User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Megane 3 1.5 DCI 110 HP - P0201 ve P0380 hata kodları için yardım isteği.

Silentmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Megane 3 1.5 DCI 110 HP - P0201 ve P0380 hata kodları için yardım isteği.

Selamlar.

Başlıkta belirttiğim aracı yeni aldık. Cumartesi hız sabitleyici de aktifken eve 3-4 km kala birden göstergede resimde olan uyarılar çıktı.

Motor sallantılı çalışmaya başladı. Uygun bi yerde durdum ve 30sn kadar bekledim motoru durdurmadan. Bildirim ekranında : "ESP kontrol ettirin", "Egsoz emisyon kontrol ettirin", "Enjeksiyon kontrol ettirin" ibareleri çıktı.

Motoru durdurup bir süre bekledim. Çalıştırdıktan sonra hala 3 piston aktif gibi çalışmaya ve hata uyarılarını yazmaya devam etti. Ertesi gün arabanın başına gittiğimde STOP yazısı artık yanmıyordu ama "Egsoz emisyon kontrol

ettirin" uyarısı devam ediyordu. Bugün bir arkadaştan rica ile OBD kodlarını okuduk. P0201 ve P0380 hata kodları vardı. Yalnız bu sefer aracı çalıştırdığımda herhangi bir uyarı yada hata kodu gösterge de gözükmüyordu.

Durum ile ilgili tavsiye ve yorumlarınızı rica ediyorum.

Hayırlı günler dilerim.

Less QQ More Pew Pew!!

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu seri motorlarda enjektör sıkıntısı var nadirde olsa ama çok sakin kullanıyorsanız biraz devirli kullanmanızı tavsiye ederim. 2 sene önce bi tanıdıgın arabasında söndürttüm dpf temizleyici katkı attık gazladık biraz birdaha yanmadı mesela

Silentmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu seri motorlarda enjektör sıkıntısı var nadirde olsa ama çok sakin kullanıyorsanız biraz devirli kullanmanızı tavsiye ederim. 2 sene önce bi tanıdıgın arabasında söndürttüm dpf temizleyici katkı attık gazladık biraz birdaha yanmadı mesela
    Dediğin gibi hep sakin gidiyorum aile sebebiyle. Hız sabitleyici ile 2000 devir civarı kullanıyorum. O zaman belli dönemlerde sıkıştırmak gerekiyor aracı sanırım.

Birde ilk marş yaparken motor baya bi sallıyor aracı. Birde bazen rölanti dahil tekliyo motor. Araştırıp bi servise göstermek daha mantıklı olacak gibi. Cevap için teşekkürler.
    Less QQ More Pew Pew!!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler