User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
48 sonuçtan 39 ile 48 arası

Konu: 300 Beygiri En Ucuz ve Güvenli Hangi Araçtan Alırız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BesiktasCRX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki Ustadim,
    Bu 1.6 HTP cok ozel bir motor mu? 1.6 litre herhangi bir motordan birakin 550 beygiri 400 beygir almak bile motor blogunu cok zorlayan bir durum degil mi?

Bende Corsa 1.7DTI var ve hep o motor icin "bu zaten kamyon motoru, cok ciddi boost kaldirir" denir. Bu 1.6 THP de dokme demir ve cok asiri saglamligi ile bilinen bir motor mu?

Bir de misal bu kadar dusuk CC bir motordan 300-400 beygir alirsak asiri bir turbo lag olmuyor mu?

Ya sanziman? Fabrika cikisinin 2 kati beygir aldiginiz vakit sanziman bunu nasil kaldirir?
    Yanlis anlasilmasin, ben olmaz demiyorum; benim teknik bilgim burdaki arkadaslara kiyasla cok dusuk. Eminim bu konular dusunulmustur; ben sadece sasirdigim icin bunlari soruyorum
    Motor bu gücü nasıl kaldırıyor o konuda bilgim yok. İstanbul da Altınçekiç garage yada Antalya da YAğmur Oto ile iletişime geçersen onlar sana bu konuda sağlıklı bilgi verebilir.

Şanzıman 6 ileri 2.vites 130 3.vites 180 yapıp son vitesi 325 civarı yapabilecek bir şanzıman aracın var. Şanzıman aralıkları çok uzun 260 üstü ds3 için sıkıntı aracın yere basması açısından

5,2 koşan 207 rc var ki 1300 kg civarı ağırlığı olan bir araç sence kaç hp olabilir ? Bu 207 nin dışında ds3 lerde var 5 içinde koşan 30 lu turbo takıp 2,4 bar basan yeni nesil garrett ler daha verimli g25 660 mesela hiç denenmedi 2867 gen2 ölçüsünde daha yüksek güç üretiyor. Basıncın geldiği yerde aynı gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı yigitavsar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mavi olanı gittim inceledim. Masrafsız olsa idi direkt alacaktım biraz zorlanacaktım ancak masrafları 5bin'i buluyordu. 4lastik jinyu. yani öyle motoru olan araca jinyu lastik alan kimse artık(şu anki sahibi değil eminim)... Yüksek hızda titreme vardı, ötme yoktu. Motorda klasik n52 sesi var ısınınca kesiliyor. Direksiyon pompası sıkıntı idi. Arada direksiyon kilidi uyarısı çıkıyormuş.

Öyle olunca hali hazırda aynı arabanın 100beygir eksik haline günlük binilebilir olarak sahibim diye ekonomimi alt üst etmekten vazgeçtim. Kendi aracım satılsa idi kesinlikle alacaktım. Sahibi Ömer bey gerçekten ilgili ve bilgili birisi. Çok yardımcı oldu. Dürüst ve işin ehli biri. Difransiyeli kilide çevirmiş. Araba gerçekten çok keyifli idi. Aklımda kaldı, çok istedim ancak şu ülke ekonomisinde genç bir beyaz yaka olarak biraz boyumdan büyük iş olacak gibiydi.

Aracım da 1aydır satılmadığı için bu riske girmek istemedim. Zira 2tane 320si ama ikisi de swapli makine evimin önünde olacak. Bakmasına bakarım da masrafları benim gezi planlarımı alt üst edebilirdi... 3-5sene 2 arabaya çalışırdım sadece

320si'ın üzerine 3lt makine çok mantıklı olmuş. Araştırdığımda 328i'ye kadar aynı şanzıman mevcut. Stok şanzımanla n52b30 sıkıntı çıkarmaz zaten test ettiğimde bir problem yoktu. M sport süspansiyon ve 18jantlara takılacak güzel bir pzero takım arkaya Ömer beyin eklediği LSD ile çok keyifli ve çılgın bir şey olurdu. O yüzden çok istiyordum ancak ülkemiz biz petrolhead'ler için biraz sıkıntılı yer...
    2019 Mazda MX-5

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    astra h(gtc)veya g (bertone) 2.0 turbo 210 hp standart olarak geliyor k04 setup ile 400 450 hp güc alırsın çok rahat gtc ler çok donanımlı daha güncel araçlar hot hatch kasası var bertonto coupe tasarım olarak coupe araçların arasında ilk sıralarda benim gözümde 100k bütce ile cok rahat 400 hp lere ulabilirsiniz 20 binde cebinize kalabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hakan308 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    astra h(gtc)veya g (bertone) 2.0 turbo 210 hp standart olarak geliyor k04 setup ile 400 450 hp güc alırsın çok rahat gtc ler çok donanımlı daha güncel araçlar hot hatch kasası var bertonto coupe tasarım olarak coupe araçların arasında ilk sıralarda benim gözümde 100k bütce ile cok rahat 400 hp lere ulabilirsiniz 20 binde cebinize kalabilir.

Çok teşekkürler

Şu anda sahibinden üzerinden bakıyorum da var birkaç güzel araç, gerçi hepsi oldukça eski ama bakılırsa bulunabilir sanki...

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senelerce deneyimlemiş biri olarak. Hiçbiri hybrid setuplı ve dopdolu cam tavanlı bir 1.4 tsi İbiza cupra keyfi vermeyecektir. Sattığıma yine çok pişman olduğum bir şaka makinasıydı. Hem az yakardı hem çok giderdi.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senelerce deneyimlemiş biri olarak. Hiçbiri hybrid setuplı ve dopdolu cam tavanlı bir 1.4 tsi İbiza cupra keyfi vermeyecektir. Sattığıma yine çok pişman olduğum bir şaka makinasıydı. Hem az yakardı hem çok giderdi.
    Hocam benım aracı dolduran Usta Maslak EXCLUSIVE Garage Fatih Usta *Baş Tacıdır; Ustalığı zaten 10 numara ama aynı zamanda da ensaf olarak ahlakı, iş yapma tarzı ile benzeri az bir akradaş* direk bu soruya Polo 1.4 TSI dedi. Aynı araç yani

Beni tek korkutan DSG si. Onun dışında araç herşeyi ile benim gönlüme göre.
    Gerçi ben DSG den çekiniyorum ama millet kavramayı değiştirip 350 beygir yüklüyor bunlara devamlı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Volvo / S60 / 2.5 R / HER YONUYLE ARABA at sahibinden.com - 771664204

Bu araç cidden göründüğü ve denildiği gibi mi? Bilen var mı? Güzel bakılmışa benziyor.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volvo / S60 / 2.5 R / HER YONUYLE ARABA at sahibinden.com - 771664204

Bu araç cidden göründüğü ve denildiği gibi mi? Bilen var mı? Güzel bakılmışa benziyor.
    16 yaşında araba ve satışı ciddi çok zor. şu yazdıkları fiyata satabiliyorlarsa helal olsun der susarım. gidiş/yakıt performası da kesinlikle tercih etmeme sebebi olan volvolar.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

selcukkoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.8TSI 160hp

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BesiktasCRX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam benım aracı dolduran Usta Maslak EXCLUSIVE Garage Fatih Usta *Baş Tacıdır; Ustalığı zaten 10 numara ama aynı zamanda da ensaf olarak ahlakı, iş yapma tarzı ile benzeri az bir akradaş* direk bu soruya Polo 1.4 TSI dedi. Aynı araç yani

Beni tek korkutan DSG si. Onun dışında araç herşeyi ile benim gönlüme göre.
    Gerçi ben DSG den çekiniyorum ama millet kavramayı değiştirip 350 beygir yüklüyor bunlara devamlı
    DSG korkutmasın işi bilen usta sayısı arttı tamir fiyatları da düştü. Korkulması gereken tatsız sürüş karakteri. Viraj giriyorsunuz araba direk kafadan kayıyor ve sürekli patinaja düşüyorsunuz.
    Evet hızlı gidiyor ve az yakıyor

En güzel yanı tek araçla hem günlük kullanım hemde yapıştırıp gitme keyfini sonuna kadar yaşıyorsunuz. Cupra/Gti olması normal polo veya ibizaya oranla sürüşü zorlaştırıp sertleştiriyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler