User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 20 ile 27 arası

Konu: Lpg hortum boyu hk bir soru

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rolantiyi yaptık ilk benzin-lpg geçişinde. Araç giderken yapamayacağımızdan

Sonra benzine aldık tekrar ve yola çıktık. Değerleri görmek için. Görünce yine LPG ye aldık ve ayarladık.

Zaten ayar yapılırken sürekli bir benzin bir gaza geçiş yapıyoruz. Zırt pırt değil tabi ama gerekli verileri görüp not edip gaza geçiyoruz. Gereken ayarı yapıp benzine geri dönüyoruz.

Sonra devir arttırıp bir daha aynı işi yapıyoruz.

Log tutmayı ve okumayı bilenler tek başına yapabilir. Benzin de log tutar. Dosyayı okur değerleri kaydeder. Sonra LPG de benzer sürüş sergiler Log tutar ve inceler. Gerekli düzeltmeleri yapar bir kez daha dener. Ayar böylece yapılmış olur
    Bunu sen yapıyorsan gelip yaptırayım sana ücreti mukabilinde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu sen yapıyorsan gelip yaptırayım sana ücreti mukabilinde
    Yok abi beni aşar

Ama şöför lazım, yanıma adam lazım dersen gel seve seve yardımcı olurum. Beraber yaparız. Sana da bana da. Benim de Mondeo var.

Bu arada demeyi unuttum. Regülatör basıncı 1 bar olmalı. Araç kaç bg di. Nozül çapı da doğru mu değil mi bilelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok abi beni aşar

Ama şöför lazım, yanıma adam lazım dersen gel seve seve yardımcı olurum. Beraber yaparız. Sana da bana da. Benim de Mondeo var.

Bu arada demeyi unuttum. Regülatör basıncı 1 bar olmalı. Araç kaç bg di. Nozül çapı da doğru mu değil mi bilelim
    bu gün bursa da eğitim vardı iptal oldu, gelmiş olsam tanışırdık muhakkak.

Araba bi kendine gelsin önce sökücem komple tesisatı baştan kurucam %99 elektriksel bir sorun var, bazen lpg benzin hiç fark yok, bazen pedala basıyorsun araba gitmemek için direniyor arkadan birisi çekiyormuş gibi davranıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu gün bursa da eğitim vardı iptal oldu, gelmiş olsam tanışırdık muhakkak.

Araba bi kendine gelsin önce sökücem komple tesisatı baştan kurucam %99 elektriksel bir sorun var, bazen lpg benzin hiç fark yok, bazen pedala basıyorsun araba gitmemek için direniyor arkadan birisi çekiyormuş gibi davranıyor.
    Benimkinde de bir sorun vardı. ABS El Freni vs ne kadar lamba varsa yanıyor, göstergeler sıfırlanıyordu. Gaz versem de gitmiyordu araba. Kağnı gibiydi. Yolda giderken birden oluveriyordu. Hatta stop bile edemiyordum. Start button una uızun basınca stop ediyordu anca. Reset attık falan düzeldi

Bağlantılarım inanılmaz kötü. Ustalar özen göstermiyor 30 cm lik yere 2 metrelik kabloyu döşüyor. Halbuki ECU dediğin hassas bir alet. Uzun kısa kablo arasındaki direnç farkı verilerin yanlış okunmasına sebebiyet veriyor. Kitabi montaj çok önemli. O nedenle kabloları mümkün olduğunca eksiz ve en kısa şekliyle toplayın.

Kaç yıldır LPG var bilmiyorum ama enjektörlerin temizlenmesi de faydalı olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimkinde de bir sorun vardı. ABS El Freni vs ne kadar lamba varsa yanıyor, göstergeler sıfırlanıyordu. Gaz versem de gitmiyordu araba. Kağnı gibiydi. Yolda giderken birden oluveriyordu. Hatta stop bile edemiyordum. Start button una uızun basınca stop ediyordu anca. Reset attık falan düzeldi

Bağlantılarım inanılmaz kötü. Ustalar özen göstermiyor 30 cm lik yere 2 metrelik kabloyu döşüyor. Halbuki ECU dediğin hassas bir alet. Uzun kısa kablo arasındaki direnç farkı verilerin yanlış okunmasına sebebiyet veriyor. Kitabi montaj çok önemli. O nedenle kabloları mümkün olduğunca eksiz ve en kısa şekliyle toplayın.

Kaç yıldır LPG var bilmiyorum ama enjektörlerin temizlenmesi de faydalı olabilir.
    Ben arabayı 1 ay oldu alalı. Muhtemelen 10+ senedir LPG vardır,

Eski aracın LPG enjektörlerini söküp temizllemiştim ama bunları sökemedim bir türlü.

Enjektör bunun aynısı gaz giriş yerinden çıkartamadım, ama gözlemlerime dayanarak söylüyorum sıkıntım %99 enjektörle değil elektronik olarak araçla ilgili.

Çünkü gaza basıp araba gitmediğinde stop ediyorum ve yeniden çalıştırıyorum herşey düzeliyor, LPG İle Benzin de gidişi hemen hemen aynı gibi oluyor.

Tesisatta da bir ek yapacaksam eğer orj kabloya uygun bir kablo ile yapmaya çalışıyorum ve boyuyla çok oynamam hatta imkan varsa kısaltırım kablo boyunu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keihin zaten selenoid valve değildir. Neredeyse bir enjektördür. Diğer LPG enjektörleri esasen selonoid valve tir. Keihin ler çok hassas dokunmayın derim bu şartlarda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keihin zaten selenoid valve değildir. Neredeyse bir enjektördür. Diğer LPG enjektörleri esasen selonoid valve tir. Keihin ler çok hassas dokunmayın derim bu şartlarda.
    Dün şunu keşfettim tesadüfen.

Araç yürümek mek istemiyor diyelim 2. Vites ve 2000 devir civarı pedala %70 basıyorum ve devir yükselmiyor.

Stop ediyorum ve yeniden çalıştırıyorum tammen düzeliyor. Böyle bir manasız durum olamaz.

Sürekli yapsa ila bir sorun var derim.
    Ama aç kapa yapınca düzelmesi çok garip

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün şunu keşfettim tesadüfen.

Araç yürümek mek istemiyor diyelim 2. Vites ve 2000 devir civarı pedala %70 basıyorum ve devir yükselmiyor.

Stop ediyorum ve yeniden çalıştırıyorum tammen düzeliyor. Böyle bir manasız durum olamaz.

Sürekli yapsa ila bir sorun var derim.
    Ama aç kapa yapınca düzelmesi çok garip
    Benzer sorun bende de vardı. Lpg elektrik tesisatını toparlayın. Map sensörü vs bağlantılarını kontrol edin. Ecu sıfırlatın bir lpg ci de. Sonra oto kalibrasyon bile memnun eder göreceksiniz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler