User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Jeep Grand Cherokee 4.0 Guc Dusuklugu

mimarsertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Jeep Grand Cherokee 4.0 Guc Dusuklugu

1999 Jeep Grand Cherokee 4.0 Laredo aracim var. Bir suredir guc dusuklugu hissediyorum. Yakit pompasi basincina baktirdim 49PSI geliyor, normal degerde. Gaz kelebegini temizledik ama hala oldukca agir kanli. Bu gun 0-100 olcumu yapip kronemetre tuttum arac 21snde ancak 100e ulasiyor. Fabrika verisi 10.5sn. Neleri kontrol etmem gerekir?

https://i.imgyukle.com/2020/06/28/CK70KN.jpg

Falmor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benzin basıncında sorun yoksa ateşlemeyi kontrol edin derim.Kontrole bujilerle başlayıp,buji kabloları ve ateşleme bobiniyle devam edebilirsiniz.Ayrıca benzin basıncı yeterli olsa da enjektörlerin püskürtmesine de bakılabilir.Bunların dışında otomatik şanzımanlı olduğunu var sayarak tork konvertörü ve şanzımanın genel sağlığı da hızlanmayı etkiler.
    Ford Expedition Eddie Bauer 5.4 V8

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    99 lar da distribütör var mı bilmiyorum ama tevzi makarası ve distribütör kapağının da gözden geçirilmesi gerekebilir.

mimarsertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Falmor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzin basıncında sorun yoksa ateşlemeyi kontrol edin derim.Kontrole bujilerle başlayıp,buji kabloları ve ateşleme bobiniyle devam edebilirsiniz.Ayrıca benzin basıncı yeterli olsa da enjektörlerin püskürtmesine de bakılabilir.Bunların dışında otomatik şanzımanlı olduğunu var sayarak tork konvertörü ve şanzımanın genel sağlığı da hızlanmayı etkiler.
    Bu aracta distributor yok, yeni tip atesleme var. Bujiler 15.000km olmustur max degiseli. Enjektorler soru isareti ona bakabilirim, sanzumanin iyi durumda olmadigini dusunuyorum. Gecen sene sozde komple sanzuman yapildi ama istedigim gibi olmadi, burada ustalar cok iyi degil. 1den 2ye, 2den 3e atarken bazen vuruyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devir artışıyla ve hızlanma arasında belirgin bir farklılık oluyorsa şanzımanın kaçırıyor olması muhtemel.
    Mopar marka parçalarla revize edilmedikçe pek dikiş tutmuyor Jeep şanzımanları.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler