User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: R56 Cooper S benzin pompası elektrik kesme sorunu

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

R56 Cooper S benzin pompası elektrik kesme sorunu

Arkadaşlar şöyle bir sorun yaşıyorum , araç seyir halindeyken stop ediyordu , 10 dakika sonra bazen 5 dakika sonra kafasına göre çalışıyordu (kirli benzin sanıyordum) , bir haftadır sorunsuz kullanıyorken dün yine kaldım , aracı Ayn ye çektik bu sabah , benzin pompası çalışmıyor neyse değiştirdik pompayı tam gidicem yine stop etti aynı sorun... o sırada çalışmıyorken yani, pompanın üstünden kontrol ettik elektrik gelmiyor pompaya.. 1-2 denedik gelmedi sonra elektrik geldi araç sorunsuz çalıştı... o elektrik gelen kablonun diğer ucu da sigorta kutusunda imiş.. Bizim araçlarda ayrı röle falan yok hepsi o kutuya bağlıymış neyse bıraktım aracı kutu tamire gidecek ama size de danışmak istedim belki böyle bir şey başına gelmiş olan vardır , sizce de sigorta kutusundan mı ? Az para da değil tamiri ama sorun onda ise vericez artık.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sebebini bulduk hallettik arkadaşlar , ben yazayım belki aynı sorunu yaşayan olur. Sigorta kutusu çıkarıldı üstünde ki röleler değişti. Temizlik yapıldı çünkü su izleri vardı. Soket girişleri vs hep yemyeşil olmuştu aynen şöyle

İyice temizlendi sonra yerine takıldı şu an sorunum yok. Yabancı forumda aynı sorunu yaşayan biri şöyle demiş

"My issue turned out to be the relay that is integral to the fuse box. Failure was determined to have been caused by water entering the fuse box from the sun roof drain tray. Appears it is a common issue as the drain hoses are not retained to the tray from the factory. Rule of hard knocks: I had the fuse box replaced but had water in it again 4 days later. Had to have the roof leaks fixed and then install another NEW fuse box. Water was also the cause of the HK stereo amp going bad. I have not dealt with that issue yet."

Baktım benimde sağ taraf sunroof tahliye deliği tıkalı idi , yumusak bir tel ile orayı açtım.Ama sunrooftan değil bence , oradan nasıl aşağıya akacak anlam veremedim , tahminime göre oto yıkama yüzünden orası ıslanıyor.Kapı aralarını yıkarken oraya su gidiyordur. Şu haraketi yaparken

Sigorta kutusunun yeri de burası

R56 sı olanlar aman dikkat etsin , aracı yıkatırken kapıyı açtırıp yıkatmayın.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Çok sevindim abi sorunu halletiğine sanırım r53 tede orda benim kapı içide aynı şekildeydi hiç açmadım ama ilerde tekrar dönğş yaptığımda dikkat ediceğim bir durum
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler