User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: SEAT araçlarda 94m1 servis güncellemesi

metinbsv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

SEAT araçlarda 94m1 servis güncellemesi

2017 seat leon aracıma serviste güncelleme gelmiş olduğunu söylediler, güncelleme için 94m1 servis aksiyonu yazıyor. Bazı araçlarda led sinyallerde tekleme, hızlı yanıp sönme gibi problemler oluşuyormuş. Güncelleme de bunun önüne geçmek içinmiş. Gizli özelliklerin de silinmesine sebep oluyormuş. Benim sorum şu; aracımda Dr. Ecu'da yaptırmış olduğum performans yazılımı bulunmakta. Bu güncelleme ile bu yazılım silinir mi, silinirse de yeniden remapping yapılmasına gerek kalır mı? Bilgisi olan kişiler bilgilendirirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı metinbsv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2017 seat leon aracıma serviste güncelleme gelmiş olduğunu söylediler, güncelleme için 94m1 servis aksiyonu yazıyor. Bazı araçlarda led sinyallerde tekleme, hızlı yanıp sönme gibi problemler oluşuyormuş. Güncelleme de bunun önüne geçmek içinmiş. Gizli özelliklerin de silinmesine sebep oluyormuş. Benim sorum şu; aracımda Dr. Ecu'da yaptırmış olduğum performans yazılımı bulunmakta. Bu güncelleme ile bu yazılım silinir mi, silinirse de yeniden remapping yapılmasına gerek kalır mı? Bilgisi olan kişiler bilgilendirirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler
    Daha öncesindede konuşulmuştu benimde bildiğim kadarı ile servislerde yapılan güncellemeler sonrasın araçta varsa yazılım kaybı yaşanıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha öncesindede konuşulmuştu benimde bildiğim kadarı ile servislerde yapılan güncellemeler sonrasın araçta varsa yazılım kaybı yaşanıyor.
    genellikle volkswagen grubunda gelen güncellemeler emisyon standartları üzerine olmuş geçmişte , bu yüzden motor beynindeki yazılıma direkt etki edebiliyormuş. Bu bahsettiğim 94m1 güncellemesinde ise sıkıntı farlarda olduğundan dolayı far beynine güncelleme atılır denildi bana dr.ecu'ya sorduğum zaman. Servistekilere motor beynine bi'şey yapılacak mı onu sor dediler, sordum. Fakat pek bilgi sahibi değil doğuş otodaki arkadaşlar da. Biz cihazı takıcaz o yapacak diyorlar. Öğrenebilmemizin tek yolu yazılımlı aracına bu güncellemeyi yaptıran birini bulmak sanırım
    Konu metinbsv tarafından (20-12-2019 Saat 11:33 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazım hatası

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    genellikle volkswagen grubunda gelen güncellemeler emisyon standartları üzerine olmuş geçmişte , bu yüzden motor beynindeki yazılıma direkt etki edebiliyormuş. Bu bahsettiğim 94m1 güncellemesinde ise sıkıntı farlarda olduğundan dolayı far beynine güncelleme atılır denildi bana dr.ecu'ya sorduğum zaman. Servistekilere motor beynine bi'şey yapılacak mı onu sor dediler, sordum. Fakat pek bilgi sahibi değil doğuş otodaki arkadaşlar da. Biz cihazı takıcaz o yapacak diyorlar. Öğrenebilmemizin tek yolu yazılımlı aracına bu güncellemeyi yaptıran birini bulmak sanırım
    Vallahi o zaman pek bir bilgim yok yanlış yönlendirmek istemem

CenKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    renault yetkili servis çalışanıyım bu şekilde gelen güncelleme aktis çözüm vs gibi işlemlerde malesef yazılım gider araç oem ve yeni yazılımlı hal alır
    beyin güncellendikten sonra tekrar Dr.ecu'ya gitmeniz gerekecek
    Alıntı Sh4rk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi biz sakliyamadik evde bahcede araba varsa yoksa gazliyoruz hiaminaa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenKeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    renault yetkili servis çalışanıyım bu şekilde gelen güncelleme aktis çözüm vs gibi işlemlerde malesef yazılım gider araç oem ve yeni yazılımlı hal alır
    beyin güncellendikten sonra tekrar Dr.ecu'ya gitmeniz gerekecek
    peki cenker bey yazılım sıfırlansa da bana eski yüklenmiş olan yazılım dr.ecu'da kayıtlı, acaba aynı şekilde o yazılımı yükleyebilir miyiz yoksa tekrardan remapping yapmak gerekir mi

CenKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peki cenker bey yazılım sıfırlansa da bana eski yüklenmiş olan yazılım dr.ecu'da kayıtlı, acaba aynı şekilde o yazılımı yükleyebilir miyiz yoksa tekrardan remapping yapmak gerekir mi
    eski yazılan dosyanın yüklenmesi gerekir yeniden yazmak gerekeceğini sanmam ama yine kontrol eder zaten Özgün abi
    Alıntı Sh4rk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi biz sakliyamadik evde bahcede araba varsa yoksa gazliyoruz hiaminaa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenKeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eski yazılan dosyanın yüklenmesi gerekir yeniden yazmak gerekeceğini sanmam ama yine kontrol eder zaten Özgün abi
    Teşekkür ederim biraz daha bekleyip güncelleme hakkında yabamcı kaynaklara da bilgi düşmesini beklicem, henüz çok yeni bir güncelleme belli ki. Dizel aracımızda yaşadığım bir mağduriyetten sonra güncellemeleri biraz beklemek en iyisi gibi.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    94M1 servis aksiyonu yazılım güncellemesi led far kontrol ünitesi ve body control module etkiler. Motor kontrol ünitesinde işi yok dolayısı ile yazılıma birşey olmaz.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    94M1 servis aksiyonu yazılım güncellemesi led far kontrol ünitesi ve body control module etkiler. Motor kontrol ünitesinde işi yok dolayısı ile yazılıma birşey olmaz.
    Nokta koyulmuş ,yazmaya gelmiştim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim en yakın zamanda yaptırıcam güncellemeyi o zaman

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim en yakın zamanda yaptırıcam güncellemeyi o zaman
    Yaptırdın mı? nedir son durum ? Aynı durumdan muzdaribim bende yaptırsam mı yaptırmasam mı diye arada kaldım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Y.Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaptırdın mı? nedir son durum ? Aynı durumdan muzdaribim bende yaptırsam mı yaptırmasam mı diye arada kaldım
    yaptırdı hocam kendisi foruma pek giremiyor yazılım gitmedi araçta fakat gizli özellikler gitti hiç bi eksikliğini hissetmedik açıkcası onunda aynaların otomatik katlanması haricinde yaptırmanıda öneririm

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevap için teşekkürler,

Bende yaptırmış bulundum bu arada, diğer arkadaşlar için detay vermek gerekirse motor yazılımında herhangi bir sorun olmuyor. Esp off-esp spor, kadran selamlama gibi gizli özelliklere de birşey olmuyor.

Tek kilitlemede aynaların kapanması, iki kez kilitleme-açmaya basınca korna çalması ve sellektör yaparken sislerde yanıyordu bende bu 3ü gitti
    Güncelleme sonrası sellektör daha başarılı gibi geldi bana (psikolojik olabilir)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihx245 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaptırdı hocam kendisi foruma pek giremiyor yazılım gitmedi araçta fakat gizli özellikler gitti hiç bi eksikliğini hissetmedik açıkcası onunda aynaların otomatik katlanması haricinde yaptırmanıda öneririm
    Arkadaşın anlattığı şekilde oldu herhangi bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar da.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler