User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
69 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Stock 2.0 TSI Pistte 2. Turda Bozuldu!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 320Si Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıt filtresini değiştirebilirsiniz. Değiştirkende içerdeki yakıtı boşaltabilirsiniz .
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    depoyu açınca hala hava geliyor mu?
    bence depo havalandırmada sıkıntı var, pompayı da bozar...
    valla aynı şeyi düşünüyorum da ne gibi bir sıkıntı olabilir?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    127 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla aynı şeyi düşünüyorum da ne gibi bir sıkıntı olabilir?
    depo havalandırma valfi arızalanırsa, depo motora gönderdiği yakıt kadar depoya hava çekemez, depo iç basıncı artar ve de basıncı yenebilmek için benzin pompası daha fazla akım çekmeye başlar bir süre sonra da bozulur...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım problem havalandırma valfi olabilir ghibli abinin bahsettiği gibi. Benim araçta vp octane booster kullandığım da yaklaşık olarak 8 puana kadar arttırıyor herhangi bir sorun yaşamadım (yazılım var), bahsettiğiniz alkolünde bu derece problemler çıkartacağını düşünmüyorum, yakıt sistemini komple gözden geçirmeniz de fayda var, yarın bir gün pompayı bozup yeterli yakıtı gönderemeyip daha büyük sıkıntılara yol açabilir.

APR'nin Gen3 ler için HPFP si var ancak sizin stock araç için gereksiz olabilir çünkü stage 3 ve üzeri araçlar için öneriyorlar oda yaklaşık 400+ güçler ve yakıtlı araçlar için. Yanlış hatırlamıyorsam $1000 fiyatı vardı haliyle diğer yerlerden emin olduktan sonra pompaya girmek lazım eğer sağlamsa gereksiz olur.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    depo havalandırma valfi arızalanırsa, depo motora gönderdiği yakıt kadar depoya hava çekemez, depo iç basıncı artar ve de basıncı yenebilmek için benzin pompası daha fazla akım çekmeye başlar bir süre sonra da bozulur...
    peki bu valf bozuksa göremez miyiz bilgisayara bağladığımız zaman? şu an fuel meter valve arıza yakıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım problem havalandırma valfi olabilir ghibli abinin bahsettiği gibi. Benim araçta vp octane booster kullandığım da yaklaşık olarak 8 puana kadar arttırıyor herhangi bir sorun yaşamadım (yazılım var), bahsettiğiniz alkolünde bu derece problemler çıkartacağını düşünmüyorum, yakıt sistemini komple gözden geçirmeniz de fayda var, yarın bir gün pompayı bozup yeterli yakıtı gönderemeyip daha büyük sıkıntılara yol açabilir.

APR'nin Gen3 ler için HPFP si var ancak sizin stock araç için gereksiz olabilir çünkü stage 3 ve üzeri araçlar için öneriyorlar oda yaklaşık 400+ güçler ve yakıtlı araçlar için. Yanlış hatırlamıyorsam $1000 fiyatı vardı haliyle diğer yerlerden emin olduktan sonra pompaya girmek lazım eğer sağlamsa gereksiz olur.
    Ne yapacağımızı şaşırdık cidden, 20 bin kmdir arıza vermeyen araba bi anda ne üdüğü belirsiz bi arıza verdi

Bu ustanın bilgisayarda görünen arızalar

Yakıt pompasıyla başlayıp sırayla gidicez diyo da nası olcak anlamadım

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yetkili servis baksın derim,

En azından yapılan iş garantili olur, gereksiz parka değişmemiş olur

Benim focusta benzin pompası değiştirip geçecektik, HPFP'nin de arızalandığını servis bulmuştu

320Si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Würthün servis cihazında donanımların çalışıp çalışmadığını test etmek için bir kısım var . Mesela bilgisayardan elektrikli koltuğu haraket ettirebiliyorsunuz . Genelde ustalar kullanmayı pek bilmiyor . Kaliteli bir servis cihazını kurcalarsanız belki sorun düşündüğünüz valfi test edebilirsiniz.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 320Si Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Würthün servis cihazında donanımların çalışıp çalışmadığını test etmek için bir kısım var . Mesela bilgisayardan elektrikli koltuğu haraket ettirebiliyorsunuz . Genelde ustalar kullanmayı pek bilmiyor . Kaliteli bir servis cihazını kurcalarsanız belki sorun düşündüğünüz valfi test edebilirsiniz.
    würth e gerek yok vagom zaten her seyı kontol edıp test ve adaptasyon yapabılıyor tabı orjınal guncen bır vagcom
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    iyi bir vag ustası çözer yetkili servisle alakası yok
    kendine usta diyen adamda vagcom var kullanmasını bilmiyor başka usta gelip düzeltiyor böyle şeyler gördü bu gözler.
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi bir vag ustası çözer yetkili servisle alakası yok
    kendine usta diyen adamda vagcom var kullanmasını bilmiyor başka usta gelip düzeltiyor böyle şeyler gördü bu gözler.
    Bundan yaklaşık 1 sene önce bir arkadaşımın arkadaşı 2017 model leonla kaza yapıyor. Far kırılıyor gidip çıkma far alıp takıyorlar , far çalışıyor uzun kısa park vb ama yükseklik arızası veriyor. 2-3 servise gitmiş arızayı silip göndermişler arıza tekrar gelince çözememişler. Sonra yetkili servise gidiyor farın değişmesi gerek diyorlar o zaman tek far 5-6 bin tl idi serviste. Ondan sonra araca ben bağlandım far kontrol ünitesine bağlanmak istediğimde bağlanamadım hata aldım . Ya dedim kontrol ünitesi bozuk yada kablosu takılı değil . Farı sökerken bi baktık kabloyu takmamışlar kabloyu taktık sıkıntı çözüldü. Yetkili servise kalsa direk farı değiştirceklerdi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    würth e gerek yok vagom zaten her seyı kontol edıp test ve adaptasyon yapabılıyor tabı orjınal guncen bır vagcom

İkiside kullanılabilir yeterki kullanmasını, verileri yorumlamasını bilen biri olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla yetkili servis mantıklı gibi, nası yapalım şimdi? Boş yere parça değişse nolcak? En son benim DSG kavramasını yetkili servis boş yere değişti, sonra gittim kavga ettim, değişmesi gereken parçayı buldular ama boş yere değişmedik diye direttiler, yeni değişecek parçadan işçilik almayalım peki dediler. Yetkili servis de çok masum değil yani. Valla motor kırsak daha iyiydi, arızanın ne olduğu belli olurdu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O kadar yüklü 2.0 tsi var . Yok mu Ankara'da bu motordan anlayan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arızanın eşi benzeri yok, sebebide belli değil zaten, kimse net konuşamıyor o yüzden, yabancı forumlarda da bilgi yok, arabanın yürüyüşünde de sorun yok. Araç sahibi uzun yol çok yaptığı ve yolda kalmak istemediği için sorunu kökünden çözmek istiyor, ayrıca pistte bi daha bozulmasına sabrı yok.

Şimdi yetkili servisi aradım, durumu detaylıca izah ettim, test falan yapıcaz diyolar da cihaza bağlayıp direk pompa değişcek diyeceler, o pompanın fiyatı her türlü girecek, yetkilinin tek avantajı 2 yıl parça garantisi olması, erkan ustadan parçayı istemesini söyledim, haber edicem dedi, ses soluk yok yarın 12 ye kadar parçanın siparişini verirsek perşembe gelirmiş parça, yarına kadar düşünüp yetkili mi yoksa booster erhanda mı yaptıralım siye düşüncez, yetkilinin dezavantajı arabaya 3-4 gün el koyabilir, o da mümkün değil, bi arıza testi için 10 saat arabayı elinde tutabilir.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    127 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bak 2.0 tsi da varmış düşündüğüm valf

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arızanın eşi benzeri yok, sebebide belli değil zaten, kimse net konuşamıyor o yüzden, yabancı forumlarda da bilgi yok, arabanın yürüyüşünde de sorun yok. Araç sahibi uzun yol çok yaptığı ve yolda kalmak istemediği için sorunu kökünden çözmek istiyor, ayrıca pistte bi daha bozulmasına sabrı yok.

Şimdi yetkili servisi aradım, durumu detaylıca izah ettim, test falan yapıcaz diyolar da cihaza bağlayıp direk pompa değişcek diyeceler, o pompanın fiyatı her türlü girecek, yetkilinin tek avantajı 2 yıl parça garantisi olması, erkan ustadan parçayı istemesini söyledim, haber edicem dedi, ses soluk yok yarın 12 ye kadar parçanın siparişini verirsek perşembe gelirmiş parça, yarına kadar düşünüp yetkili mi yoksa booster erhanda mı yaptıralım siye düşüncez, yetkilinin dezavantajı arabaya 3-4 gün el koyabilir, o da mümkün değil, bi arıza testi için 10 saat arabayı elinde tutabilir.
    0533 385 26 65 - Özen VW - Murat Usta ile de görüşmeni tavsiye ederim. Özdemir'den aldım diyebilirsin. Farklı bakış açısı iyidir
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0533 385 26 65 - Özen VW - Murat Usta ile de görüşmeni tavsiye ederim. Özdemir'den aldım diyebilirsin. Farklı bakış açısı iyidir
    Eyvallah bi arayalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bak 2.0 tsi da varmış düşündüğüm valf

E peki nası anlayacağız bozuk veya tıkanık olduğunu, pompanın ordaysa akşam söküp bakayım, bide n290 valfini söküp bakıcam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında benim cupra da aynısını yaşamıştık.
    Egzos-Emme sübap yaylarını revize edilmiş yenileriyle değiştirdiğimizde çözülmüştü.
    Benim okuduğum kadarıyla herseye yapılmış bunu da bir deneyin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler