User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Alt Devirlerde Gaz Yememe (LPG)

Kuthank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alt Devirlerde Gaz Yememe (LPG)

Aracım 106 xr alt devirlerde gaz yememe vuruntu gibi bir problemle karşılaştım aracı benzine aldığımda hiç bir problem yok sıkıntısız bir şekilde kullanabiliyorum ama lpg ye çektiğimde ise durum değişiyor 1300 2300 devirler arasında bi gazyememe gibi vuruntu gibi bir şeyler oluyor bende saniyeye gittim lpgcinin dediğine göre enjektörlerde bir sıkıntı yok zamanlamada da bir sıkıntı yok ateşlemede olabilir dedi motor ustama götürdüm oda 'sen kontor için getirdiğinde ateşleme sistemine baktık bir sıkıntısı yok kontrol ettik' dedi.
    Sonra bende başladım denme yanılma işlerine half throttle bastığım vuruntu neredeyse olmuyor daha fazla bastığımda yapıyor. Acaba neden yapıyor olabilir sizlere sormak istedim. Bir turlu bulamadık sorunu.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı olayı Clio aracımda yaşadım, tüm ateşlemeyi değiştirince düzeldi. Bobin ve buji kablosu bozuktu. Bence tek tek kontrol edilmeli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alt devirde olması ateşleme sistemine işaret ediyor.

Soğuk ve varsa NGK lpg buji, yeni orjinal buji kablosu değişimi ve ardından distribütörü kontrol edin derim.

Alt devirlerde ayar kaçması da yaşanan bir durum. Bir kalibrasyon da rahatlatabilir.

Ayrıca, MAP sensör kablolarını ve borularını kontrol edin derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı olayı Clio aracımda yaşadım, tüm ateşlemeyi değiştirince düzeldi. Bobin ve buji kablosu bozuktu. Bence tek tek kontrol edilmeli
    Ustama söylediğimde ateşlemede bir sorun yok diyor bende anlamadım ama bir daha bakması için götüreceğim. Teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alt devirde olması ateşleme sistemine işaret ediyor.

Soğuk ve varsa NGK lpg buji, yeni orjinal buji kablosu değişimi ve ardından distribütörü kontrol edin derim.

Alt devirlerde ayar kaçması da yaşanan bir durum. Bir kalibrasyon da rahatlatabilir.

Ayrıca, MAP sensör kablolarını ve borularını kontrol edin derim.

Ayarlarına adamla beraber baktık tek tek bakıldı. Ateşleme sistemine bır daha baktıracağım. Teşekürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kuthank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayarlarına adamla beraber baktık tek tek bakıldı. Ateşleme sistemine bır daha baktıracağım. Teşekürler.
    LPG ateşleme sistemini cidden çok yoruyor. Lambaları yaktığımda bile titreme yapıyordu. NGK Laser Line taktım (ki çıkanlar bosch tu) araç rahatladı. Bosch buji iyi değil almayın.

Buji, distribütor, alteranatör, akü iyi olsa bile kablolar patlayabiliyor. Üst devirlerde yanma rahatladığından sıkıntı azalıyor.

Ayrıca ne kadardır LPG de kullanılyıor. Ortalama 50-80bin km de ateşleme sistemi bitiyor LPG de.
    Konu ardicli2000 tarafından (28-06-2019 Saat 14:17 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LPG ateşleme sistemini cidden çok yoruyor. Lambaları yaktığımda bile titreme yapıyordu. NGK Laser Line taktım (ki çıkanlar bosch tu) araç rahatladı. Bosch buji iyi değil almayın.

Buji, distribütor, alteranatör, akü iyi olsa bile kablolar patlayabiliyor. Üst devirlerde yanma rahatladığından sıkıntı azalıyor.

Ayrıca ne kadardır LPG de kullanılyıor. Ortalama 50-80bin km de ateşleme sistemi bitiyor LPG de.
    Araç 4 5 aydır bende ilk aldığım zaman standart bakımlarını yaptım motor ustuma götürdürdüm genel olarak eksikliklerine bakması için o zaman ateşlemeye bakıldı bujiler değişti aslında ama kablolara bakılmadı sanırım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler