User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Astra h 1.3 2012 volant parça numarası sorunu

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Astra h 1.3 2012 volant parça numarası sorunu

Arkadaşlar merhaba, aracım 1.3 2012 h manuel kasa. kafama takılan ve anlam veremediğim bir konu var her ağzından bir laf çıkıyor Opel gruplarında. Baskı balatam yakında bitebilir diye parça araştırmasına girdim yaklaşık 1 2 ay önce yeni değil gruplarda da baskı balata volantını değiştirenleri takip ediyordum. Opel parça konusunda nette bulduğunuz bütün parçacılarda hepsinde luk volant 1100-1200 tl civarında. Gittiğim bir usta var volant fiyatı olarak 2bin tl civarında demişti. Sürekli parça aldığım her arabaya parça tedarik eden her zaman yardımcı olan tanıdığım bir arkadaş var bana şunu dedi abi o sitedeki parça numarası fiat pn olarak çıkıyor (fiat ile ortak şanzıman mevcut biliyorsunuz) opel pn olarak bakınca volantın 2000 2500tl civarında dedi. Emin misin dedim resim attı parça numalarını.Bir kaç opel parçacısını aradım doğruladılar satıyoruz sorun olmuyor ama garantisi olmuyor dediler. Yani fiat pn volant uygun fiyatlı satılıyor garanti konusunda bilgi yazmıyorlar sitelerde. Ama ustalar takıyor sorun olmuyor deniyor. Tabi bu 1100 tl fiyatlı olan volant için bu parça Opel parçası diyen başka ustalarda mevcut. Kime inanacağımı şaşırdım. Opel grubunda volanta 2500tl veren görmedim uygun olanı alıyorlar genelde. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar vardır illaki parça satışı yapan eden. Ustamıza söyleyince de bana güvenmiyor musun oluyor. Kendi ustam ucuz olanı taksa bu kadar kurcalamazdım sanırım bu arada luk marka olarak bakıyoruz.

Örnek olarak link atıyorum.bu arada volantlar oynar volant orjinalide öyle.

Opel Astra H 1.3 Dizel 6 İleri Volant Baskı Balata Bilya Seti Komple (astrahkit13) Fiyatı
    Konu Kadyr tarafından (31-05-2020 Saat 11:51 ) değiştirilmiştir.

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiatda kullanılanı bilmem ama 1.3 cdti motorda 2 tip volant var yaylı volant yaysız volant.

Corsalardaki 75hp lik motordaki volant yaysız, astradaki 90hp olan motorlardaki yaylı volant. bazıları o yaysız volantın fiyatını veriyor ucuz olsun diye ama usta kısımıda o takılıyor takılmasına da çabuk bozuluyor diyor sonra garanti vermiyor önermiyor. belki fiat grubundaki yaysız volant çıkıyordur karşına.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parçacılara özellikle sordum hatta bugün birisine tekrar sordum konfor oynar volant dedi. Evet fiat pn opel olarak alırsan 250tl daha pahalı o parayı vermene gerek yok ikisi aynı malzeme. Bozuk olsa takınca anlaşılıyor o zaman zaten garantiye yolluyoruz diyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şasiyi atıyorum. Bu ilandakileri falan aradım sordum oynar volant dediler

kasırqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam bilmediğimden soruyorum Astra h ile Fiat'ın hangi aracının şanzumanı aynı?
    Kaygılarınız geleceği değiştirmez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Punto 6 vites olan m20 şanzıman

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler