User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Fren hidroliği, Antifiriz ve Şanzuman yağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Fren hidroliği, Antifiriz ve Şanzuman yağı

Herkese selam,

astra j 1.3cdti aracımın periyodik bakımları için yağ, filtreler, engine flush zımbırtısı ve sileceklerini sipariş ettim. Aklıma gelmişken fren hidroliğini ( fren balataları geçen sene değişti, usta fren diskleri için daha %60 falan demişti ), antifirizi ve şanzuman yağını da değiştirsem mi?

araç 97xxx km de ve şu zamana kadar bunların değiştiklerini sanmıyorum. Son 2.5yıldır araç bende ve bendeyken hiç değişmedi ama öncesinden emin değilim =)

ne dersiniz bunlarıda değiştirmekte fayda var mıdır? İnternette hangi ürünleri tercih etmeliyim diye bakındım ama pek kesin bilgi bulamadım.

Aşağıdaki sorulardaki ürünleri şimdiye kadar hiç değiştirtmedim

Fren hidroliğinde dot4 ve dot5.1 falan varmış hangisini alacağız?
    Şanzumanda hangi yağ kullanılıyor?
    Antifiriz için model vs oluyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motül yağ seçici diye arat Google da çıkan sayfada Astra j falan yaz.modelini bul. Her türlü gerekli yağı sana gösterecek. Ayrıca arabanın kitapçığında servis kısmında bunlar detaylı yazar.

Antifreeze hazne vs temizse ve eksik değilse 5 yıl gider diyen de var 2 diyen de. 100.000 i büyük bakım gibi addedip motorun içine kadar kanallar yıkanıp sıfırdan antifreeze konabilir. Triger varsa o da değişecek. Zincirse daha gider herhelade. Ama 1.3 CDTI lar sorunsuz motorlar. Standart bakım harici ek masrafa gerek var mı bilemedim.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Antifirzini yenilemekte fayda var. Fren hidroligin dot4 kapak üstünde yazıyordur onu kesin değiştir. Şanzıman yağını opel kılavuzun da değişim falan yazmıyor. Yağ 75w80 oluyor ama bende bekliyorum baskı balata ile beraber değiştireceğim. Senin km de az benim 117 bin. Astra h şanzıman aynı 6 ileri

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren hidroliği ve antifrizi değiştirmekte fayda var ama şanzıman yağı öyle durup dururken değişicek birşey değil isteğe bağlı olarak debriyaj balatası değişirken değişebilir hatta önceki arabada yetkilide değiştirdim debriyajı. yağı değiş dersen değişirim normalde değiştirmiyoruz sistem vermiyo dökülen yağı temiz kaba boşaltıp geri koyuyoruz demişti değiştirmiştim yinede o kadar para verioz zaten 100 liradan kaçmiyalım diye

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler