User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 20 ile 35 arası

Konu: Aracımdaki antifiriz durumu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler arkadaşlar............

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar elinde hazırda Motul inugel G13 antifiriz veya ambalajı bulunan var mı? Acil bi karşılaştırma yapmam gerekiyor orjinallik konusunda...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih06ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam üstad senden haber bekliyorum buradan dönebilirsin...

Renge takılma, biraz zu azalmıştı hortumu çıkardığım için su koymak yerine elimde turuncu ant. vardı onu koydum.

Yeşil ile karışınca renk bi değişik oldu.

200+ km dir test ediyorum soğutma da herhangi bir olumsuz durum yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renge takılma, biraz zu azalmıştı hortumu çıkardığım için su koymak yerine elimde turuncu ant. vardı onu koydum.

Yeşil ile karışınca renk bi değişik oldu.

200+ km dir test ediyorum soğutma da herhangi bir olumsuz durum yok.
    eksi kaç derece olduğunu tam olarak nerede gösteriyor anlayamadım?

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eksi kaç derece olduğunu tam olarak nerede gösteriyor anlayamadım?
    kırmızı ok hocam freeze point i gösteriyor

Falmor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de çok takıntılıyım soğutma suyuna.O yüzden yeni aldığım araçlara tam bir temizlik yapmadan içim rahat etmiyor.Suyu tamamen boşaltmadan önce iyi bir markanın radyatör temizleyicisinden koyarak en az yarım saat devir daim etmesini sağlıyorum.Kaloriferi de açmanız gerekiyor bu sırada.Araç biraz soğuduktan sonra eski araçlarda radyatör tahliye musluğu oluyor,tamamen açıp bir yandan da taşırma kabına su hortumundan su basarken aracı çalıştırıyoruz.Bu şekilde su iyice berrak şekilde akana kadar hararet göstergesini de sürekli gözleyerek motoru çalışır durumda tutuyoruz.Daha sonra tüm suyun akması için sistemde neyi sökebiliyorsak söküyoruz.Kompresör varsa çok faydası oluyor.Taşırma kabını da iyice temizlemek gerekiyor.Daha sonra her şeyi toparlayıp araca uygun antifriz ve saf suyu %50 oranda karıştırıp dolduruyoruz.İşlem tamam
    Termostat ta değişirse iyi olur bu arada.
    Ford Expedition Eddie Bauer 5.4 V8

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Falmor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de çok takıntılıyım soğutma suyuna.O yüzden yeni aldığım araçlara tam bir temizlik yapmadan içim rahat etmiyor.Suyu tamamen boşaltmadan önce iyi bir markanın radyatör temizleyicisinden koyarak en az yarım saat devir daim etmesini sağlıyorum.Kaloriferi de açmanız gerekiyor bu sırada.Araç biraz soğuduktan sonra eski araçlarda radyatör tahliye musluğu oluyor,tamamen açıp bir yandan da taşırma kabına su hortumundan su basarken aracı çalıştırıyoruz.Bu şekilde su iyice berrak şekilde akana kadar hararet göstergesini de sürekli gözleyerek motoru çalışır durumda tutuyoruz.Daha sonra tüm suyun akması için sistemde neyi sökebiliyorsak söküyoruz.Kompresör varsa çok faydası oluyor.Taşırma kabını da iyice temizlemek gerekiyor.Daha sonra her şeyi toparlayıp araca uygun antifriz ve saf suyu %50 oranda karıştırıp dolduruyoruz.İşlem tamam
    Termostat ta değişirse iyi olur bu arada.
    En temiz yöntem bu, bunu mk2 mondeo da uyguladım, ki motoru baya sıcak çalışan bir alet.

Ama sanayide ustaya bunu yaptıramazsın aman ne gerek var der basar musluk suyunu ve noname antifirizi geçer.

Elden geliyor ise kendin yapmak lazım. Benim şansım mı bilmiyorum ama son 2 aracımda da radyatör değiştirdim, birinde de termostat.

Kafa rahat , obd den de arada test ediyorum sıkıntı yok.

Falmor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En temiz yöntem bu, bunu mk2 mondeo da uyguladım, ki motoru baya sıcak çalışan bir alet.

Ama sanayide ustaya bunu yaptıramazsın aman ne gerek var der basar musluk suyunu ve noname antifirizi geçer.

Elden geliyor ise kendin yapmak lazım. Benim şansım mı bilmiyorum ama son 2 aracımda da radyatör değiştirdim, birinde de termostat.

Ustaya kalsak ne antifrizi düzgün değiştirir,ne fren hidroliği değiştirmeye yanaşır.Otomatik şanzıman yağını değiştirelim desen sadece karterindekini değiştirir,3-4 lt kirli yağ kalır içeride.En iyisi öğrenip kendi işini kendin yapmak.
    Ford Expedition Eddie Bauer 5.4 V8

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimkinde de kalorifer açmadan değiştirmiştik sanırım peteğin içinde 1litre eski antifiriz karıştı. en iyisi ben de kendim dükkanın önünde flush yapıp 2 3 gün durulayıp değiştireyim yaa, kompresörüm falan da var zaten. arabada radyatör tapası da var. ustalarla olacak iş değil bu, götürdük hiç devirdaim yapmadan dan diye koydu motul G13 antifirizimi boşa kirletti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Falmor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustaya kalsak ne antifrizi düzgün değiştirir,ne fren hidroliği değiştirmeye yanaşır.Otomatik şanzıman yağını değiştirelim desen sadece karterindekini değiştirir,3-4 lt kirli yağ kalır içeride.En iyisi öğrenip kendi işini kendin yapmak.
    otomatik şanzıman yağı ömürlüktür değişmez...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim radyatör yeni o yüzden 2 tur garajda su ile döndürüp inugel ya da emsali bir kaliteli marka koymayı planlıyorum. Zaten alacağım ürün kullanıma hazır.

En kötü kısım araba kamyon gibi 8.3 LT su alıyor. (Mondeo mk3)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su koyunca 1 gün gezip mi boşaltsak yoksa fan açtırıp boşaltıp yeniden mi su koysak? Motor bloğundakini de temizlemek istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su koyunca 1 gün gezip mi boşaltsak yoksa fan açtırıp boşaltıp yeniden mi su koysak? Motor bloğundakini de temizlemek istiyorum.
    İzlediğim bir video da bu işi yapan arkadaş 1 gün kullanıp öyle değiştiriyordu, 1. gün çamur 2. gün daha berrak çamur çıktı.

O 2 gün de de arkadaş radyatör temizleyici attı araca.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de renk değişiklik sebebini buldum. Maslak sanayide bana sormadan P.O. kırmızı antifiriz karıştırmışlar G13 içine o sanırım rengi portakala çevirdi. Kafaya koydum kendim flush yapıp suyla yıkayıp sıfırdan motul G13 yapacağım. 150TL paramı çöpe attırdılar üstüne bi 150 daha harcayacağım maalesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Üstad bu arada ben motor çalışırken su ile devirdaim yaptırma taraftarı değilim blok sıcak taşırma kabından eklediğimiz su soğuk olacağı için çatlatabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de geçen bakimda antifreeze değiştirdim. Orijinali koyduk. Sanirsam 10 yil sonra ilk kez değişti.
    Değişmeden once hararete bakardim. Şehir içi trafikte dur kalk yaparken 109 lari gorürdü.
    Dün 36 derece termometre de dur kalk trafikte baktim 93 ü geçmedi En düşük de 89 u gordü.
    Kendini net belli etmiş.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler