User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Triger değişti, usta sentesi bozuk dedi....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Triger değişti, usta sentesi bozuk dedi....

Arkadaşlar dün Ford Mondeo 1.6ti-vct benzin/lpg li aracımın trigeri, devir daim pompası vs değişti. Gün ortasında ustayı arayarak borcumu öğrenmek istedim.

Bana ilk dediği "bu aracın daha önce trigeri değişti mi?" oldu. Ben de "önceki sahibine sordum değişmediğini söyledi" dedim. Aracı 68000 km de almıştım. Dün itibariyle 94200 deydi. Bu motorun sentesi bozuk dedi. Akşama gittiğimde 1 ila 1.5 diş sente kaçıktı düzelttik dedi.

Böyle bir durum nasıl olabilir? Olduysa bile yan etkileri neler olabilir neye dikkat etmek lazım?

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı alıp kullandığınızda gidişinde,toplanmasında fark hissederseniz ustanız doğru söylüyor demektir.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı alıp kullandığınızda gidişinde,toplanmasında fark hissederseniz ustanız doğru söylüyor demektir.
    Özellikle alt viteslerde küçültme yaptığımda araba silkelerdi o gitti. Ses konusunda emin değilim ama motor bir tık daha yumuşak gibi. Gerçi yağ bakımı vs de oldu o nedenle tam etkisi nedir bilemeyeceğim.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sasirmadim, benim de focusun bujiler sıkılmamıs cikmisti

Gerci bmwde arabayi kaldirima cikarip park edince de sente kayabiliyordu, ti vct de duymadim ama neden olmasin

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Triger degistirmeden, tuhaf tuhaf zorlu etkilere maruz kalan araclarda da sente atabiliyor. Gecmis olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...

Gerci bmwde arabayi kaldirima cikarip park edince de sente kayabiliyordu, ...
    Ciddi misiniz?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ciddi misiniz?
    dişliler ne kadar aşındıysa artık...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dişliler ne kadar aşındıysa artık...
    Kayışın atlayacağı kadar aşınmış bir bmw dişlisi hiç görmedim Bülent, ne krank üzerinde ne de egzantrikte. Çok düşük bir olasılık ama üst üste defalarca set değişimi değil de yalnız kayış değiştirilmişse gergi su koyvermiş olabilir.Yine de bunun kaldırıma çıkmakla ilgisi olacağını sanmıyorum.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayışın atlayacağı kadar aşınmış bir bmw dişlisi hiç görmedim Bülent, ne krank üzerinde ne de egzantrikte. Çok düşük bir olasılık ama üst üste defalarca set değişimi değil de yalnız kayış değiştirilmişse gergi su koyvermiş olabilir.Yine de bunun kaldırıma çıkmakla ilgisi olacağını sanmıyorum.
    Uğur hocam ben de hiç denk gelmedim açıkçası ama bu kadar kolay sente atlayabilen bir araçta hiç diş kalmamıştır ya da kayış hatalıdır uygun parça değildir...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla Bulent abi 2002 2003 n42b16 316 motorlari icin diyorlardi bunu, o donem benim de sente de kayiklik vardi, bu motorlarin sente atlamayi sevdigini ustam soylemisti. Hatta 2003 ikinci yaridan sonra aparat yaptilr diye biliyorum bunun icin.

Ben de nasil olur falan dedigimde, kaldirima parkedip uzun sure beklediginde mars basarsan bile olabilir demisti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla Bulent abi 2002 2003 n42b16 316 motorlari icin diyorlardi bunu, o donem benim de sente de kayiklik vardi, bu motorlarin sente atlamayi sevdigini ustam soylemisti. Hatta 2003 ikinci yaridan sonra aparat yaptilr diye biliyorum bunun icin.

Ben de nasil olur falan dedigimde, kaldirima parkedip uzun sure beklediginde mars basarsan bile olabilir demisti.
    Çok güvenmiyorum öyle ustalara. n42 gibi zincirli bir motorun -zincir kopmadan- sente atlaması imkansız değilse bile çok zordur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O motorlardaki sente atlamasının nedeni tasarımdan kaynaklanan bir hata idi. O hatadan dolayı epey insan mağdur oldu. Geri çağırma oldu ve ekstradan parça takıldı motorlara...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serhadocak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O motorlardaki sente atlamasının nedeni tasarımdan kaynaklanan bir hata idi. O hatadan dolayı epey insan mağdur oldu. Geri çağırma oldu ve ekstradan parça takıldı motorlara...
    Bu konuda ayrıntılı bilgi edinebileceğim bir link/site var mı Serhat Bey?

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce triger değişmediyse vurdurarak çalıştırmışlardır (çok düşük ihtimaller) aracı ondan atmıştır en fazla.
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özellikle alt viteslerde küçültme yaptığımda araba silkelerdi o gitti. Ses konusunda emin değilim ama motor bir tık daha yumuşak gibi. Gerçi yağ bakımı vs de oldu o nedenle tam etkisi nedir bilemeyeceğim.
    Benim 75 binde polo 1.2 tsi'ı triger değişimi için Merter'de bir servise götürmüştüm, bujiler filtreler vs değişti, çıktım ilk başta her şey iyi 20-30 km sonra kapatıp açıyorum arabala 1000-1400 devir arası kompresyondayken gaza basınca ilk anda kimse yok sonra silkeleyerek hızlanmaya başlıyordu. Sadece altlarda olunca sente değildir belki buji dedik, çıkanları geri taktık yine düzeldi yav aynı süre sonra yine aynı bela söktüler taktılar başka aparatla tekrar ayar yaptılar yok, uyuz oldum

Sonra yetkili servise gittim egzantrik ayar kasnağında mı ne geri çağırma varmış onu yapın, bir de bu şikayetim var diye, garanti işlemini yaparlarken sente ayarınız da kaçıkmış onu da düzelttik dediler, arabaya bindim daha ilk marştan yerinen kalkarken zaten pamuk gibi olduğunu hissettim

Sizin sorunuzun tam cevabı bende yok ama alt devirler deyince tecrübemi paylaşmak istedim, sizin de sente ayarı gerçekten kaçıkmış diye anlıyorum

youssef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim 75 binde polo 1.2 tsi'ı triger değişimi için Merter'de bir servise götürmüştüm, bujiler filtreler vs değişti, çıktım ilk başta her şey iyi 20-30 km sonra kapatıp açıyorum arabala 1000-1400 devir arası kompresyondayken gaza basınca ilk anda kimse yok sonra silkeleyerek hızlanmaya başlıyordu. Sadece altlarda olunca sente değildir belki buji dedik, çıkanları geri taktık yine düzeldi yav aynı süre sonra yine aynı bela söktüler taktılar başka aparatla tekrar ayar yaptılar yok, uyuz oldum

Sonra yetkili servise gittim egzantrik ayar kasnağında mı ne geri çağırma varmış onu yapın, bir de bu şikayetim var diye, garanti işlemini yaparlarken sente ayarınız da kaçıkmış onu da düzelttik dediler, arabaya bindim daha ilk marştan yerinen kalkarken zaten pamuk gibi olduğunu hissettim

Sizin sorunuzun tam cevabı bende yok ama alt devirler deyince tecrübemi paylaşmak istedim, sizin de sente ayarı gerçekten kaçıkmış diye anlıyorum
    polo 1.2 tsi'da geri çağırmamı varmıi ? babamdada aynı araçtan var 2014 model. haber vereyim ona

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı youssef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    polo 1.2 tsi'da geri çağırmamı varmıi ? babamdada aynı araçtan var 2014 model. haber vereyim ona
    Belirli model 1.2tsi motorlarda triger kasnağında sorun var vidaları gevşiyor(kesiyor) ve kasnak yerinden çıkıyor. sanırım 2015 ve sonrasında giderildi bu sorun ve bununla ilgili geri çağırma yada sessizce değişim olmuştu diye hatırlıyorum.

http://www.techturkey.com/forum/gene...or_sorunu.html

1 senelik Golf 1.2 TSI aracım yolda bıraktı! (guncellendi) >> Sayfa 1 - 2

Volkswagen Polo 1.2 Tsi Triger Kopma Sorunu! - Şikayetvar

Ups, bist Du ein Mensch? / Are you a human?
    e60 535d & THE A45 AMG

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı youssef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha eskiden çıkmış da benim araba gitmemiş o işlem için. 2014 benim araç da, daha önce gitmediyse bir servise uğrayıp sordurabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İlginç demek ki olabiliyor. Motorun pürüzsüzlüğünden bile belli. Uçup kaçıyor mu hayır. Ama bir şeyler daha düzgün bunu hissedebiliyorsunuz.

Merak ettiğim acaba bu kadar kaçıklık pistonlara sübaplara zarar verir mi ne ölçüde verir?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler