User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Termostat iptal fakat hararet problemi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Termostat iptal fakat hararet problemi

konu silinebilir..
    Konu framoch tarafından (10-01-2024 Saat 23:26 ) değiştirilmiştir.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Silindir kapağını açacaksın arasına para sıkışmış
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Silindir kapağını açacaksın arasına para sıkışmış
    Daha yeni yaptım silindir kapağını 4-5 km kullandıktan sonra neden yaksın ki tekrardan?

mr.korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1- fan döndüğü sürece su sıcaklık derecesinde bir düşme gerçekleşmiyormu , termostat gövdesinin oradan yada radyatör giriş yerinden bi noktadan , kolayınıza gelen noktadan , digital bir su sıcaklığı gösterge bağlayın , fan döndüğü sürece su sıcaklığını test edin , düşme oluyormu ? fan açık kaldığı süre içinde elinizi radyatörle motor bloğu arasına boşluğa tutun sıcak hava mı yoksa ılıkmı ? radyatör de yeterli soğutmayı sağlayamıyor olabilir , silindir kapak contası ihtimalini de değerlendirmek için de sonrasında bir kaç şey deneriz. önce bunları bir öğrenelim
    TK 777 - Agu Engine 2.0 Stroker GTX3076 Gen2
    FRK 02 - 2.0TFSI Stage 3 Golf MKV GTI DSG
    TK 757 - Mazda 323GTX AWD TURBO
    VTE 60 - Gen5 Prelude 2.2 Vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mr.korhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- fan döndüğü sürece su sıcaklık derecesinde bir düşme gerçekleşmiyormu , termostat gövdesinin oradan yada radyatör giriş yerinden bi noktadan , kolayınıza gelen noktadan , digital bir su sıcaklığı gösterge bağlayın , fan döndüğü sürece su sıcaklığını test edin , düşme oluyormu ? fan açık kaldığı süre içinde elinizi radyatörle motor bloğu arasına boşluğa tutun sıcak hava mı yoksa ılıkmı ? radyatör de yeterli soğutmayı sağlayamıyor olabilir , silindir kapak contası ihtimalini de değerlendirmek için de sonrasında bir kaç şey deneriz. önce bunları bir öğrenelim
    merhaba abi değerli yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle.

şu an bulunduğum yerde temin edebileceğim sıcaklık göstergesi maalesef yok.
    gözlemlerim ve yaşanılanlar şu şekilde ..

araç 92derece de fan açıyor ve susmuyor motor çalıştığı sürece.. ve fan açtıktan sonra hararet yükseliyor sürekli. 100-110 dereceye kadar geliyor kontak açıp kapattığım zaman hararet 90'a düşüyor. bizim araçlar şasi problemi oluyor genelde onunla ilgili akü - kutubunun bağlı olduğu yeri güzelce temizledim şanzıman gövdesine bağlı bu arada.. bu da çözüm sağlamadı ki daha önceden bu şekilde ara ara yapardı.

motor bloğu ve fan arasına elimi koyduğum zaman ılımsı gibi ama ondan biraz daha sıcak diyebilirim hava geliyor. bunlar dışında radyatör temizledm ama sorunuma çözüm sağlamadı.

mr.korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı framoch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba abi değerli yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle.

ve fan açtıktan sonra hararet yükseliyor sürekli. 100-110 dereceye kadar geliyor kontak açıp kapattığım zaman hararet 90'a düşüyor.
    peki bu kontak açıp kapattığınızda fan direk devrede olarak devam ediyormu ? yoksa kapattınız , açtığınızda çalışmıyor ve hararet göstergesi normal 90 ı mı gösteriyor ?
    eğer fan susmuş oluyorsa kapatıp açtığınızda, hararet müşürünüz ya ısının düştüğünü algılamıyor, yeni değiştirdiniz ama sorunlu olabilir, bir diğer nokta ise şu , fan rölesi daimi açık kalıyor.
    röleyi bir kontrol edin, mümkünse değiştirin.
    TK 777 - Agu Engine 2.0 Stroker GTX3076 Gen2
    FRK 02 - 2.0TFSI Stage 3 Golf MKV GTI DSG
    TK 757 - Mazda 323GTX AWD TURBO
    VTE 60 - Gen5 Prelude 2.2 Vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    soğutma sisteminde ne kadar parca varsa yedek su depsu ve kapagına kadar radyator vs herseyi sıfırlayın. termostatı da hiç bir zaman iptal etmeyin.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Liqui moly nin radyatör sivilari var hararet onleyici . Bide onu dene. Tabi bunlar hep gunu kurtarcak yontemler.
    Yine olmazsa komple motor yapilcak hatta blok bile degisebilir. Araca motor atip ruhsata isletcen
    Konu E46 tarafından (03-07-2020 Saat 16:05 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    radyatörde birşey görünmüyor demeyle olmuyor malesef bu işler, radyatörünüz çöp. yeni radyatör alıp takmalısınız
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende radyator yazmaya gelmiştim. Muhtemelen bütün ince kanallar tıkanmış.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende radyator yazmaya gelmiştim. Muhtemelen bütün ince kanallar tıkanmış.
    Alıntı Chn53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    radyatörde birşey görünmüyor demeyle olmuyor malesef bu işler, radyatörünüz çöp. yeni radyatör alıp takmalısınız
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Liqui moly nin radyatör sivilari var hararet onleyici . Bide onu dene. Tabi bunlar hep gunu kurtarcak yontemler.
    Yine olmazsa komple motor yapilcak hatta blok bile degisebilir. Araca motor atip ruhsata isletcen
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soğutma sisteminde ne kadar parca varsa yedek su depsu ve kapagına kadar radyator vs herseyi sıfırlayın. termostatı da hiç bir zaman iptal etmeyin.
    Alıntı mr.korhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu kontak açıp kapattığınızda fan direk devrede olarak devam ediyormu ? yoksa kapattınız , açtığınızda çalışmıyor ve hararet göstergesi normal 90 ı mı gösteriyor ?
    eğer fan susmuş oluyorsa kapatıp açtığınızda, hararet müşürünüz ya ısının düştüğünü algılamıyor, yeni değiştirdiniz ama sorunlu olabilir, bir diğer nokta ise şu , fan rölesi daimi açık kalıyor.
    röleyi bir kontrol edin, mümkünse değiştirin.

Merhaba değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

Tüm bu ihtimalleri düşündüm biçtim tarttım ama içimde hep contanın şişmesi gibi bir ihtimal kaldı ve içimin rahat etmesi için kapağı tekrar söktüm ve contanın su kanallarında katmanlaşmış sararmalar olduğunu gördüm. Daha bir haftalık contanın bu şekilde olması beni şaşırtmadı değil. Yeni silindir kapak contasını takıp kapağı taktım. 5 Temmuz'dan bu yana sürekli kullanıyorum aracı ve herhangi bir problem yaşamadım şimdilik. Antifrizde koydum, şu an sağlıklı gözüküyor. Değerli yorumlarınız için tekrardan çok teşekkür ederim.

Radyatör ve diğer parçaları değişmedim, sadece silindir kapak contası ile işimiz çözülmüş oldu çok şükür.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler