User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Istanbul'da Mercedes'e baktirilacak yer?

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Istanbul'da Mercedes'e baktirilacak yer?

Merhaba

Bir arkadasimin universite hayali olan kasa bir mercedes s serisi ilana dusmus.
    Arac Istanbul'da, fakat biz Ankara'dayiz.
    Yol izni vs bizim icin bir problem teskil etmiyor. Yarin ya da cuma gunu araca bakmaya gelecegiz.
    Sorum su ki, Istanbul'da 2005 model, 300bin kmdeki bir araca baktirabilecegimiz yer tanimiyoruz. Otorapor vs gibi fansiz dyno ustunde gazlayan yerler disinda, tavsiye edebileceginiz bir yer var mi? Bu araclardan su anlar diyeceginiz bir yer?
    Biz isin seklinde, bekleme odasindaki tvde plastik bardaktaki cayinda degiliz. Adamin dukkani sanayinin icinde 40m² yerdir ama bu tarz araclari cok iyi bilir, ucreti mukabilinde tabi ki oraya baktiririz.
    Simdiden tesekkurler.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

yıldırımbyzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuzen w211 varken keskinler Mercedese götürüyordu gayette memnundu
    Samara 2109

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kadosan üçyıldızlar Mercedes Ali Usta

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maltepe ismailler Mercedes. Kaporta yeride var servisten ayrılma ustalar. Yukarıda yazılan yıldızda iyidir. Biz ismaillere baktırdık normal yerden daha detaylı bakıyor adamlar

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maslak keskinler ( çok pahalı diye hTırlıyorum ) ,
    Anadolu yakası ise Ak Oto Mercedes & Smart servis bostancı. Sinan Akalın usta. Tek geçerim anadolu yakasında esnaflıkta ve ekspertiz de işin ehlidir. Alıcı olarak da gitsen sstıcı olarakta aynıdır. Saçma sapan kusur bulup fiyat kırma peşinde ya da masrafsız deyip araba satma derdinde olmaz ne ise onu söyler ahlak olarak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    topkapi sanayi SELMER Selami usta 30 yillik mercedes cidir cok eski ustadir en azindan bir gorusmenizi tavsiye ederim

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakacagınız araç hangi bölgede?
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maslak Özeller Otomotiv. Yıllardır işimi orda yaptırıyorum, hiç bir sıkıntı yaratmadı
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anadolu yakası ise Ak Oto Mercedes & Smart servis bostancı. Sinan Akalın usta. Tek geçerim anadolu yakasında esnaflıkta ve ekspertiz de işin ehlidir. Alıcı olarak da gitsen sstıcı olarakta aynıdır. Saçma sapan kusur bulup fiyat kırma peşinde ya da masrafsız deyip araba satma derdinde olmaz ne ise onu söyler ahlak olarak.
    Ne anlattın be 10 yıldır ahbap olduğumuz Taç Mercedes Ahmet abiyi tavsiye ederim diye gelmiştim, bunun üzerine daha ağzımı açmam Onu bırakıp buraya gidesim geldi bir an

Hakikaten, araba nerede yahu? Beylikdüzündeki arabayı kalkıp Bostancıya getiremezsiniz veya Tuzla'dakini Maslak'a götürmek zor olur @Octane

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maslak keskinler ( çok pahalı diye hTırlıyorum ) ,
    Babam buraya götürüyor ve memnun.

Ancak kafamda 2 soru işareti oldu.

w204 makyajsız 1.8 kompressor motorlu aracı var, m271 kodlu motor sanıyorum, bunun 1-2 kronik sorunu varmış. Geçenlerde bizimkinin motor arıza lambası yandı, ELM ile baktım, eksantrik sensörü hata vermiş. Nette bakınırken çok bariz ve bilinen bi sorun olduğu, "mıknatıs" denen parçalardan zamanla eskime sonucu yağ sızıntısı ile hemen bu parçaların başındaki sensörlere yağ geldiği ve bundan arıza verdiği, buna bakılmaz ve dikkat edilmezse, yağın tesisattan yürüyerek beyne kadar gidip iyice masraf çıkarabildiğinden bahsediliyor.

Bunu babama söyledim, ancak kendisi sağolsun beni kulağı haricinde dinleyip he he diyerek, gittiğinde bunları söylemeden sadece motor arıza lambası yandığını söylemiş. Hatayı zaten ben silmiştim, ancak bilgisayara bağladıklarında sanıyorum beyinde göründü, silmişler.

"Tekrar yanarsa gel" demişler.
    Yapılacak ilk ve en basit iş, sensörleri söküp yağlanma varsa temizlemek. Yağ kaçağı varsa "mıknatıs" denen bu parçaları değiştirmek. Bunlar baya kolay işler gibi görünüyor.
    Niye tekrar yanarsa gel demişler anlamadım. Hani çok büyük iş olsa, uğraşmak istemeseler neyse.

İkincisi, arabada ne zamandır ön takımda rot sesi gibi bir ses var, bazı çukurlarda direksiyonda hissediyorum resmen tık tık ediyor. Götürdü, "bişey yok normal" diyorlar babam geri geliyor. Nasıl bişey yok ben anlayamadım.

Sinan Usta Mak.Müh. imiş veya motor teknisyeni falan gibi bişey galiba...
    Ancak biri kronik, biri bariz olan iki sorunda niye böyle yaptılar anlayamadım.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O parçaya revizyon geldi diye biliyorum. Değişmesi gereken bir parça kritik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Babam buraya götürüyor ve memnun.

Ancak kafamda 2 soru işareti oldu.

w204 makyajsız 1.8 kompressor motorlu aracı var, m271 kodlu motor sanıyorum, bunun 1-2 kronik sorunu varmış. Geçenlerde bizimkinin motor arıza lambası yandı, ELM ile baktım, eksantrik sensörü hata vermiş. Nette bakınırken çok bariz ve bilinen bi sorun olduğu, "mıknatıs" denen parçalardan zamanla eskime sonucu yağ sızıntısı ile hemen bu parçaların başındaki sensörlere yağ geldiği ve bundan arıza verdiği, buna bakılmaz ve dikkat edilmezse, yağın tesisattan yürüyerek beyne kadar gidip iyice masraf çıkarabildiğinden bahsediliyor.

Bunu babama söyledim, ancak kendisi sağolsun beni kulağı haricinde dinleyip he he diyerek, gittiğinde bunları söylemeden sadece motor arıza lambası yandığını söylemiş. Hatayı zaten ben silmiştim, ancak bilgisayara bağladıklarında sanıyorum beyinde göründü, silmişler.

"Tekrar yanarsa gel" demişler.
    Yapılacak ilk ve en basit iş, sensörleri söküp yağlanma varsa temizlemek. Yağ kaçağı varsa "mıknatıs" denen bu parçaları değiştirmek. Bunlar baya kolay işler gibi görünüyor.
    Niye tekrar yanarsa gel demişler anlamadım. Hani çok büyük iş olsa, uğraşmak istemeseler neyse.

İkincisi, arabada ne zamandır ön takımda rot sesi gibi bir ses var, bazı çukurlarda direksiyonda hissediyorum resmen tık tık ediyor. Götürdü, "bişey yok normal" diyorlar babam geri geliyor. Nasıl bişey yok ben anlayamadım.

Sinan Usta Mak.Müh. imiş veya motor teknisyeni falan gibi bişey galiba...
    Ancak biri kronik, biri bariz olan iki sorunda niye böyle yaptılar anlayamadım.
    Merhabalar. "Aksiyon" diye tabir edilen bir işlem yapıyorlar. Egzantrik okuyucular yağlanıyor sonrasında dediğiniz gibi tesisata kadar yürüyor o yağ. Önlemini almazsanız büyük sıkıntı.
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yardimci olan herkese cok tesekkur ederim oncelikle.
    Ben konuyu sohbete acmistim, girip girip baktim ama tasinmis megerse. Ben de heralde silindi dedim.
    Bana da bir bildirim gelmedi simdi buldum geri konuyu.
    Arac kadikoydeymis, ama sorun olmaz hatta trafikte zaman gecirmek istiyorum icinde, hararet/koku var mi vs kontrolu icin cok guzel olur.
    2005 model 310bindeki arabaya 140bin tl verecegiz, saticinin da yok kardesim ben arabami oraya buraya goturmem diyecegini hic dusunmuyoruz. Zaten istediginiz yere gosterin dedi.
    Is bayram sonuna kaldi orasi ayri, cunku adam 65+ imis bugunku serbestlikte fiymis.
    Hepinize cok tesekkur ederim. Kesin bu dediklerinizden birine gideriz.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hort yapayım. Bu tip mesajlar hiç yazmadım hayatımda ama ilginç bi vesile oldu.

Ak oto muydu, Sinan usta mıydı, benim için bitmiştir an itibariyle...

Araba geçenlerde yolda giderken stop etmiş yine, babam da götürdü, bu "mıknatıs" denen parçaları değiştirdiler, ben de "izolasyon kablosu" denen şeyi de değiştirmelerini söyledim, babam iletmiş, tamam demişler.

Araba bittiğinde babam sormuş, "o kablolar burada yok, yurtdışından gelmesi lazım" falan demişler. Kısa ve özensiz bi google taramasıyla bile 1-2 yerde görüyorum bu parçayı. Bir de madem böyle bişey var, neden başta "tamam" diyorsun?

Soru işareti biiiir....

Araba yapılıyor geliyor, geçen gün yine stop ediyor. Babam tekrar götürüyor, "zincir" diyorlar. Açıp bakıyorlar, efendim zincir uzamış, iki dişliyi yamultmuş, masraf 8-10 kaat...

Peki arkadaş, bu adam sana bakıma şuna buna gelmiyor mu, geliyor. Yoldan geçerken tesadüfen uğramıyor.
    Triger kayışı gibi uyarmaz mısın, km nedir, zincir hiç değişti mi, zincirine bakalım edelim, abi bak bollaşıyor bilmemne diye...

Soru işareti ikiiiii....

Daha önce yukarıdaki mesajımda da yazmıştım, direksiyonda hissediyorum bişey ses yapıyor oynuyor, bişey yok bişey yok deyip gönderiyorlar... Sonunda bakıp söylüyor abimiz, amortisörde ufak bişey var evet, çifti 2.500'e değişiyor diyor. Yersen değiştirelim gibi...

Bu da soru işareti üç.

Arabayı bırakmış, mecbur yapılacak. Tamam dedim, yaptır, bitsin, güzelce teslim al, sonra da bence kapısının önünden geçme, başka yer bulalım.

Adam bir de Mak.Müh. falan diyorlar. Nasıl mühendis anlamadım. Mühendis adam böyle mi yapar? Ya ilgilenmek istemiyorlar, ya başka bişey.

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerimiz Topkapıda getirin daha sonra aracınızı hem tanışmış oluruz.
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hort yapayım. Bu tip mesajlar hiç yazmadım hayatımda ama ilginç bi vesile oldu.

Ak oto muydu, Sinan usta mıydı, benim için bitmiştir an itibariyle...

Araba geçenlerde yolda giderken stop etmiş yine, babam da götürdü, bu "mıknatıs" denen parçaları değiştirdiler, ben de "izolasyon kablosu" denen şeyi de değiştirmelerini söyledim, babam iletmiş, tamam demişler.

Araba bittiğinde babam sormuş, "o kablolar burada yok, yurtdışından gelmesi lazım" falan demişler. Kısa ve özensiz bi google taramasıyla bile 1-2 yerde görüyorum bu parçayı. Bir de madem böyle bişey var, neden başta "tamam" diyorsun?

Soru işareti biiiir....

Araba yapılıyor geliyor, geçen gün yine stop ediyor. Babam tekrar götürüyor, "zincir" diyorlar. Açıp bakıyorlar, efendim zincir uzamış, iki dişliyi yamultmuş, masraf 8-10 kaat...

Peki arkadaş, bu adam sana bakıma şuna buna gelmiyor mu, geliyor. Yoldan geçerken tesadüfen uğramıyor.
    Triger kayışı gibi uyarmaz mısın, km nedir, zincir hiç değişti mi, zincirine bakalım edelim, abi bak bollaşıyor bilmemne diye...

Soru işareti ikiiiii....

Daha önce yukarıdaki mesajımda da yazmıştım, direksiyonda hissediyorum bişey ses yapıyor oynuyor, bişey yok bişey yok deyip gönderiyorlar... Sonunda bakıp söylüyor abimiz, amortisörde ufak bişey var evet, çifti 2.500'e değişiyor diyor. Yersen değiştirelim gibi...

Bu da soru işareti üç.

Arabayı bırakmış, mecbur yapılacak. Tamam dedim, yaptır, bitsin, güzelce teslim al, sonra da bence kapısının önünden geçme, başka yer bulalım.

Adam bir de Mak.Müh. falan diyorlar. Nasıl mühendis anlamadım. Mühendis adam böyle mi yapar? Ya ilgilenmek istemiyorlar, ya başka bişey.
    inatla diyorum, Maslak Özeller Otomotiv Ardanın tanıdığıyım diyin, dilediğinizi yapın. Ciddi manada işlerinin ehli ustalar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah çok teşekkürler, değerlendireceğiz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler