User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Enjektör sorunsalı

erencoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Enjektör sorunsalı

17089276 kodlu x16xe enjektörü 11.6-12.4 arası OHM değerine sahip ve tempra enjektörü ile aynı tip şekle sahip

7778976 kodlu 1.6 tempra mpi enjektörün OHM değeri hakkında bilgim yok acaba kaç ohm x16xe motora uyumlu olur mu eğer ohm'ları aynı ise?
    98'Corsa GSİ

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    omaj değerinden çok kaç cc olduğu önemli enjektörün, aşırı fazla ise beyin ayarlayamayabilir ya da düşükse bu sefer de AFR fakire gider benzin azalır...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    x16xe oem enjektörlerinin değerleri 165 cc @ 3 bar 11.6-12.4 ohm olarak vermiş, fakat tipo mpi enjektörlerinin ne kadar cc ve ohm değerde olduğunla alakalı bir bilgi bulamadım abi, peki abi şöyle sorayım bu aliexpress'te defus marka enjektörler var acaba nasıldır bir kaç kişi çok iyi kaliteli vb gibi yorumlar yapmış sen ne dersin iyimidir acaba aliexp. ürünleri hiç bilgin var mı yada bilgi alabileceğimiz kimse?
    98'Corsa GSİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çinden mekanik parça hariç bir şey alınmasını tavsiye etmiyorum, şekil şemal aynı ama gerisi fos çıkabiliyor... aynı enjektör bulunmuyor mu piyasada?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    omaj değerinden çok kaç cc olduğu önemli enjektörün, aşırı fazla ise beyin ayarlayamayabilir ya da düşükse bu sefer de AFR fakire gider benzin azalır...
    DEFUS 4x YENI yakıt enjektoru 17089276 Icin Opel Toyota G M CORSA GSI 1.6 16 V Araba Styling Yakıt Memesi Motor Enjeksiyon vanalar Sistemi|new fuel injectors|fuel injectorinjection valve - AliExpress

şu enjektörler abi bir çok markaya oem ve aftermarket gibi yüksek cc tip enjektör üreten bir firma bu defus
    98'Corsa GSİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çinden mekanik parça hariç bir şey alınmasını tavsiye etmiyorum, şekil şemal aynı ama gerisi fos çıkabiliyor... aynı enjektör bulunmuyor mu piyasada?
    var abi ama çıkma olarak bulunuyor bende onlara pek güvenemiyorum ne zaman bozulacağı belli olmuyor aslında denemelik bulabilsem yinede denerim eğer sorun olmazsa alırım ama benim kendi enjektörlerimde olması gereken omajdan fazlasını veriyor bozulmuş durumdalar araç ısındığı vakit ya açık kalıyor yada kapalı ve genel enjektör devre arızasına geçiriyor dip gaz yada rampalarda tekleme silkeleme gibi sorunlar çıkıyor önceki konuda tps için konuşmuştuk hatta ondada sorun yok ya fakir yada zengine çekiyor arabayı o2de arızaya geçiyor ikisi beraber veriyor bu arızayı
    98'Corsa GSİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi tık büyük enjektörü beyin ayarlayabilir kendisi ama bambaşka bir enjektör takmak riskli...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi tık büyük enjektörü beyin ayarlayabilir kendisi ama bambaşka bir enjektör takmak riskli...
    1.6 mpi enjektörü birebir aynı duruyor x16 enjektörüde 6 delik mpi enjektörüde 6 delik fakat teknik verilerini bulabilsek daha sağlıklı bir yol çizeceğim yada düşük km bir x16 motordan çıkma enjektör takımı bulsam hiç düşünmeyeceğim bile arafta kaldım
    98'Corsa GSİ

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oem beyinlerde genelde yüksek ohm kullanılır resimdekilerde kalın tip enjektör yani yüksek ohm.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oem beyinlerde genelde yüksek ohm kullanılır resimdekilerde kalın tip enjektör yani yüksek ohm.
    hocam benim arızam şöyle araç ısındığı vakit örneğin 90 derece ve yukarısında motor kısmı aşırı ısındığında enjektörler arızaya geçiyor silkemele başlıyor ama soğuk serin havalarda enjektörün bulunduğu kısım serinlediği zaman sorun ortadan kalkıyor, enjektörlerin ohm'larını ölçtüğümde 13.8-14.5 gibi olması gereken 11.6-12.4 ohm'un üstündeler sadece birisi hariç oda 12.8 civarında siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
    98'Corsa GSİ

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla hiç böyle bi arıza görmedim enjektör zaten çalıştığı yer sıcak olur yerlerini değiştirip deneyin bide
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tesisat sıkıntın olabilir, ısındıkça kötü tesisatlar sapıtıyor çünkü...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim hikaye resmen kendi arabasını tamir edemeyen tamirci olayına döndü abi lpg tesisatından şüpheleniyorum, dün enjektör ve karbüratöre bakan bir ustamla beraber aramızda istişare ettik yaptıklarımı denediklerimi falan anlattım tamam herşeyi yapmışsın doğru hepsi yani pastayı hazırlayıp mumları yakmışsın ama mumlara püf dememişsin galiba bir eksik var şimdi arıza kodlarına tekrar bakalım dedi bu seferde p0200 listede çıkmadı bende şaşırdım birde lpgciye git orda bir lpg arıza kodu oku dedi lpgciye gittim 19 tane voltaj hatası aldık lpgde, sonra döndüm dedim böyle böyle tamam şimdi o lambayı hangi sürüşünde yanıyorsa o şekilde sür ve yak sonra kendi cihazından da bir oku bana kodları getir dedi arızayı yaktırdım okudum bu sefer p0200 aldım direk kodlarla beraber gittim tamam dedi bir bakalım tesisata neyse tesadüf eseri regülatöre değen lpg kablo demetinin şase yaptığını gördük regülatörün bir kısmı bile aşınmış kararmış, şuanda o değen kısımdan daha yukarıya denemek için kaldırdık deniyorum yapmazsa eğer komple tesisatı elden geçireceğim, yok yaparsa eğer gel burada sök komple birde beraber bakalım tesisata dedi inşallah o kısımdan dolayı yapmıştır da çok uğraştırmaz sonuçları yazarım tekrar
    98'Corsa GSİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok uzun bir zaman sonra yazma fırsatı buldum ama sorunu temmuz ayında çözdüm, lpgciye gidip arızaya bağlandığımızda 42 tane voltaj hatası aldık bu bizi tesisata yöneltti, sonra lpgnin tüm elektrik bağlantılarını gözden geçirdik en son arabanın kendi enjektörler kablolalarına paralel girilen lpg bobin kabloları gaz regülatörüne sürtünerek aşındığını ve ısındığında kablonun dışını eritip şasi yaptırdığını fark ettik güzelce makaron yeni kablolar bez bant ve kablo çorabıyla onardık yalıttık çok şükür sorunum kalmadı eğer bu tarz sorunları olanlar varsa tesisata yönelebilirler
    98'Corsa GSİ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler