User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: e36 m50b20 soru(n)lar

e30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

e36 m50b20 soru(n)lar

Selamun Aleyküm

Geçen hafta Ankara'dan bir araç aldım hatta konu açtıydım hangi ustaya götüreyim diye saolsun yardımcı olan arkadaşlar vardı.Lakin araçta ufak çaplımı desem büyükmü gerçi bilmiyorum da sorun var.

1-) Motor sogukken yani ilk marşda gaz yemiyor ne benzinde ne tüpte.Anca ayagım gazda çalıştırırsam 2 bin devir civarında bir kaç dk ısındırdığımda bu sorun ortadan kalkıyor.Gaza basmamla tepki vermesi bir oluyor.

2-)Rolantide durmuyor araç ayağımı gazdan çektiğimde bazen 1000 devirin altına düşüyor titriyor sönecek gibi oluyor sonra kendiliğinen devir yükseltiyor düşüyor kalkıyor böyle devam ediyor.

3-)3500-4000 devir aralığında vites topuzu yerinde durmuyor sanki aşağıdan ona bişi değiyor gibi bi cızırtı geliyor

Şu sorunların giderilmesinde bana yardımcı olun lütfen.Tarsus ta yaşıyorum burda anlayan usta yok.Arabayı götürdüm birinin yanına anlattım bu yukarda yazdıklarımı adam cevap veremedi durdu durdu sonra bu araçların piyasası yok diye bi cevap türetti.Ondan dolayı bu konuyu açıyorum burdaki ustalara kalırsak arabayı şuan ki halinden beter edecekler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınızda tüp olduğu için aracınızın katalitik konvertörü hasar görmüş olma ihtimailinide göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim, genelde araç yeni çalıştığında hava akışı rahat bir şekilde tahliye edilmesini müsaade etmediği için yapabilme ihtimali var. düzgün bir egzoz servisine gitmeniz gerekebilir. tüp olan araçlarda katalitik konvetörün kırılma ihtimali yüksek. tüp olmasa bile 100 bin km yada 2 yılda konvertörün değiştirilmesi önerilir.

sde30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk çalışmadaki sorunun büyük ihtimal ısı sensörü ile alakalı, motor ısısını düzgün okumadığından fazla yada az yakıt yolluyo olabilir

Rolantideki sorunun da, ya rolanti valfi yada akışmetre ile alakalıdır, bu parçaları kendin söküp yada söktürüp kontak spreyi ile temizleyip takarsan rolanti işini büyük ölçüde çözersin. Bunları yapmana rağmen çözülmezse aracın manifold vb bi yerden hava alıyor olabilir emmenin üzerine sağa sola su dökerek aracın çalışmasının değişip değişmediğini gözlemleyebilirsin

Vites koluda ters takılmış olabilir işten anlamayan ustalar malesef bunu yapabiliyor o zamanda şafta değiyor, vitesi boşa aldığınızda tam ortada mı yoksa biraz geride mi duruyo ona bakıp çözebilirsiniz
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarın sabah kısmetse bu dediklerinizi yapacağım teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için.

Az önce fark ettim araba benzinde çalıştığında yine sönüyor ama 5-10 sn 1500 devirde çalıştığında ondan sonra rölantide sönmüyor lpg ye geçirdiğimde aracı yine sönüyor.İlla tam ısınacak öle geçecek gaza yoksa hareket etmiyor yarın bunları deneyeyim sorun devam edecekmi buradan yazarım

tuzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vites sorunu vites çanağından olabilir pek pahalı bir parça değil diye biliyorum.
    ///MPower

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuzemen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vites sorunu vites çanağından olabilir pek pahalı bir parça değil diye biliyorum.
    tam olarak emin olmamakla birlikte şöyle düşünüyorum sorun orada olsa her zaman yapmaz mı sadece 3500-4000 devir aralığında yapıyor normalde hiç ses yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorun devam ediyor akışmetre ve rolanti sensörü temizliği yaptım araba benzinde çalıştığında yine sönüyor ayağım gazda çalıştırırsam bıraktığımda rölantide duruyor bu seferde araba aşırı derecede sallanıyor.Gaza aldığımda direk stop ediyor araba

sde30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı e30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun devam ediyor akışmetre ve rolanti sensörü temizliği yaptım araba benzinde çalıştığında yine sönüyor ayağım gazda çalıştırırsam bıraktığımda rölantide duruyor bu seferde araba aşırı derecede sallanıyor.Gaza aldığımda direk stop ediyor araba
    Kardeşim o zaman birde ateşlemeyi kontrol et araç rolantide çalışırken bobinleri tek tek sökerek motorun tepkisini bir ölç bobinlerde arıza olabilir
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel arkadaşlar sorunları büyük ölçüde çözdük şimdi kaldı biri önemli biri önemsiz 2 sorun (:

1. Örneğin 4000 devirde giderken arabayı boşa aldığımda sönüyor araba giderken stop ediyor bunu her zaman yapmıyor sanırım rölanti valfi değişecek yinede sizlerinde fikrini almak istedim.

2.Yol bilgisayarı yazıların yarısı var yarısı yok anakartı oynayınca yazılar geliyor geri gidiyor bunu yaptırabileceğim tanıdığınız uzman arkadaşlar varmı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncel arkadaşlar az önce bıktırdı beni araba rölantide durmuyor yolda ha bire sönüyor

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maf sensörünü neyle temizlediniz ?
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maf sensörünü neyle temizlediniz ?
    kontak spreyi ile hocam az önce videosunuda çektim biraz sonra paylaşırım yolda 2 kere kaza yaptıracaktı beni frenler boşalıyor bende vitese atıp çalıştırayım dedim bu sefer araba dellendi öndeki arabaya giriyordum acilen bu sorunu halletmem lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sesinden sanki ateşmede problem varmış gibi ses geliyor
    Herşeyi geçtim bu kilometreye kadar muhtemelen hiç maf sensörü ve vakum hortumları değişmemiştir
    Açık hava filtresi bile stop etmeye sebep olabilir(standart e46 m3e csl filtre sistemi takınca stop ediyor)
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün herşeyi tekrar söktüm ve temizledim bujilere baktım yağlama yok bütün hortumlara köpüklü su sıktım herhangi bi hava kaçağı yok ateşlemesi gayet iyi şuanda araç rölantide duruyor en azından bugünlük bunu çözdüm ama araba sallanarak çalışıyor şimdide bu çıktı rölantide aşırı titriyor egsozla ilgili olabilirmi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E36 rolantideki titreme normaldir yani sarsinti az da olsa olur. Ama oyle aynayi titretecek kadarsa adini unuttugum bir parca var filtrenin yaninda onu degistirince duzeliyor. 120 liralik bir parca ..

2.yazdiginin sebebi de lpg .. Motor sogukken yapar bunu cogu lpg li arabada olan bir sorudur. Gaz ayari yaptirsan bile ise yaramaz isinana kadar duser devir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah belasını versin böyle arabanın az kaldı dalgakırandan denize atacam ya da benzin döküp yakacam.

Araba sapa sağlam çalışıyordu 3-5 gündür eskiye dönük gram titreme bile yoktu.Bugün bindim sorunsuz yine okula gittim araba sağlam yağmurda kaldı.Akşam ders bitti gittim arabanın başına bastım marşa çalıştı geri söndü.Tekrar bastım bu sefer hiç algılama yapmadı.5 dk bekledim bastım yine sonuç hüsran.Bir arkadaşı aradım eksi kutup başlığını sök beyni resetlesin git 20 dk gezin gel tak dedi harfiyen yaptım.Bu sefer amg arabası dörtlüleri ve kısaları yakmaya başladı bir modül ile yapmak istesem olmaz sanki polis arabası şimdi bıraktım öyle bir başına yatıyor dağın başında kafam çok bozuk.

Orhun1907fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah sabır versin kardeşim , bende böyle sıkıntıları çok yaşadım bilirim.Aracı bence bir müddet yatır imkanın olduğu zaman güzelce bir ateşleme sensör kontrollerini yaptırt.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanın şaka gibi bir sorunu varmış neyse ki elektrikçi usta hemencecik anladı.Benzin pompasını araç tüpe geçince devre dışı bırakmak için arada olan röle bozulmuş benzin gelmiyor arabada çalışmıyordu.Neyse hallettik inş. artık gönül rahatlığıyla binebilirim yaşlandırdı araba beni 1 ayda.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler