User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arasý

Konu: Acil yardim: Vw polo motor sorunu

C!N - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    ZonguldaK
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Acil yardim: Vw polo motor sorunu

Arkadaþlar merhaba;
    Sýfýr km olarak aldýðýmýz 2015 model VW Polo 1.2 TSI Lounge DSG aracýmýz mevcut. Araç henüz 49530 km'de.

Araç ile 2 hafta önce Sakarya'da seyir ederken EPC ikazý veriyor ve hemen stop edilip çekici ile en yakýn yetkili servis olan Otokur'a çekiliyor. Yetkili serviste yapýlan kontroller neticesinde servisin tespiti aynen þu þekilde ;

''Yapýlan kontrollerde “eksantrik konumlama diþlisinin baðlantý cývatalarýnýn kopmasý sonucunda aracýn eksantrikleri ve subaplarý yamulduðu tespit edildi konu ile ilgili eksantrik zamanlama diþlisi triger kayýþ gergisi ve aracýn subaplarý deðiþimleri gerekmektedir”.

Buna istinaden bize yaklaþýk 21 bin TL bir bedel çýkarttýlar, bu bedeli indirim vs. ile 14500'e kadar düþürdüler.

Þimdi arkadaþlar sizlere sormak ve desteðinizi almak istediðim konu; Bu araç alýndýðýndan beri bakýmlar da dahil olmak üzere her türlü iþlem için yetkili servise gitmekte (Otokur'dan baþka bir yetkili). Bu zamana kadar geçen süreçte garantiden karþýlanmak suretiyle motordaki yað kaçaklarý sebebiyle 2 kez triger kayýþý deðiþmiþtir. Açýkçasý bugün yaþadýðýmýz bu problemin de bu iþlemlerden kaynaklanan iþçilik zaafiyetinden ileri geldiðini düþünmekteyim. Servisle konuþtuðumuzda da o iþlemlerde kusur yok denilip kestirilip atýlýyor.

Aracý hiçbir þekilde iyi niyete vs. gibi bir garantiye sokmuyorlar, sadece bedel üzerinden indirim yapýyorlar onu yukarýda belirttim.
    Aracýmýzýn motor ve diðer aksamlarýnda hiç bir ek iþlem modifiye tarzý uygulamalar bulunmamaktadýr. Sahibi A noktasýndan B noktasýna gitmek için kullandýðý bir araç olarak kullanmaktadýr.

Açýkçasý bizden kaynaklanmayan, zaafýmýzýn bulunmadýðý bu durum için bir bedel ödemek istemiyoruz. Bu konuda neler yapabiliriz, içimizde bu konuda yardýmý olabilecek, yetkili birilerine ulaþmak da dahil her türlü ya desteklerinize, bilgilerinize ihtiyacým var.

tr_select - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dava açacaksýnýz hocam... Yapacak bir þey yok ne yazýk ki.

Son zamanlarda motorla alakalý þeyleri kullanýcýlara itelemeye baþladýlar nedense.

Yaþ
    39
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiþ olsun 49 bin kmde 2 kez triger deðiþti ? Enteresan...
    sorun bence iþçilik hatasý...
    egzantrik kasnaklarý sökülüp takýlýrken eski vidalarý kullanmýþtýr söken takan kiþi çünkü o tip vidalar uzuyor esniyor ve bir kerelik oluyorlar
    kasnak deðiþsin deðiþmesin her söküldüðünde yeni tip vida takýlmalý
    Diðer ihtimal de kasnak vidalarý olmasý gereken torkla sýkýlmamýþtýr yani ya gevþek kalmýþtýr ya fazla sýkýlmýþtýr

Þehir
    TÜRKÝYE ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiþ olsun, TR þartlarýnda araya birilerini sokmadan uzlaþmak çok zor,

çözüm mahkeme ama ne kadar sürer, karar çýksa bile ne zaman uygulanýr tam bi muallak..

geçmiþ olsun

300E - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiþ olsun kesinlikle iþçilik, montaj hatasý baþka açýklamasý olamaz.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

onursumer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dava dýþýnda keþke bi çozumu olsa bu km de zaten onceden yaþanýlan sorunlarla beraber bakýldýðýnda tamamiyle servis kaynaklý onceki uygulama kaynaklý olmuþ olucaðý düþüncesi geliyor insanýn aklýna

bilirkiþi raporu tutturup dava açmak gerekli diye düþünüyorum bende

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

onn_dear - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44
    Þehir
    TR-MERSIN
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý onursumer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    dava dýþýnda keþke bi çozumu olsa bu km de zaten onceden yaþanýlan sorunlarla beraber bakýldýðýnda tamamiyle servis kaynaklý onceki uygulama kaynaklý olmuþ olucaðý düþüncesi geliyor insanýn aklýna

bilirkiþi raporu tutturup dava açmak gerekli diye düþünüyorum bende
    TR de davalar inanýlmaz uzun sürüyor. Insan bikiyor ki o süre zarfýnda araç bekleyecek eskiyecek belki de kullanýlmaz duruma gelecek. Ben olsam dýþarýda özel bir serviste yaptýrýp sonra satardým.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

onursumer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý onn_dear Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    TR de davalar inanýlmaz uzun sürüyor. Insan bikiyor ki o süre zarfýnda araç bekleyecek eskiyecek belki de kullanýlmaz duruma gelecek. Ben olsam dýþarýda özel bir serviste yaptýrýp sonra satardým.
    tespit yaptýrýrp gerekli deliller toplanýp dava açýldýktan sonra parasýyla yaptýrýlsa sonrasýnda masraf faizi ile tahsil edilebilir belki illa araç yatýcak diye birþey yoktur diye düþünüyorum

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

beratyuksel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ýstanbul/Sakarya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emsal niteliðinde bir dava var mý diye bir araþtýrýn derim ben, eðer varsa mahkemeye verin, süreç daha hýzlý iþler eðer varsa
    Bir de davaya verdiðiniz zaman ihbar gidince ilgili kiþilere o zaman daha ciddiye biner iþ, belki hatalarýný kabul ederler de uzlaþmaya gidilir ve dava açýlmaz

Yaþ
    39
    Þehir
    ZonguldaK
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevaplarýnýz için teþekkür ederim arkadaþlar. Bilirkiþi için dava açýp o süreçte atanmasýný mý beklemek gerekiyor yoksa bireysel olarak bilirkiþi ile anlaþýp sorunu tespit ettirip bunu dava evraklarýna mý ekliyoruz, nasýl iþliyor bu süreç ?

Yaþ
    25
    Þehir
    ADANA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Triger kayýþý deðiþirken sente atlatmýþlardýr egzantirik kasnaðýnýn Japon grubuna göre daha diþlidir özel aletle yada çok dikkatli deðiþilmesi gerek normalde lamba yakýp kam mili arýzasý vermemiþ hayret ettim ama iþçilik hatasý hakkýnda hayýrlýsý oldun tekrardan geçmiþ olsun

Emirhancakir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Pendik / Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayný sorunu 1.2 TSI Leon da yaþadým. Giderken motordan takýrtukur sesler geldi, stop etmeye kalmadan kendi stop etti. Araç yetkili servis bakýmlýydý. Dýþarýda kendi ustam da yaptýrdým çünkü mirin kýrýn edeceklerdi ve en nihayetinde rezil olacaktim. Sonuç olarak 700 TL ye sorunum çözüldü. Arýzaya sebebiyet veren parça ise triger kasnaðý.

Kasnak yaðlý ve açýlý, üretim hatasý mevcut. Polonya da üretilenler de bu sorun var. Yeni takýlan kasnak, eskisinin aynýsý deðil, revizyon görmüþ ve þekli farklý.

Geçmiþ olsun..
    Alýntý the "K" Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yolunda gitmeyen þey var tabi ama araba il ilgili deðil sen rölantide neden freni pompalýyorsun?

Yaþ
    39
    Þehir
    ZonguldaK
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç sahibi arkadaþým ne yazýk ki uðraþacak vakti olmadýðýndan ve araç ihtiyacýndan dolayý onarým onayýný vermiþ, araç 14500TL'ye yetkilide onarým onayýný vermiþ. Adamýn ilk aracý, kafam rahat olsun diye yeni araç alýyor ve baþýna gelenlere bakar mýsýnýz ! Çok can sýkýcý bir durum çok...

Yaþ
    40
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayný araçtan hanýmda var. Bu sorunu yaþama ihtimalimiz nedir?
    Yaþamamak için yapmamýz gereken brþy var mý?

TarikS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý to_84 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ayný araçtan hanýmda var. Bu sorunu yaþama ihtimalimiz nedir?
    Yaþamamak için yapmamýz gereken brþy var mý?
    Geçmiþte bir geri çaðýrma olmuþ, servise uðrayýp þaseden sorgulatabilirsiniz sizin araç da kontrol edilip gerekirse deðiþim yapýlacaktýr. Ben 2 hafta önce yaptýrdým 2014 model aracýmda. Ücretsiz. Akþam býraktým ertesi gün öðlen aldým

Yaþ
    40
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý TarikS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Geçmiþte bir geri çaðýrma olmuþ, servise uðrayýp þaseden sorgulatabilirsiniz sizin araç da kontrol edilip gerekirse deðiþim yapýlacaktýr. Ben 2 hafta önce yaptýrdým 2014 model aracýmda. Ücretsiz. Akþam býraktým ertesi gün öðlen aldým
    Geçen hafta doðuþta bakýma girdi. Aksiyon olarak sadece arka çeki demiri deðiþti. Konuyla ilgili birþey söylenmedi.

MeRtCaN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bide yazýlým vs olsaydý bu arabada sen þenliðe bak ozaman
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

fuatozkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüketici hakem heyetine bir danýþýn nasýl bir yol izlenmesi gerektiðini yapýlan iþlemler faturalý belgeli ise yanýnýzda gidin gösterin durumu net bir þekilde anlatýn yardýmcý olacaklardýr.

Arabuluculuk sistemi var olmadý oraya müracaat edersiniz bu tarz iþlemlere bakýyolar mý net bilmiyorum ama bir faydasý olabilir.

Bir de bu 2 olay ile triger deðiþimi arasý ne kadar bir süre geçti ne kadar bir km yapýldý onu da belirtin.
    -_-_-_-

Emirhancakir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Pendik / Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý TarikS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Benim araca aksiyon cikmiyordu ve bu sorun cikti. Her aracta cikmiyor yani bu aksiyon. Atladiklari bir þey mi bilemiyorum ama durum böyle.
    Alýntý the "K" Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yolunda gitmeyen þey var tabi ama araba il ilgili deðil sen rölantide neden freni pompalýyorsun?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler