User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 2004 k24 Accord Arka Kamber Ayarı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2004 k24 Accord Arka Kamber Ayarı

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, babamın yadigar 2004 accordunda arka lastikler içten aşınıyor, bu sıkıntı 1 yıldır baş göstermeye başladı babam bir de ön arka değişim yaptırmış 1 takım lastik yedik sağolsun yeni takımı taktıracağım ancak sorunu çözdükten sonra. Çözüm için şaseciyi öneriyorlar ancak ben araçla oynatmak istemiyorum.

Ankarada japoncularda ayarlı arka üst rot kolunu sordum ellerinde var ,ancak bu çözüm olur mu?
    Ayrıca bu kasa accordlarda arka tekerlere oem olarak toe ayarı yapılıyor mu?
    Çözüm için ne yapmalıyız?

Tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum.

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba bende 2.4 varken spor yay takınca arkalar çok içeri kamber oluşmuştu. rot balansçı da ayarlatmıştım gayet güzel olmuştu. accordların arka bağlantıları çok kollu biraz karmaşık sırf arkalar için 20 dk uğraşmıştı benim rot balansçı. ama standartında ayarlı kol varmıydı bilmiyorum benimkinde senin bahsetmiş olduğun ayarlanabilir arka üst rot kolu vardı ( belki eski sahibi takmıştır).
    ayardan sonra yeni lastiklerle 40 bin km yol yaptım aşınma düzenliydi. bu işler için nazının geçeceği bir rot balansçı bulman lazım yoksa baştan savma yapıp seni yollarlar veya bunlarda ayar bu kadar olur gibi laflar edebilirler

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amortisorler patlak olabilirmi? Patlakken araba çöker belki çökmeyle kabmeri degismis olabilir, onurun dedigi gibi spor yayda bile kaber degismis baya ki ayarlatmis
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ...................,,,,,,,,,,,,,,,,,
    Konu drtek tarafından (19-02-2020 Saat 20:40 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    .................................................. ..........

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_si Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba bende 2.4 varken spor yay takınca arkalar çok içeri kamber oluşmuştu. rot balansçı da ayarlatmıştım gayet güzel olmuştu. accordların arka bağlantıları çok kollu biraz karmaşık sırf arkalar için 20 dk uğraşmıştı benim rot balansçı. ama standartında ayarlı kol varmıydı bilmiyorum benimkinde senin bahsetmiş olduğun ayarlanabilir arka üst rot kolu vardı ( belki eski sahibi takmıştır).
    ayardan sonra yeni lastiklerle 40 bin km yol yaptım aşınma düzenliydi. bu işler için nazının geçeceği bir rot balansçı bulman lazım yoksa baştan savma yapıp seni yollarlar veya bunlarda ayar bu kadar olur gibi laflar edebilirler
    Bugün baktım hocam arkalar tamamen sabit, ben de ayarlı kolu takacağım muhtemelen, peki ayarı yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

Ankara veya Adana'da önerebileceğiniz kaliteli rot yapan önerebileceğiniz bir yer var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amortisorler patlak olabilirmi? Patlakken araba çöker belki çökmeyle kabmeri degismis olabilir, onurun dedigi gibi spor yayda bile kaber degismis baya ki ayarlatmis
    Cevaplar için teşekkürler, ancak araç tamamen stock durumda ilk sahibiyiz,amortisörleri ilk günkü gibi.Bugün dayanamadım adanada lastiği taktırdım ve hunterda rot ayarına orada soktum (ilginçtir ankarada hunter rot ayar cihazını bulmak samanlıkta iğne aramak gibiydi) ama adamlar kullanmayı bilmiyorlardı pek içime sinmedi ama olsun.Arkada kamber -1 olması gerekirken -2 çıktı .Nedendir bilmiyorum, ama fd6 vefb7 ilk kasalarda kronikmiş bu sorun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drtek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için teşekkürler, ancak araç tamamen stock durumda ilk sahibiyiz,amortisörleri ilk günkü gibi.Bugün dayanamadım adanada lastiği taktırdım ve hunterda rot ayarına orada soktum (ilginçtir ankarada hunter rot ayar cihazını bulmak samanlıkta iğne aramak gibiydi) ama adamlar kullanmayı bilmiyorlardı pek içime sinmedi ama olsun.Arkada kamber -1 olması gerekirken -2 çıktı .Nedendir bilmiyorum, ama fd6 vefb7 ilk kasalarda kronikmiş bu sorun.
    Tamam arac stok ben yay vardir demedim ozelligini yitiren amortisorlerde araba eskisi gibi dik durmaz teker ile camurluk arasindaki boslukta biraz kapanma olur yani aracta cokme olur bu cokmeyle kamber vermis olabilir, sonucta 16 yasinda araba amortisorler fabrikasyonsa ilk gunki gibi olmasi mumkun degil arac kac km de? Ama amortisorleri yeni degistirdik diyorsaniz bu secenegi eleyebilirsiniz.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam arac stok ben yay vardir demedim ozelligini yitiren amortisorlerde araba eskisi gibi dik durmaz teker ile camurluk arasindaki boslukta biraz kapanma olur yani aracta cokme olur bu cokmeyle kamber vermis olabilir, sonucta 16 yasinda araba amortisorler fabrikasyonsa ilk gunki gibi olmasi mumkun degil arac kac km de? Ama amortisorleri yeni degistirdik diyorsaniz bu secenegi eleyebilirsiniz.
    Hayır hiç değişmedi amortisörler orjinal kyb araç 160000 km de ancak amortisörlerde hiç yağ akıtma veya salınım yok.Son 1 yıldan beri bu sorun baş gösterdi aslında ve arka kamber de iki lastik için aynı yani -2 olması açıkcası sizi haklı çıkarıyor içime kurt düşürdünüz şimdi, amortisörleri nasıl test edebilirim acep?Amortisörleri değiştirince de bir şey değişmezse üzülürüm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.techturkey.com/forum/gene...sor_testi.html

Yukarida biryerler önerilmiş test icin bir göz atarsın.

Bu expertizdeki test makinalari ne kadar saglikli bilmiyorum ama 3 asagi 5 yukari birsey gosterir sanki tekeri zipattigindan anliyordur sanirim birseyler. Servis yada amortisorcudeki test cihazi daha saglikli olabilir.

Acaba yay da cokmus olabilirmi yukaridaki konuda integra ile ilgili boyle birsey soylenmis zamandan dolayi
    e60 535d & THE A45 AMG

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler