User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 1.4 Tsi Scirocco Misfire sorunu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.4 Tsi Scirocco Misfire sorunu.

Arkadaşlar aracım yazılımlı. 2 buçuk senedir kullanıyorum. Fakat belirli aralıklarla buji bobin değiştikten sonra kısa süre sonra yine misfire problemi başlıyor. Şu sıralarda yine gaza tam oturduğumda araç tekleme yapıyor ve egzoz çatır çatır aynı popcorn yazılım varmış gibi sesler çıkarıyor. Sanıyorum ki problem bobin kaynaklı. Ne marka bobin takmalıyım? Ayrıca son 6-7 ayda iki defa buji değiştirdim. Sanırım stok yerine bujilerde de farklı markaya yönelmem gerekiyor. Ama misfire sorununun bobin kaynaklı olduğunu düşünüyorum ve ilk önceliğim bu sorunu gidermek. Hem buji hemde bobini aynı anda değiştiremeyeceğim. R8 bobin fiyatları çok yüksek. R8'lere alternatif 1.4 tsi yazılımlı aracımda hangi bobinleri kullanmalıyım? Orjinali 160'lık aracın. Soft bir yazılım mevcut ve takribi 200-210 beygir civarlarındayız.

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracınızda arıza sorgulamasında hangi silindirlerde misfire görüyorsunuz ?
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkunoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracınızda arıza sorgulamasında hangi silindirlerde misfire görüyorsunuz ?
    Aracı en son servise götürdüğümde yine bu sorun mevcuttu ve bilgisayarda herhangi bir arıza göremedik. Buji değiştik stok , bobin değiştirdik stok. Aradan 3-4 ay geçti yine bu sorun başladı. Henüz tekrar cihaza bağlatmadım aracı fakat benim kullanırken anladığım kadarıyla bir misfire sorunu var. Bu hafta içi tekrar ustamı ziyaret edeceğim fakat ürün seçimlerinde ben kendim marka söyleyerek ustanın opsiyonuna bırakmayayım diyorum. Cihaza bağlattıktan sonra yine verileri ben sizinle paylaşırım fakat şu aşamada misfire sorunu olduğunu varsayarsak; tabi hangi silindirde olduğu konusunda bir bilgim yok ne gibi bir yol izlemem gerekli sizce?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracınızdaki yazılımda arıza kodları kapatılmış gibi görünüyor bilginiz olsun. sorunun ana kaynagını bulmadan para harcamanızı önermem, dilerseniz izmride ben diagnoze ile size tam olarak söyleyebilirim. Öbür yandan sorunu %100 bulunmasını istiyorsanız da bence aracınızın orjinal yazlımını geri yükletin
    2008 BMW E92 M3
    #unptuned

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracınızdaki yazılımda arıza kodları kapatılmış gibi görünüyor bilginiz olsun. sorunun ana kaynagını bulmadan para harcamanızı önermem, dilerseniz izmride ben diagnoze ile size tam olarak söyleyebilirim. Öbür yandan sorunu %100 bulunmasını istiyorsanız da bence aracınızın orjinal yazlımını geri yükletin
    Daha önce aracıma piston değişimi ve dsg sıkıntısında mekatronik onarımı yaptırdım. Bu sorunlarla karşılaştığımda daima aracı bilgisayara bağlatıp sorunların tespiti yapılmıştı. Ve yol bilgisayarında ikaz almıştık. Eğer yazılımla arıza kodları kapatılmış olsaydı yaşadığım bu diğer sorunları bilgisayarda görebilirmiydik? Ayrıca siz arıza tespitini yaptığınızda sorunun çözümüyle ilgilide yardımcı olabilir misiniz , yoksa sadece yazılım ayağı ile ilgili bir teknik destekmi verebilirsiniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben size teknik olarak bilgilendirme yapabilirim tabiki. arıza kodlarının kapalı olması her arızanın değil belli başlı arızaların kapatıldıgını belirtmeye calıstım. geneldede cav ve cth 1.4 tsi motorlarda misfire kodu hep kapatılıyor
    2008 BMW E92 M3
    #unptuned

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben size teknik olarak bilgilendirme yapabilirim tabiki. arıza kodlarının kapalı olması her arızanın değil belli başlı arızaların kapatıldıgını belirtmeye calıstım. geneldede cav ve cth 1.4 tsi motorlarda misfire kodu hep kapatılıyor
    Tamamdır hocam eğer kendi ustam bilgisayarda herhangi bir sorun göremezse deneme-yanılma yoluna gitmek yerine sizi ziyaret edeceğim. Teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı togi1912 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aracım yazılımlı. 2 buçuk senedir kullanıyorum. Fakat belirli aralıklarla buji bobin değiştikten sonra kısa süre sonra yine misfire problemi başlıyor. Şu sıralarda yine gaza tam oturduğumda araç tekleme yapıyor ve egzoz çatır çatır aynı popcorn yazılım varmış gibi sesler çıkarıyor. Sanıyorum ki problem bobin kaynaklı. Ne marka bobin takmalıyım? Ayrıca son 6-7 ayda iki defa buji değiştirdim. Sanırım stok yerine bujilerde de farklı markaya yönelmem gerekiyor. Ama misfire sorununun bobin kaynaklı olduğunu düşünüyorum ve ilk önceliğim bu sorunu gidermek. Hem buji hemde bobini aynı anda değiştiremeyeceğim. R8 bobin fiyatları çok yüksek. R8'lere alternatif 1.4 tsi yazılımlı aracımda hangi bobinleri kullanmalıyım? Orjinali 160'lık aracın. Soft bir yazılım mevcut ve takribi 200-210 beygir civarlarındayız.
    Hocam bugün cihaza bağladık. 3. ve 4.silindirde ateşleme bobini arızası aldık. Yarın R8 bobin ile stok bobinleri upgrade edeceğiz. Ustanın yanından çıktıktan sonra direkt sizin kaçıncı silindirde diye sorduğunuz aklıma geldi. Fırsat bulur bulmaz foruma girdim. Durum bu şekilde.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler