User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Peugeot 208 1.4 HDI guclendirme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Peugeot 208 1.4 HDI guclendirme

Selamlar herkese

Pejo 208 aracım 68 HP olduğu için çoğu zaman sollamalarda vb yetersiz kalıyor. Chip tuning yaptırıp hava filtresini açığa çevirmen aşağı yukarı 90hp ye çıkaracak gibi duruyor ancak, ben internette 208 e uyumlu K&N veya AMS gibi markaların ve hatta markasız hiç açık hava filtresi veya kit ini bulamıyorum. Aracı güçlendirmek için tavsiyelerinizi ve malzemeleri nereden temin edebilirim , yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı napolyon07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese

Pejo 208 aracım 68 HP olduğu için çoğu zaman sollamalarda vb yetersiz kalıyor. Chip tuning yaptırıp hava filtresini açığa çevirmen aşağı yukarı 90hp ye çıkaracak gibi duruyor ancak, ben internette 208 e uyumlu K&N veya AMS gibi markaların ve hatta markasız hiç açık hava filtresi veya kit ini bulamıyorum. Aracı güçlendirmek için tavsiyelerinizi ve malzemeleri nereden temin edebilirim , yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
    Ben 208 için K&n hava filtresini birlastan aldım, oradan bakabilirsiniz. Sırf yazılım ile zaten 90 hp üstü olur sanıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 208 için K&n hava filtresini birlastan aldım, oradan bakabilirsiniz. Sırf yazılım ile zaten 90 hp üstü olur sanıyorum.
    Hocam açık hava filtresi mi yoksa kutu hava filtresi mi taktınız?

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun yıllar kullanıcaksanız intercooler + yazılım işinizi görücektir biraz daha birşeyler olsun derseniz dp + kutu içi filtre yeterli olur açık filtreye falan hiç gerek yok

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam açık hava filtresi mi yoksa kutu hava filtresi mi taktınız?
    Kutuiçi filtre taktım hocam, arabam dizel değil bu arada. 1.2 benzinli ancak 1.4 için de hava filtresi vardı sitede.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun yıllar kullanıcaksanız intercooler + yazılım işinizi görücektir biraz daha birşeyler olsun derseniz dp + kutu içi filtre yeterli olur açık filtreye falan hiç gerek yok
    hocam dediğiniz parçaları nerede bulabilirim? Internette hiç bulamadım 208 için ve yazılım konusunda sizce 208 için dr ECU mu, ecufast mi yoksa
    Remaps mi önerirsiniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaslar, cevap alamadım ancak su sekilde karar verdim ;

1.Ecufast aracılıgı ile 90 HP ye kadar aracın beygirini arttıracagım
    2.Kutu içi filtre takacagım
    3.yere daha iyi tutunması adına yay ile 3cm kadar indireceğim
    4. Burada soru isaretlerim baslıyor ; arac orjinal, arka tampondan eksoz cıkmıyor GTI daki gibi, eksoz u degistirmek istiyorum ancak eksozun cıkması lazım, o yuzden buna uygun arka tampon internette bir turlu bulamıyorum - Bilgisi ve yardımcı olabilecek olan var mı?
    5. On tamponlarda sis lambalarım yok ama sis lambası için delikler mevcut, sonradan sisleri taktırabilir miyim? Oyleyse sis lambası için arac içinde bir tuş veya kol var mıdır?
    6- herseyin yanında; ön tampona siyah karbon kaplama lip + yan marshpiyeller karbon siyah ve aynaların kapaklarını karbon siyah yapmayı dusunuyorum
    7-Bir de OZ. Ultraleggera gibi bir jant guzel olurdu ama fiyatları ucmus o_O

Konu hakkında fikir ve yardımlarınızı esirgemeyin lütfen , dumur olmus durumdayım internette eskisi gibi hiçbirsey bulamıyorum araç modifiyesi veya en azından 208 modifiye hakkında nedense..

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaslar, cevap alamadım ancak su sekilde karar verdim ;

1.Ecufast aracılıgı ile 90 HP ye kadar aracın beygirini arttıracagım
    2.Kutu içi filtre takacagım
    3.yere daha iyi tutunması adına yay ile 3cm kadar indireceğim
    4. Burada soru isaretlerim baslıyor ; arac orjinal, arka tampondan eksoz cıkmıyor GTI daki gibi, eksoz u degistirmek istiyorum ancak eksozun cıkması lazım, o yuzden buna uygun arka tampon internette bir turlu bulamıyorum - Bilgisi ve yardımcı olabilecek olan var mı?
    5. On tamponlarda sis lambalarım yok ama sis lambası için delikler mevcut, sonradan sisleri taktırabilir miyim? Oyleyse sis lambası için arac içinde bir tuş veya kol var mıdır?
    6- herseyin yanında; ön tampona siyah karbon kaplama lip + yan marshpiyeller karbon siyah ve aynaların kapaklarını karbon siyah yapmayı dusunuyorum
    7-Bir de OZ. Ultraleggera gibi bir jant guzel olurdu ama fiyatları ucmus o_O

Konu hakkında fikir ve yardımlarınızı esirgemeyin lütfen , dumur olmus durumdayım internette eskisi gibi hiçbirsey bulamıyorum araç modifiyesi veya en azından 208 modifiye hakkında nedense..
    Facebook'taki 208 gruplarına üye olun Oralarda görsel modififiye adına parça da bulursunuz yönlendirme de alırsınız

1) yazılım için güvendiğiniz herhangi birisine yaptırabilirsiniz, işi bilen için çocuk oyuncağı sizin araç
    2) kutu içi filtre çok mantıklı, açığa çevirmeye gerek yok
    4) ufak bi kesik atabilirsiniz tampona, yeni tampon masrafına gerek yok. Egzozcular dahi hallediyor onu
    5) muhtemelen tesisatı hazırdır, Polo da aynı şekilde. arka sis'e bağlıyorlar en basitinden, yakınca ön-arka yanıyor ama ön sisli far anahtarı alabilirsiniz, o şekilde ayrı ayrı kontrol edersiniz
    7) denk gelirseniz replikasını bulabilirsiniz, sahibinden.com, forumlar ve fb gruplarını takipte olun

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1. Turbo hybrid + yazılım ile daha güzel bir değer alabilirsiniz örnekleri mevcut. 1.4 208'lerde intercooler var mıydı hatırlamıyorum. Yok ise bide intercooler güzel olur. Hatta orijinal 1.6 cooler bile taksan rahatlar araç.
    2. K&N kutu içi almanız yeterli olacaktır
    3. Sadece yay değilde amortisör + yay olarak bir geliştirme yaparsanız daha iyi olacaktır. Bütçe ayırma şansınız varsa Bilstein amortisör seti öneririm.
    7. Speedline'ları araştır. O.Z. ların replikasını yapıyorlar.

8 olarak ben ekleyeyim. Peugeotlar frenleri çok kolay güncellenen araçlardır. Eğer 16" ve büyük jant düşünüyorsanız Peugeot 5008 fren kaliperi ve disklerini takabilirsin. daha küçük jantlara sığmıyor. Çıkma olarak kaliperleri bulup sıfır disk alarak çok uygun bir rakama frenlerinizi büyütebilirsiniz. ***** güç artacağı için durdurmakta lazım.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler