User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Pipercross kuru tip kutu ici performans hava filtresi ?

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Pipercross kuru tip kutu ici performans hava filtresi ?

Kaliteli kutu ici performans filtreleri yagli tip oldugu icin akis metre (MAF) sensorlerine zamanla zarar veriyor. Hem tonla para verip hemde zarar verdigi icin tercih edilmiyor piyasada.

Pipercross firmasi ozellikle Almanya, Avusturya ve isvicre bolgesi icin Bosch ile ortak bir calisma yaparak bu performans filtrelerinin kuru tiplerini uretiyormus. Sitesinde detayli bilgi var ancak Almanca. Google translate ile cevirebilirsiniz.

Pipercross Performance Austauschluftfilter - PP1680DRY - Pipercross D, 59,90 €

Konuyu aslinda genel bilgilendirme icin actim ama onumuzdeki ay bakim zamani geliyor aracima Almanya'dan bu urunu getirme durumum mevcut.
    60,00 Euro fiyati var. Yazilim + intercooler mevcut su an. Downpipe ve bu filtre ile bunu desteklemek istiyorum. 207 1.4 HDI icin denemeye deger mi bir gorusunuzu almak istedim.

Pipercross Sportluftfilter Tauschfilter Airfilter Luftfiltereinsatz PP1680DRY | eBay

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20 senedir falan Türkiye'de de vardır en az, 106'larda Pipercross kit çok görülürdü. Son yıllarda popülerliğini kaybetti burada, neden bilmem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 senedir falan Türkiye'de de vardır en az, 106'larda Pipercross kit çok görülürdü. Son yıllarda popülerliğini kaybetti burada, neden bilmem
    Senin dediklerini biliyorum özellikle 2010larda aşağıaki venom modeli popülerdi.

Pipercross The Fastest Filters On The Planet | Pipercross Air Filters | The Pipercross Shop

Benim gönderdiğim Almanya, avusturya ve isviçre için üretilen kuru tipler oil free/dry model olarak geçiyor. Hatta bu dry modeller firmanın kendi co.uk ile biten kendi web sayfasında yok sadece Pipercross Deutschland Onlineshop - Direkt vom offiziellen Importeur sitesinde mevcut.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağlı filtre kullanıyorum K&N. Her söktüğümde arka yüzünü kontrol ederim tabir caiz ise bal dök yala şeklinde tertemiz çıkıyor. Yani ben yağlı filtrelerin maf sensörüne zarar verdiğine pek katılmıyorum.

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun süre yağlı filtre kullandım. Temizliğini yaparken mafı da yoklardım arkası temiz maf cici olurdu. Ama filtreden sonra maf bozan da çok. Şayet böyle olmasa neden üretsinler ki yağsızını? Satış stratejisi desem bu adamlar aynı zamanda yağlılar için temizleme kiti de satıyor. Muallak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bilemedim onun için konu açtım zaten. Genel kanı maf sensörü ile sorun yaşandığı yönünde benimde etrafımda sorun yasamayanlar var. Forumlarda yerin dibine sokan da var tabi. Doğru düzgün temizlemeden kullananlar da olabilir bu sıkıntı yaşayanlar.

Ama deneyeceğim büyük ihtimal önümüzdeki aylarda. Takınca daha net bilgi verebilirim. Fiyatları K&N ve BMC ayarında zaten.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

s1nanozk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuru tiplerin herhangi bir şekilde temizliği mevcut mu? Yoksa ömür olarak daha uzun, sonrasında çöp şeklinde mi? Mesela uzun süre k&n kullandım, sonrasında bmc aldım. Bmc bir iki temizlikten sonra kenar lastikleri koptu çöp oldu, şu an standart hengst kullanıyorum. Kurular ömür olarak nasıl merak ettim ben de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben vw aracımda yağlı filtre ile maf bozmuştum o yüzden dryflow kullanmak en iyisiydi. Şu anki aracımda maf yok o yuzden yağlı tip kullanıyorum hatta 2adet k n var bende bakımda hiç uğraşmadan ötekini takıp kirliyi rahat rahat temizleyip yağlıyorum.

Ek bilgi kuru tip filtre için AEM dryflow lara da bakılabilir KN ile aynı fabrikada üretiliyorlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler