User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: E90 Zincir Değişimi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question E90 Zincir Değişimi

Merhaba hayırlı akşamlar herkese, 2012 model 2000 motor 184bg e90 aracımda hafiften zincir sesi başladığını farkettim, aracım 140binde, bakımlarınıda aksatmadan 10 binde bir yapıyorum, benden önceki sahibide tanıdığım birisiydi oda aynı şekil bakımlarını aksatmadan yaptırıyordu. Gazlayan veya arabayı zorlayan biriside değilim. Bu kmde sesi duymam çok şaşırttı beni öncelikle onu söylemeliyim. Zincir değişimi gerekiyor şuan bende ne yalan söyliyeyim araca biraz uzağım yaklaşık 9-10 aydır biniyorum. İzmirde bu işi yapabilecek iyi usta tavsiyelerine açığım, maddiyat konusunda sorunum yok şükür yeterki usta yaptığı işin arkasında dursun ve sağlam işçilik yapsın, çünkü motor yerinden çıkıyor ve sancılı bir süreç başlıyor. Birde zincir değişiminde dikkat etmem gereken hususları, nelerin değişmesi gerektiği hakkında daha önce bu süreci yaşayanların önerilerine açığım, bir diğer hususta yakın zamanda değişim yapan varsa eğer fiyat belirtmesi benim içinde iyi olur, ve son sorum özgörkeyde değiştirmeye değermi?şimdiden teşekkür ederim.
    Konu Phantom34 tarafından (17-06-2020 Saat 23:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yazım hataları.

bosporuss06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben şubat ayında değiştirdim.(520d 177 hp)Motor alt-üst zinciri,yağ pompa zinciri,pompa dişlisi,egzantrik dişlisi,yağ kütük contası,yağ boruları,su bağlantı borusu,karter contası,arka kapak contası,krank keçesi,üst kapak contası,motor yağı-filtresi ve antrfriz değişti.Bu yazdığım parçaların bazıları senin motor söküldükten sonra durumlarına göre belki değişir,belki değişmez.Belki ekstra sıkıntılı parçalarda eklenebilir bu listeye.Ben yağ pompasını değiştirmedim(maliyeti yüksek) sen servisle görüşüp karar verebilirsin,çünkü 177hplik motorlarla,184lük motor arasında fark olabilir.Bu yazdığım işlemler işçilikle beraber yaklaşık 5000 civarı tutuyor.Fakat benim servisim artık arkadaşımda olduğu için biraz daha hesaplı yapmıştı ve ay şubat ayı idi.Eğer işini bilen ellere teslim edersen aracı için rahat olsun,sökmek,takmak,toplamak onların işi.Tavsiyem n47 motor zincir değişiminde ustalaşmış,çok sayıda sökme takma yapmış bir servis bulman üzerine...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bosporuss06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben şubat ayında değiştirdim.(520d 177 hp)Motor alt-üst zinciri,yağ pompa zinciri,pompa dişlisi,egzantrik dişlisi,yağ kütük contası,yağ boruları,su bağlantı borusu,karter contası,arka kapak contası,krank keçesi,üst kapak contası,motor yağı-filtresi ve antrfriz değişti.Bu yazdığım parçaların bazıları senin motor söküldükten sonra durumlarına göre belki değişir,belki değişmez.Belki ekstra sıkıntılı parçalarda eklenebilir bu listeye.Ben yağ pompasını değiştirmedim(maliyeti yüksek) sen servisle görüşüp karar verebilirsin,çünkü 177hplik motorlarla,184lük motor arasında fark olabilir.Bu yazdığım işlemler işçilikle beraber yaklaşık 5000 civarı tutuyor.Fakat benim servisim artık arkadaşımda olduğu için biraz daha hesaplı yapmıştı ve ay şubat ayı idi.Eğer işini bilen ellere teslim edersen aracı için rahat olsun,sökmek,takmak,toplamak onların işi.Tavsiyem n47 motor zincir değişiminde ustalaşmış,çok sayıda sökme takma yapmış bir servis bulman üzerine...
    Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için, kaç bin kmde değişim yaptırmıştınız hocam?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Phantom34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba hayırlı akşamlar herkese, 2012 model 2000 motor 184bg e90 aracımda hafiften zincir sesi başladığını farkettim, aracım 140binde, bakımlarınıda aksatmadan 10 binde bir yapıyorum, benden önceki sahibide tanıdığım birisiydi oda aynı şekil bakımlarını aksatmadan yaptırıyordu. Gazlayan veya arabayı zorlayan biriside değilim. Bu kmde sesi duymam çok şaşırttı beni öncelikle onu söylemeliyim. Zincir değişimi gerekiyor şuan bende ne yalan söyliyeyim araca biraz uzağım yaklaşık 9-10 aydır biniyorum. İzmirde bu işi yapabilecek iyi usta tavsiyelerine açığım, maddiyat konusunda sorunum yok şükür yeterki usta yaptığı işin arkasında dursun ve sağlam işçilik yapsın, çünkü motor yerinden çıkıyor ve sancılı bir süreç başlıyor. Birde zincir değişiminde dikkat etmem gereken hususları, nelerin değişmesi gerektiği hakkında daha önce bu süreci yaşayanların önerilerine açığım, bir diğer hususta yakın zamanda değişim yapan varsa eğer fiyat belirtmesi benim içinde iyi olur, ve son sorum özgörkeyde değiştirmeye değermi?şimdiden teşekkür ederim.
    İzmir için zor seçim olacak. Yetkiliye giderseniz şu anki kurla temiz 20k çıkar faturanız çünkü bendeki fatura 2018 yılında kesilmiş ve 10600tl ödenmiş.
    Bu arada motor inmedende değişim yapılabiliyor sadece bizim muhteşem ustalarımız işi külfetli göstermek ve buna binayen fazla para almak için motor sökülecek diyorlar.
    eve geçince bendeki faturayı paylaşırım hangi kodlu parçaların değiştiğini görürsünüz. n47 130kw aracım

bosporuss06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Phantom34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için, kaç bin kmde değişim yaptırmıştınız hocam?
    227000km'de falandı.Sol ön teker tarafından net bir şekilde duyuyordum,değişimden sonra çok şükür bir sıkıntı yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    izmir'de şurayla görüşebilirsin Reis Oto Özel BMW Servisi İzmir

istanbul'da olduğum için gidemedim, ama hakkında iyi şeyler duydum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmir için zor seçim olacak. Yetkiliye giderseniz şu anki kurla temiz 20k çıkar faturanız çünkü bendeki fatura 2018 yılında kesilmiş ve 10600tl ödenmiş.
    Bu arada motor inmedende değişim yapılabiliyor sadece bizim muhteşem ustalarımız işi külfetli göstermek ve buna binayen fazla para almak için motor sökülecek diyorlar.
    eve geçince bendeki faturayı paylaşırım hangi kodlu parçaların değiştiğini görürsünüz. n47 130kw aracım
    Bir kaç yere sordum, değiştirmişken yağ pompasınıda değiştiririz dedi 10bin bandından bir fiyat söyledi servisten ile görüşmedim ama şimdi serviste 15-18 bandında bir rakam isterse 5-8 lira için özel servise gitmeye değer mi? Bir kaç ustada buldum izmirde bakalım gidip görüşeceğim.

Alıntı bosporuss06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    227000km'de falandı.Sol ön teker tarafından net bir şekilde duyuyordum,değişimden sonra çok şükür bir sıkıntı yok.
    Teşekkürler hocam. Allah kaza bela vermesin.
    Alıntı makethewayforme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    izmir'de şurayla görüşebilirsin Reis Oto Özel BMW Servisi İzmir
    Orayada bakayım nasılsa 3. Sanayiye gidicem ama google yorumlarına baktım servisin olumsuz yorumları bir hayli fazla.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    İş yerinden arkadaşım aşkın otoya gidiyormus, o da 3.sanayide istersen oraya uğra. Şu aralar memleketteyim Denizli'de özel servise f30u baktırdım şükür zincir vs çıkmadı. Düzenli bakım yapılmış ise pompada bir problem olmaz sanki. Fiyatlar bence markaya verilen abartı rakamlar. Zincir takımı 1000tl, motor sok tak için 3-4bin TL den fazlası abartı. Ben 1haftada o kadar kazanmıyorum.

Pompadan ziyade turboya baktirmani tavsiye ederim boşluk yapmış mi diye bir elden geçse iyi olur 150bin km de F30 sahibi arkadaşımın turbo ötmeye başladı hemen yaptırdı o sıra triger de yapıldı hepsi bakımla beraber 8-9bin tutacak diyordu aksilik çıkmazsa yarın alıyor net takımı sorarım.
    2019 Mazda MX-5

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler