User Tag List

Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc g飉teriliyor

Konu: Acil yardim: Vw polo motor sorunu

C!N - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    閍elik
    20.Aralk.2009
    Ya
    35
    溳hir
    ZonguldaK
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Acil yardim: Vw polo motor sorunu

Arkadalar merhaba;
    Sfr km olarak ald蹥mz 2015 model VW Polo 1.2 TSI Lounge DSG aracmz mevcut. Ara henz 49530 km'de.

Ara ile 2 hafta 霵ce Sakarya'da seyir ederken EPC ikaz veriyor ve hemen stop edilip 蔒kici ile en yakn yetkili servis olan Otokur'a 蔒kiliyor. Yetkili serviste yaplan kontroller neticesinde servisin tespiti aynen u ekilde ;

''Yaplan kontrollerde eksantrik konumlama dilisinin ba簰ant cvatalarnn kopmas sonucunda aracn eksantrikleri ve subaplar yamuldu繠 tespit edildi konu ile ilgili eksantrik zamanlama dilisi triger kay gergisi ve aracn subaplar de簨imleri gerekmektedir.

Buna istinaden bize yaklak 21 bin TL bir bedel 踦karttlar, bu bedeli indirim vs. ile 14500'e kadar drdler.

溮mdi arkadalar sizlere sormak ve deste簨nizi almak istedi簨m konu; Bu ara alnd蹥ndan beri bakmlar da dahil olmak zere her trl ilem i蓾n yetkili servise gitmekte (Otokur'dan baka bir yetkili). Bu zamana kadar ge蔒n sre蓨e garantiden karlanmak suretiyle motordaki ya ka蓷klar sebebiyle 2 kez triger kay de簨mitir. A踦k蓷s bugn yaad蹥mz bu problemin de bu ilemlerden kaynaklanan i蓾lik zaafiyetinden ileri geldi簨ni dnmekteyim. Servisle konutu繠muzda da o ilemlerde kusur yok denilip kestirilip atlyor.

Arac hi蓫ir ekilde iyi niyete vs. gibi bir garantiye sokmuyorlar, sadece bedel zerinden indirim yapyorlar onu yukarda belirttim.
    Aracmzn motor ve di簟r aksamlarnda hi bir ek ilem modifiye tarz uygulamalar bulunmamaktadr. Sahibi A noktasndan B noktasna gitmek i蓾n kulland蹥 bir ara olarak kullanmaktadr.

A踦k蓷s bizden kaynaklanmayan, zaafmzn bulunmad蹥 bu durum i蓾n bir bedel 鐰emek istemiyoruz. Bu konuda neler yapabiliriz, i蓾mizde bu konuda yardm olabilecek, yetkili birilerine ulamak da dahil her trl ya desteklerinize, bilgilerinize ihtiyacm var.

tr_select - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    閍elik
    22.Temmuz.2014
    Ya
    32
    溳hir
    酨tanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dava a蓷caksnz hocam... Yapacak bir ey yok ne yazk ki.

Son zamanlarda motorla alakal eyleri kullanclara itelemeye baladlar nedense.

閍elik
    23.Ekim.2007
    Ya
    34
    溳hir
    酨tanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ge蔂i olsun 49 bin kmde 2 kez triger de簨ti ? Enteresan...
    sorun bence i蓾lik hatas...
    egzantrik kasnaklar s闥lp taklrken eski vidalar kullanmtr s闥en takan kii 踙nk o tip vidalar uzuyor esniyor ve bir kerelik oluyorlar
    kasnak de簨sin de簨mesin her s闥ld蹞nde yeni tip vida taklmal
    Di簟r ihtimal de kasnak vidalar olmas gereken torkla sklmamtr yani ya gevek kalmtr ya fazla sklmtr

閍elik
    28.Mart.2016
    溳hir
    T鄄K幎E 嵞TANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ge蔂i olsun, TR artlarnda araya birilerini sokmadan uzlamak 蔞k zor,

踤zm mahkeme ama ne kadar srer, karar 踦ksa bile ne zaman uygulanr tam bi muallak..

ge蔂i olsun

300E - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    閍elik
    13.Ekim.2015
    溳hir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ge蔂i olsun kesinlikle i蓾lik, montaj hatas baka a踦klamas olamaz.
    2001 E39 525i LCI

onursumer - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    閍elik
    13.Aralk.2006
    Ya
    33
    溳hir
    酨tanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dava dnda keke bi 蔞zumu olsa bu km de zaten onceden yaanlan sorunlarla beraber bakld蹥nda tamamiyle servis kaynakl onceki uygulama kaynakl olmu oluca蹥 dncesi geliyor insann aklna

bilirkii raporu tutturup dava a蔂ak gerekli diye dnyorum bende

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

onn_dear - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    閍elik
    16.Nisan.2010
    Ya
    39
    溳hir
    TR-MERSIN
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alnt onursumer Nickli 閍eden Alnt Mesaj g飉ter
    dava dnda keke bi 蔞zumu olsa bu km de zaten onceden yaanlan sorunlarla beraber bakld蹥nda tamamiyle servis kaynakl onceki uygulama kaynakl olmu oluca蹥 dncesi geliyor insann aklna

bilirkii raporu tutturup dava a蔂ak gerekli diye dnyorum bende
    TR de davalar inanlmaz uzun sryor. Insan bikiyor ki o sre zarfnda ara bekleyecek eskiyecek belki de kullanlmaz duruma gelecek. Ben olsam darda 驆el bir serviste yaptrp sonra satardm.
    History;
    1.6 gli corolla / 1.6 ies civic / 1.4 is civic/ 1.6 tdci focus2 / 1.6 tdci focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI FR

onursumer - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    閍elik
    13.Aralk.2006
    Ya
    33
    溳hir
    酨tanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alnt onn_dear Nickli 閍eden Alnt Mesaj g飉ter
    TR de davalar inanlmaz uzun sryor. Insan bikiyor ki o sre zarfnda ara bekleyecek eskiyecek belki de kullanlmaz duruma gelecek. Ben olsam darda 驆el bir serviste yaptrp sonra satardm.
    tespit yaptrrp gerekli deliller toplanp dava a踦ldktan sonra parasyla yaptrlsa sonrasnda masraf faizi ile tahsil edilebilir belki illa ara yatcak diye birey yoktur diye dnyorum

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

beratyuksel - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    閍elik
    24.A繠stos.2014
    溳hir
    酨tanbul/Sakarya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emsal niteli簨nde bir dava var m diye bir aratrn derim ben, e簟r varsa mahkemeye verin, sre daha hzl iler e簟r varsa
    Bir de davaya verdi簨niz zaman ihbar gidince ilgili kiilere o zaman daha ciddiye biner i, belki hatalarn kabul ederler de uzlamaya gidilir ve dava a踦lmaz

閍elik
    20.Aralk.2009
    Ya
    35
    溳hir
    ZonguldaK
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevaplarnz i蓾n teekkr ederim arkadalar. Bilirkii i蓾n dava a踦p o sre蓨e atanmasn m beklemek gerekiyor yoksa bireysel olarak bilirkii ile anlap sorunu tespit ettirip bunu dava evraklarna m ekliyoruz, nasl iliyor bu sre ?

閍elik
    05.Aralk.2017
    Ya
    21
    溳hir
    ADANA
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Triger kay de簨irken sente atlatmlardr egzantirik kasna蹥nn Japon grubuna g顤e daha dilidir 驆el aletle yada 蔞k dikkatli de簨ilmesi gerek normalde lamba yakp kam mili arzas vermemi hayret ettim ama i蓾lik hatas hakknda hayrls oldun tekrardan ge蔂i olsun

Emirhancakir - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    閍elik
    25.Temmuz.2016
    溳hir
    Pendik / 酨tanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayn sorunu 1.2 TSI Leon da yaadm. Giderken motordan takrtukur sesler geldi, stop etmeye kalmadan kendi stop etti. Ara yetkili servis bakmlyd. Darda kendi ustam da yaptrdm 踙nk mirin krn edeceklerdi ve en nihayetinde rezil olacaktim. Sonu olarak 700 TL ye sorunum 踤zld. Arzaya sebebiyet veren par蓷 ise triger kasna蹥.

Kasnak ya簰 ve a踦l, retim hatas mevcut. Polonya da retilenler de bu sorun var. Yeni taklan kasnak, eskisinin ayns de簨l, revizyon g顤m ve ekli farkl.

Ge蔂i olsun..
    Alnt the "K" Nickli 閍eden Alnt Mesaj g飉ter
    yolunda gitmeyen ey var tabi ama araba il ilgili de簨l sen r闤antide neden freni pompalyorsun?

閍elik
    20.Aralk.2009
    Ya
    35
    溳hir
    ZonguldaK
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ara sahibi arkadam ne yazk ki u繢aacak vakti olmad蹥ndan ve ara ihtiyacndan dolay onarm onayn vermi, ara 14500TL'ye yetkilide onarm onayn vermi. Adamn ilk arac, kafam rahat olsun diye yeni ara alyor ve bana gelenlere bakar msnz ! プk can skc bir durum 蔞k...

閍elik
    25.Aralk.2005
    Ya
    35
    溳hir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayn ara蓨an hanmda var. Bu sorunu yaama ihtimalimiz nedir?
    Yaamamak i蓾n yapmamz gereken bry var m?

Konu Bilgileri

Bu Konuya G驆atan Kullanclar

煪 anda 1 kullanc bu konuyu g顤ntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)

Bu Konu i蓾n Etiketler