User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
22 sonuçtan 20 ile 22 arası

Konu: İdeal Motor Sıcaklığı

osman_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lambda sensörünün görevini yaparak fakir karışım arızası vermesi ayrı bir olay, arıza lambasını yakar, bizim konuştuğumuz kısım sensörün özelliğini kaybetmesi...
    Anladım abi de benimde anlatmak istediğim şu, sadece son 4 yılda 10000'in üzerinde araç ekspertizi yaptım, lpg olup sensör hatası veren tüm araçların elektronik testini önce yapıp, kayda değer bir durum yoksa hata kodunu sildikten sonra benzinde yaptığım ölçümde ve akabinde yol testlerinde hiç tekrar hata vermedi. Bu sebeple müşteriyede bu yönde açıklamalarımızı gerçekleştirdik, yani demem o ki bunca araç içinde sensörü arızalı hiç araca rastlamadım, o yüzden lpg li diye sensör ömrünün kısalması söz konusu olabilirmi bilemiyorum.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı osman_07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım abi de benimde anlatmak istediğim şu, sadece son 4 yılda 10000'in üzerinde araç ekspertizi yaptım, lpg olup sensör hatası veren tüm araçların elektronik testini önce yapıp, kayda değer bir durum yoksa hata kodunu sildikten sonra benzinde yaptığım ölçümde ve akabinde yol testlerinde hiç tekrar hata vermedi. Bu sebeple müşteriyede bu yönde açıklamalarımızı gerçekleştirdik, yani demem o ki bunca araç içinde sensörü arızalı hiç araca rastlamadım, o yüzden lpg li diye sensör ömrünün kısalması söz konusu olabilirmi bilemiyorum.
    ben yukarda da yazdım, benim explorer en az 10 yıldır LPG li ve üzerinde ilk lambda sesörü duruyor ama bazı araçlarda da LPG den sonra lambda sensörü bozduğuna şahit olduk...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

selcukkoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lpg li araçta lambda sensörü bozulması mevzusu 2 şekilde oluyor ;
    1~lpg de ayar düzgün yapılmazsa fakir veya zengin kalırsa arıza ışığı yanar oksijen sensörü arızalı diye suç atılır.
    2~lpg ecusundan iki kablo ile aracın obd portuna paralel alarak arıza ışığını otomatik olarak sildirilir ve lpg ayarı fakirde kaldıysa egzoz sıcaklığı artar normalin üstünde seyreder ve bu sebeple lambda sensörü yüksek sıcaklığa uzun süre maruz kaldığı için bozulur.

İDEAL MOTOR SICAKLIĞI KONUSU;aracı üreten mühendis motorun hangi sıcaklıkta daha verimli olduğunu belirler. örneğin 95c diyelim. araca 95c termostat taktırır. motor contalarda o derecelere en yüksek performans sergileyeceği şekilde imal edilir.
    yanı bir aracın en İDEAL MOTOR SICAKLIĞI fabrikanın üzerine taktiği TERMOSTAT DERECESI ile aynıdır.
    Konu selcukkoylu tarafından (24-04-2020 Saat 20:32 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler