User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: çözüm bulamadığım bir motor sorunu rover 820

serkan_2120 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

çözüm bulamadığım bir motor sorunu rover 820

nerden başlasam bilemiyorum ama işin özeti sanırım şöyle 2 hafta önce pazar günü aracımın motorunu temizledim bobin ve beyni sarıp bir güzel temizledim kuruttum bir güzel bir sorun yoktu çalıştırdım tek marşta çalıştı sonrasında gaz yemedi stop etti ıslak yer kaldı diye düşündüm bıraktım ertesi gün çalıştırdım lpg ışıklarının yanmadığını fark ettim sigorta atmıştır diye çok önemsemedim 15 km kadar yol yaptım ne bir tekleme ne bir silkeleme yaşamadım sonrasında araç çalışırken geç almaya başladı alsada gaza basınca boğulup stop etmeye başladı yine ellemedim bir gün daha geçti çalıştırdım hiçbir sorun yok düzgün çalışıyordu işede yürüyerek gidip geldiğimden çok umursamadım bir kaç gün kaldı evin önünde geçen pazar çalıştırdım sokağı döndüm yine boğuldu ve stop etti çekici sırtında tamirciye çektik krank sensörü olabilir dendi yenisini aldım ısı sensörü dendi yenisini aldım tabi bu esnada marş motorunu yedik onunda yenisini aldım ama sorunu çözemedik araç 1 gün kalırsa çalışıyor gaz yemiyor boğulup stop ediyor sonrasında çalışmıyor usta silindir kapak contası diyor ama contası gidik araç çalışıp yürümezmi benim bildiğim su eksiltir hareret yapar
    bir bilen fikri olan varsa yardımcı olursa yoksa hurdaya çıkaracam aracı ay sonunda
    araç 96 model rover 820 si 2.0 düz motor turbosuz modeli manuel vites araç

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkan_2120 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nerden başlasam bilemiyorum ama işin özeti sanırım şöyle 2 hafta önce pazar günü aracımın motorunu temizledim bobin ve beyni sarıp bir güzel temizledim kuruttum bir güzel bir sorun yoktu çalıştırdım tek marşta çalıştı sonrasında gaz yemedi stop etti ıslak yer kaldı diye düşündüm bıraktım ertesi gün çalıştırdım lpg ışıklarının yanmadığını fark ettim sigorta atmıştır diye çok önemsemedim 15 km kadar yol yaptım ne bir tekleme ne bir silkeleme yaşamadım sonrasında araç çalışırken geç almaya başladı alsada gaza basınca boğulup stop etmeye başladı yine ellemedim bir gün daha geçti çalıştırdım hiçbir sorun yok düzgün çalışıyordu işede yürüyerek gidip geldiğimden çok umursamadım bir kaç gün kaldı evin önünde geçen pazar çalıştırdım sokağı döndüm yine boğuldu ve stop etti çekici sırtında tamirciye çektik krank sensörü olabilir dendi yenisini aldım ısı sensörü dendi yenisini aldım tabi bu esnada marş motorunu yedik onunda yenisini aldım ama sorunu çözemedik araç 1 gün kalırsa çalışıyor gaz yemiyor boğulup stop ediyor sonrasında çalışmıyor usta silindir kapak contası diyor ama contası gidik araç çalışıp yürümezmi benim bildiğim su eksiltir hareret yapar
    bir bilen fikri olan varsa yardımcı olursa yoksa hurdaya çıkaracam aracı ay sonunda
    distrübitör arızası

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben anlamam ama face sayfalarında dadaş ayhan diye ara numarasını bul, ara mutlaka fikir verir.

Ben bir 620 ti götürüp baktırdım güzel esnaf. Telefonda falan ne sorduysam adam hiç ikilemeden of puf yapmadan destek oldu.

Kayseri den tokattan çekiciyle gönderilen 2 araca motor yapıyordu düşün.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni bobini denedik boğaz kelebeğine balata spreyi sıkıp denedik boğulma anında yinede değişmedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğer çözemezsek gebzeden çıkıp gelecek buraya yada aracı ona çekici ile yollacam zaten onun tavsiyeleri ile bunları denedik yoksa burdaki usta direk motor diyor

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni bobini denedik boğaz kelebeğine balata spreyi sıkıp denedik boğulma anında yinede değişmedi
    gerekirse buji buji kablosu bobin distrübitor alıncak arıza ateşleme arızası

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor tesisatındaki tüm soketleri tek tek söküp içlerinin kuru olduğundan, pas vb. bir durum olmadığından emin olun derim.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arıza ateşleme hatası. Bobin, distribütör, bujiler, kabloları.. Ateşleme ile ilgili olanlara bir göz atın.
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

pureal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    akşamdan lpg vakum hortumunu sök sabah tekrar dene diyafram kaçağı aracı zengine düşürüp boğabilir, benzin enjektör işmesine sebeb olur buda sonraki çalışmasını engeller

Konu pureal tarafından (07-05-2019 Saat 16:18 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    LPG enjektörleri ıslanıp açık kalmışsa, emmeye gaz sızdırıp ilk çalıştırmada benzinde çalışırken hem manifolttan gelen gaz hem de püskürtülen benzin yüzünden boğulmaya yol açar.Kontrolü çok kolay:
    LPG'de çalışırken LPG deposunu vanasını tam kapatın, motor stop edince bekletin birkaç saat, hatta yarım gün. Sonra benzinde kolayca çalışıyorsa lpg enjektörü sızdırıyordur.
    Konu livaneli tarafından (08-05-2019 Saat 18:06 ) değiştirilmiştir. Sebep: Anlatım bozukluğu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracı evin önüne çektiriyorum ustaya tavsiyelerinizi denemesi için ne kadar ısrar etsemde kafasına bir kez motor indirmeyi koyduğu için dinletemedim bende sizin dediklerinizi yapmak için evin önüne çekip ilk fırsatını bulduğumda deneyerek bulmaya çalışacam çünkü motorda birşey olmadığından adım gibi eminim ama işin içinden çıkamadığım için bekliyordum bakalım sonucu yazarım

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracı evin önüne çektiriyorum ustaya tavsiyelerinizi denemesi için ne kadar ısrar etsemde kafasına bir kez motor indirmeyi koyduğu için dinletemedim bende sizin dediklerinizi yapmak için evin önüne çekip ilk fırsatını bulduğumda deneyerek bulmaya çalışacam çünkü motorda birşey olmadığından adım gibi eminim ama işin içinden çıkamadığım için bekliyordum bakalım sonucu yazarım
    hangi usta o ? rodkardaki ahmet usta mı?
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorunu tespit ettik lpg beyni su almış ve mefta olmuş lpg sistemi aracın genel yakıt sistemini kontrol ettiği içinde aracı çalıştıramıyorduk yeni beyin takıldı araç tek marşta çalıştı buraya kadar herşey çok güzel ama şimdiki sorun motora benzindeyken kpg lpg deyken benzinde geliyor ve boğuluyor lpgyi depodan kapatınca benzinde sorunsuz benzin pompasının sigortasını çekince lpg de soeunsuz çalışıyor sizce sorun nedir

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorunu bilemem ama Lpg ye geçince, benzin pompasının elektriğini kesen röleler var.
    50 lira civarına alınabilir.
    Düz adam___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorunu tespit ettik lpg beyni su almış ve mefta olmuş lpg sistemi aracın genel yakıt sistemini kontrol ettiği içinde aracı çalıştıramıyorduk yeni beyin takıldı araç tek marşta çalıştı buraya kadar herşey çok güzel ama şimdiki sorun motora benzindeyken kpg lpg deyken benzinde geliyor ve boğuluyor lpgyi depodan kapatınca benzinde sorunsuz benzin pompasının sigortasını çekince lpg de soeunsuz çalışıyor sizce sorun nedir
    Araç LPG de çalışırken benzin akışını LPG beyni kontrol eder. Hatta bazen yüksek devir ve motor yükünde az biraz benzin dahi yanma odasına gönderilir. Kısacası benzin açma/kesme vs işlemlerini LPG beyni kontrol eder. Yeni beyin takıldı demişsiniz. Muhtemelen burada ayarlar düzgün yapılmadı ya da uyumsuz bir beyin takıldı. LPG arayüzünde enjektör tipi seçimi, benzin karışımı verilip, verilmeyeceği verilecekse ne zaman verileceği gibi ayarların gözden geçirilmesinde yarar olabilir. Hepsi normalse benzin ve LPG akışını kesen valve ler de mefta olmuş olabilir. Buraya kadar geldikten sonra kaliteli bir LPG servisi işinizi çözecektir. İstanbul'daysanız Candan Mühendisliğe gidin derim.

Öte yandan, illa motor indirecek ustaya araç yürür halde bir uğrayıp selamımızı söyleyin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler