User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Polo GTİ Afr Bozma ve Kesme Sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Polo GTİ Afr Bozma ve Kesme Sorunu

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.

Aracım 2012 mod Polo Gti CAV 98bin KM 8bin kim önce komple nural motor yaptırdım.

Şuan mevcut DP dahil 70'lik komple 63lük varex - kutu içi filtre - r8 bobin - bosch buji mevcut.

Çözümleyemediğim arızamda şu şekilde.

2. vitesde devir çevirmeye başladığımda araba kesik kesik gidiyor. (hafif rampada daha bariz şekilde beliriyor arıza) normal seyirde kullanırken hiç bir sorun mevcut degil.

Ayrıca arabamda yazılım yok , yazılım yazıldığında afr'm bozuluyor rölantide 10 - 10,5 gibi zengine çekiyor.

Şuan mevcut fabrikasyonda iken afr'm de hiç bir şekilde sapma yada bozukluk yoktur devir çevirirken bile 11.8 - 12 - 12.2 gibi rölanti 14.5 - 14.7 ideallerinde.

Bu sorunlarına istinaden vagcom ile ariza baktığımda 0 hata alıyorum. Ateşeleme missfire vs kesinlikle görünmüyor. Yakıt basınç hattını kontrol ettigimde rölantide 700 bandında seyir halinde normal 1000 üzeri.

Dsg'den şüphelendim ancak ustaya gösterdiğimde bir sorun görmeyip problem yok dedi.

Arızalarıma istinaden arka yakıt pompası yakıt filtresi yüksek basınç pompası ve iç iticiyi n75 valfi değiştirdim. Harici maf sensör temizliği ve boğaz kelebegi (gaz kelebeği) temizleyip adaptasyon gerçekleştirdim.

Konuya ilişkin böyle bir sorun yaşayıp çözüme ulaştırmış olan var ise bilgilendirirse sevinirim.

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Afr yerine Buji yada Bobin olabilir mi ?
    Missfire değildir ama Bujiler olabilir.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Kesme yapıyorsa buji bobin öncelikle bakılmalı bence de.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BBT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.

Aracım 2012 mod Polo Gti CAV 98bin KM 8bin kim önce komple nural motor yaptırdım.

Şuan mevcut DP dahil 70'lik komple 63lük varex - kutu içi filtre - r8 bobin - bosch buji mevcut.

Çözümleyemediğim arızamda şu şekilde.

2. vitesde devir çevirmeye başladığımda araba kesik kesik gidiyor. (hafif rampada daha bariz şekilde beliriyor arıza) normal seyirde kullanırken hiç bir sorun mevcut degil.

Ayrıca arabamda yazılım yok , yazılım yazıldığında afr'm bozuluyor rölantide 10 - 10,5 gibi zengine çekiyor.

Şuan mevcut fabrikasyonda iken afr'm de hiç bir şekilde sapma yada bozukluk yoktur devir çevirirken bile 11.8 - 12 - 12.2 gibi rölanti 14.5 - 14.7 ideallerinde.

Bu sorunlarına istinaden vagcom ile ariza baktığımda 0 hata alıyorum. Ateşeleme missfire vs kesinlikle görünmüyor. Yakıt basınç hattını kontrol ettigimde rölantide 700 bandında seyir halinde normal 1000 üzeri.

Dsg'den şüphelendim ancak ustaya gösterdiğimde bir sorun görmeyip problem yok dedi.

Arızalarıma istinaden arka yakıt pompası yakıt filtresi yüksek basınç pompası ve iç iticiyi n75 valfi değiştirdim. Harici maf sensör temizliği ve boğaz kelebegi (gaz kelebeği) temizleyip adaptasyon gerçekleştirdim.

Konuya ilişkin böyle bir sorun yaşayıp çözüme ulaştırmış olan var ise bilgilendirirse sevinirim.

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.
    öncelıkle geçmiş olsun....

aynı problemler arkadasımın aracında vardı...
    bujıler cok gevsekti hıc zormaladan dondurebiliyorduk onu hallettik
    map sensoru orj ıle değişmişti fakat kodları farklıymıs onu tekrardan olması gereken ile değiştirdik
    son olarak yazılımla alakalı bir problem vardı araçta 3 pistona atesleme gidiyordu onuda stage1 yazılımla duzelttik sonra arac masallah zımba gıbı oldu...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler