User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Ef Civic hararet problemi,

Raindrops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ef Civic hararet problemi,

Öncelikle herkese iyi günler.
    Araçta sebebini çözemediğim hararet sorunu var. 2 gün önce Ankara-Eskişehir yaptım ama yokuş çıkarken çat hararet artıyor, inerken de çok yavaş düşüyor. Bazen de düşmüyor yukarılarda kalıyor. Bu yüzden arabayı soğuta soğuta 6-7 saatte anca gelebildim Eskişehir'e. Su kaçağı var mı sağı solu inceledim ama bi ıslaklık göremedim. Dün güneş battıktan sonra kullandım biraz, şehir içindeyken bir sorun yok ama bu sefer de sıcaklık 90'nın altında kalıyor. Ustaya gittiğimde hararet sorunum olmadığını, elektrik tesisatında bi sıkıntı olduğu için hararetin yanlış gösterdiğini söyledi ama benzin, devir, km saati güzelce çalışırken hararetin yanlış olabilmesi ihtimalini pek olası bulmadım. Radyatör elden geçti o yüzden eledim burayı. Sorun termostat mı yoksa devirdaim midir sizce? Ya da gözüme ilişmeyen kaçak olabilecek nereler vardır? Geçen hafta hararet yüzünden cepteki son paradan da oldum o yüzden biraz gerginim...
    Bu arada araç d14a1 kodlu çift karbüratörlü motor

YunuscanVg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ustanın dediği gibide olabilir gösterge yanlış gösteriyor olabilir yada hararet müşürü bozulmuş olabilir.Eğer sorun bunlardan değilse termostata bakabilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Göstergenin yanlış gösterdiğine inanmak istemiyorum çünkü geçen hafta gerçekten hararet yaptı

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En ucuzu termostat değişip belli süre denemek. Olmazsa radyatör kapağı vs bakmak lazım.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Klasik d14 motor conta problemi az uğraştırmadı bizi contanız size erken uyarı yapıyor bence fan ve termostat kontrolü yapıp kapağı açın derim yoksa kapağı çatlatabilir
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    otobanda (düz yolda) sabit 90-100 git hararet artmayacaktır.fakat 140-150'ye çıktığında artıyor, yada uzun rampalarda hararetin yükseliyorsa radyatörün tıkalıdır. conta yanık olsa ya da kaçak olsa normal çalışırken de belli eder.Ya da iyi bir tamirci'de würth'ün conta test sıvısı ile kontrol yaptır aklında kalmasını istemiyorsan
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En ucuzu termostat değişip belli süre denemek. Olmazsa radyatör kapağı vs bakmak lazım.
    Yarın bi termostat siparişi geçiyim o zaman bi yerden başlayalım. Teşekkür ederim

Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klasik d14 motor conta problemi az uğraştırmadı bizi contanız size erken uyarı yapıyor bence fan ve termostat kontrolü yapıp kapağı açın derim yoksa kapağı çatlatabilir
    Geçen hafta conta ve üst kapak yeni yapıldı. Yarın bi baktırayım en iyisi, teşekkürler.

Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    otobanda (düz yolda) sabit 90-100 git hararet artmayacaktır.fakat 140-150'ye çıktığında artıyor, yada uzun rampalarda hararetin yükseliyorsa radyatörün tıkalıdır. conta yanık olsa ya da kaçak olsa normal çalışırken de belli eder.Ya da iyi bir tamirci'de würth'ün conta test sıvısı ile kontrol yaptır aklında kalmasını istemiyorsan
    Dediğiniz gibi 90-100'de öyle çılgınlar gibi yükselip alçalma olmuyor. Gaza biraz yüklenince arttı trafikteyken de ama sonra tekrar 90 derecenin altına düştü. Dediğim gibi conta geçen hafta değişti yanık conta bagajda duruyor hatta. Radyatör de yeni tamir oldu ama belki de tıkalı kalmıştır. En kısa zamanda sanayinin yolunu tutup termostat ve radyatöre baktırayım, teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet araçta termostatın komple olmadığını ve yerinin çürüdüğünü ve bana söylenmediğini farkettim

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Raindrops Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet araçta termostatın komple olmadığını ve yerinin çürüdüğünü ve bana söylenmediğini farkettim
    termostat olmaması harareti arttırmaz sen radyatörü değiştir
    komançero garage

delta0o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Raindrops Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    termostat olmadığı için hararetin aslında çıkmayacaktır.zorlamada yükselmesi ya suyun olması gerektiği kadar soğuyamıyor yada devirdaymın buna yetmiyor
    TeKS@S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Termostat yoksa;

- Radyatör tıkalı,
    - Devir daim pompası bozuk,
    - Devir daim kayışı gevşek (ses çıkardı),
    - Su sisteminde hava var.

Aklıma bunlar geliyor.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni radyatör ve devir daim alınacak anlaşılan. Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler