiyiz, 45bin'de LPG taktırdım, 200 binde kitin pahalı parçalarının yenileme vakti gelince tankı sabit bıraktık gerisini Atiker'le sıfırladık. Şu an 307binde. Yapılan tasarrufa kaç kere motor yaptırılırdı o konuya hiç girmiyorum ama örnek olabilir.
    2001 CLK 200K'da Prins taktırmıştım 30bin küsür km kullandım sattım.
    Başka LPG'li araçlar ailemize girdi çıktı. LPG ile epey haşır neşiriz

Kapalı otopark korkunuz olmasın, bagaja dımdızlak ortada olacak şekilde tank koymazsanız hiç sorun olmaz, ince stepneyi kılıfında bagaja koyun üzerine 1-2 mont bişey, tamam Arabanızın sızdırmadığından eminseniz hiçbir şey olmaz. Zaten Quattro'da taktıracağım diyormuşsunuz, hiç düşünmeyin

İnternetteki yakıt fiyatları tavan gibidir, gezerken yol üzeri istasyonların tabelalarına bakın mutlaka

Ben de aynı kaygıyla düşündüm dizel yerine 1.2 TSi Polo aldım ama isteyince de zorlamadan azıcık da olsa gitsin diye, yoksa sırf ekonomi için 208 1.2 atmo falan düşünüyordum, dizel çok saçma oldu artık, olası masrafı, sesi, kokusu, yüksek alış-satış fiyatıyla cazibesini kaybetti iyice hiçbir avantajı kalmadı

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    LPG ye sonuna kadar karşı biriydim. 26 aydır bindiğim aracıma, son 20 aydır lpg ile biniyorum. Kesinlikle lpg ile ilgili değişik fikirlere, lpgli araç sahibi olmamış kişilerin ön yargılarına aldırma.

Araç çok özel bir araç değilse, lpg taktırmadığın her vakte pişman olur keşke daha erken davransaydım dersin.

Benzinde 8 litre yakan aracım 9 litre lpg ortalamasıyla geziyor, sızdırma vs dediğiniz şeyler kaç yıl öncesinde, merdiven altı işlerde kaldı yapmayın. Referanslı düzgün yerde taktır, güle güle bin.
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şehir içinde lpg hesaplandığı kadar ekonomik olmayacaktır. Uzun yolda %20 fazla yakıyorsa şehir içinde %40 civarı fazla yakıyor. Uzun vadede araca vereceği zararı ve masrafı hesapladığında değmiyor bana göre. Ayrıca ikinci elde değer kaybına veya satışın zorlaşmasına sebep olacak muhtemelen.
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda %20 olan fark şehir içinde nasıl %40 oluyor.Açar mısın biraz?
    Çok ilginç ama bu mevzu E320'de de var. Yol bilgisayarı araba benzinde olsaydı kaç litre yakardı?'yı gösteriyor, benzinde kullandığım zamanlardan da biliyorum 1'e 1 doğru ve nerede ne yaktığını da ezberlemiştim artık halen aynı değerler var. Onunla LPG fulllerken yaptığım litre hesabını kıyaslayınca şehiriçinde ekranda 11, pompada 15 görüyorum; uzunyolda ekranda 8 pompada 9 10'a 12 veya 13 çıktığı da oluyor.

Bir kere karadenizde ilk defa aldığım bir yerde ekranda 5.4 litre benzin hesabı görünürken LPG hesabında 9 litre çıkmıştı ama orada biraz saplamasyon oldu sanki o yüzden çok şeapmadım

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok ilginç ama bu mevzu E320'de de var. Yol bilgisayarı araba benzinde olsaydı kaç litre yakardı?'yı gösteriyor, benzinde kullandığım zamanlardan da biliyorum 1'e 1 doğru ve nerede ne yaktığını da ezberlemiştim artık halen aynı değerler var. Onunla LPG fulllerken yaptığım litre hesabını kıyaslayınca şehiriçinde ekranda 11, pompada 15 görüyorum; uzunyolda ekranda 8 pompada 9 10'a 12 veya 13 çıktığı da oluyor.

Bir kere karadenizde ilk defa aldığım bir yerde ekranda 5.4 litre benzin hesabı görünürken LPG hesabında 9 litre çıkmıştı ama orada biraz saplamasyon oldu sanki o yüzden çok şeapmadım
    Bence yol bilgisayarı uzun dönem ortalaması olduğu için dur kalklarda ya da aracın d konumunda beklediği zamanlarda tüketim yükselmiyor fakat araç haldır haldır yakıyor lpg yi.Aksi durumu mantığım almıyor

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben almam mesela lpg li araç, bugüne kadar hiç almadım. Arac bakarken yakıt tipini benzin/dizel işaretlerim hatta lpg liler hiç görünmez ilan aramada. Uzun vadede lpg her zaman verdiğini geri alır bence. Kapali otopark sorunu, bagajda yer kaplamasi, sızdırdı mi koktu mu derdi vs bence binici gereksiz bir sistem.
    Bende dizel araba kesinlikle almadım almamda birkere takasta fiesta geldi hemen sattım. Emin olun benzin lpgden daha tehlikeli. Kimisi lpg yi sevmez kendi zevki bişey diyemeyiz lpg yüzünden hiçbir arabam arıza yapmadı yapmayacak anlamına gelmiyor ama günümüz şartlarında binevi mecburiyet ten desek yeridir benzin fiyatları uçuk olduğundan lpg avantajlı yoksa gönül ister benzinde binmeyi
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaliteli LPG kiti ile iyi bir montajla hiç bir sorun yaşamazsınız. Ankara' da Mocan Otogaz işini gayet iyi yapmakta.

Direk enjeksiyon olmayan tüm benzinli araçlarda LPG' siz binmek bana göre boşa verilen paradır. Kesinlikle LPG taktırılmalı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence yol bilgisayarı uzun dönem ortalaması olduğu için dur kalklarda ya da aracın d konumunda beklediği zamanlarda tüketim yükselmiyor fakat araç haldır haldır yakıyor lpg yi.Aksi durumu mantığım almıyor
    Yok maalesef açılış zaten 20'den oluyor, akıcı yola çıkmayınca hep o civarlarda kalıyor, durduğu yerde 40'a kadar da çıkabiliyor hatta, kayıpsız aktarıyor yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Montaj çok önemli güzel işçilik olsun yeter ki sorunsuz kullanırsınız

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    excel varsa pc de bilgileri değiştirerek km ve ay olarak kitin kendini amorti etmesini hesaplayabilirsiniz.

İndir LPG xlsx

Twingo karışıkta 8 lt lpg tüketiyorum.

Ayda 2000 civarı yol yapıyorum, eğer lpg olmasa yine de taktırırdım.

Üzerinde eski bir kit var, olmaz değiştir beyni arızalı dediler, sıfırdan söktüm kendim monte ettim elektronik kısmını sıfır sıkıntı ile biniyorum.

Para ile rezil olmamak için mutlaka referanslı bir yere gidin. 200-300 fazla olsun ama adam gibi montaj olsun.

Kitler genel olarak aynı, khein' enj kullanmayanlarda marka bence çok ta fark etmiyor.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    excel varsa pc de bilgileri değiştirerek km ve ay olarak kitin kendini amorti etmesini hesaplayabilirsiniz.

İndir LPG xlsx

Twingo karışıkta 8 lt lpg tüketiyorum.

Ayda 2000 civarı yol yapıyorum, eğer lpg olmasa yine de taktırırdım.

Üzerinde eski bir kit var, olmaz değiştir beyni arızalı dediler, sıfırdan söktüm kendim monte ettim elektronik kısmını sıfır sıkıntı ile biniyorum.

Para ile rezil olmamak için mutlaka referanslı bir yere gidin. 200-300 fazla olsun ama adam gibi montaj olsun.

Kitler genel olarak aynı, khein' enj kullanmayanlarda marka bence çok ta fark etmiyor.
    Geleceğin albayrak`ı bu adam
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geleceğin albayrak`ı bu adam
    Abi dua mı ettin beddua mı

Amazondan vibration tools içeren ilk siparişi 2 takım vericem ama aklımdasın, biri sana biri bana hahahahha

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi dua mı ettin beddua mı

Amazondan vibration tools içeren ilk siparişi 2 takım vericem ama aklımdasın, biri sana biri bana hahahahha
    bence sen daha iyi yaparsın albayrak tan, zira vibratörle bile bu kadar acı çektirilemezdi bir ekonomiye
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence sen daha iyi yaparsın albayrak tan, zira vibratörle bile bu kadar acı çektirilemezdi bir ekonomiye
    konu sahibinden özür diliyorum, ama en azından bak burası çokomelli diyip, işletme giriş kitabının arkasındaki anlamı verilen 20 kelimeyi arka arkaya kurup cümle kurmam onu biliyorum

lpg candır, yapısal olarak kurumsallaşan istasyonlardan alınmalı :P

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu sahibinden özür diliyorum, ama en azından bak burası çokomelli diyip, işletme giriş kitabının arkasındaki anlamı verilen 20 kelimeyi arka arkaya kurup cümle kurmam onu biliyorum

lpg candır, yapısal olarak kurumsallaşan istasyonlardan alınmalı :P
    bak işte burası önemli, mutlaka artık ismini yapmış, genel memnuniyet oranı yüksek yerlerde montaj yapılmalı.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim tüm cevaplar için, gidip konuşacağım takan yerlerle. Her şartta avantajlı duruyor.
    İkinci el konusu biraz göreceli gibi o yüzden pek sıkıntı değil benim için

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 3 LPG bayisi gezdim, hiç biri aklıma yatmadı. Genel kanı bu motora LPGnin uyumsuz olacağı ve uzun vadede subaplara zarar vereceği yönünde.
    Lovato Obd2li sistem için 3200 lira dendi
    Atiker 2100 obdsiz sanırım.
    Vazgeçtim ben bu işten kısacası..

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi motor bildiğimiz Renault un 1,2 motoru değil mi? Subap problemi olmaması lazım o motorda?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.2 corsam var 40.000 km olacak lpg ile biniyorum. Lpg ile alakalı hiç problem yaşamadım çok şükür. Şuan 3.35 ile 3.42 arasında istanbulda. İstanbul trafiğinde ve açık oluncada hiç sakin gitmem 9 lt civarı lpg yakıyorum. Uzun yolda 6 7 lt oluyor bu tüketim. Açıkcası hem ekonomi hem çevrecilik açıkcasından çok güzel. Benzin 7 lt valla içim sıkılıyor gördükçe.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler