Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
benim 535d ilede titreme sorunum var ama sürekli değil hatta ne zaman olduğunu da hatırlıyorum, 240-250 ile otobanda giderken sol şeritteki lale orta şeride geçip yol verecekken geçmeyi durdurup iki şerit ortasında sabit gitmeye başladı ve ben baya geç ve o hızda ani frenlemek zorunda kaldım 140 a kadar tek bir frenle yavaşladım yolda maşallah sakız gibi tuttu sonra titreme olayı başladı. diskler büyük olunca lastiklerde asymmetric3 otoban asfaltında muazzam tuttu slick lastik varmış gibi çok ani bir yavaşlama oldu.

Diskleri tornalattım normalde titremiyor fakat 140km ve üzeri hızlarda yaptığım hafif üstü frende titriyor ve sonra hafif de olsa sertte olsa başlıyor, o hızın altında sorun yok. acaba bende başka bir problem mi var? Yoksa disk değişmelimiyim?

Delikli disk tavsiye edilmeme sebebi nedir? Daha iyi bir soğutma olmuyor mudur? Yada Oluklu? onun içinde aynı şeyler geçerli mi?
bir dostumun 8.40 ına yazılım yaptık, otoyolda tecrübe ederken 1800-200 gibi ani bir fren yaptı, garaja zor döndük, diskler yanmıştı, yanan diski kurtarmak mümkün olmuyor, değiştirmek gerekiyor...