User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Corsa B Gsi hakkında

Supercharger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Corsa B Gsi hakkında

Merhaba arkadaşlar. Nasıl bilirsiniz bu aracı? Nispeten temiz ve yürüyenleri ne kadar ediyor? Şuan motosiklet kullanıyorum. 4 tekere geçme niyetim var ama bu tarz bi araç için vazgeçebilirim motosikletten. Ne diyorsunuz bu araç için? Bulunabilir mi çürüksüz ağır hasarsız?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah rızası için o kadar projesi yapılan model için kimse mi yorum yapamıyor?

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Sakin ol champ

3 saatte hemen konuya cevap verilecek diye bir kural yok. İlgilenenler illa ki yazar bişeyler.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Astra F kullanıcısı olarak yorum yapayım. Çoğunlukla bitik olanlar var piyasada. Bulabilirsiniz orjinalini bulun. Hem orjinal parçaları ile çok daha derli toplu hem de daha uzun ömürlü, sağlık bir araç olur. Parçaları çok pahalı değil. Basit bir yapısı var. Eğer sağlıklı bir araçsa çok mutlu eder. Dökük olursa kanser eder.Bir kaç gözüme takılan ilanı paylaşayım. Bir de bu araca güzel bir yay + paçalık kombinasyonu ile tam bir retro oluyor. Bir de lpg takılmamış olanları tercih edin derim.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...37827935/detay
    Gözüme bir tek bu takıldı. 2 ay önce 1 parça boyalı olanı verdiler. Tertemiz bir araçtı.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

chevelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba. Temizi, çürüksüzü bulunur elbette, bulunmaz diye bir şey yok. Ekmek-köfte ilişkisi tamamen. Son aylarda ikinci ellerin tamamında fiyat arttı; corsa gsi'lar da bundan nasibini aldı. Temizleri 25-30 üstüne çıktı. 17-18'e de mevcut tabi ki. Ne aradığımıza bağlı.
    Ecotec motorlularında ABS, sürücü hava yastığı, klima (çalışanı çok azdır), hidrolik direksiyon, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar vardır. 98 modellerinde saydıklarıma ek olarak sunroof ve çift hava yastığı var. Ecotec motor 106hp'dir.
    94 modellerinde ise klima, hidrolik direksiyon, hava yastığı, elektrikli yan aynalar yok. Saf sürüş hissi diyelim
    Kronik arıza demek istemiyorum ama en çok karşılaşılan arızaları sensör ve ateşleme arızalarıdır. Bunun nedeni yan sanayi parça kullanılması. GM bobinler oldukça pahalı olduğu için yan sanayi takılıyor, onlar da bir kaç ayda bozuluyor genelde. Özellikle sensör ve bobini orijinal kullanırsanız çok sorun yaşamazsınız.
    Bunların dışındaki parçaları çok pahalı değildir ve kolay bulunur. Yol tutuşu, abisi astra gsi'a göre kötüdür, frenleri çok iyi değildir. Arkalarda kampanalar vardır.
    Honda gibi aftermarket parçası bol olan bir araç değildir, bu dediğim tüm opeller için geçerli. Genellikle bagaj kapağının alt cam birleşim yerinde paslanma-çürüme görülür ilk olarak.
    Aklıma gelenleri sıraladım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son 2 3 gündür konulara bakıyorum. Çok güzel gsilar toplanmış. Ordan baya ilgimi çekti. Zaten hafif araba. Çok büyük beklentim yok. Ufak ufak atmosferik toplayıp gazlarım diye düşündüm. Tabi bu dediklerim zor. Arabaya 23 26 arası vermek isterim maksimum. Zaten yapılacak işlemlerin sınırı yok onlar yapılırsa ortaya çıkacak masraflar. Ben şahsen 106hpli modeli almak isterdim ama işte piyasa ne alemde bilmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Supercharger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son 2 3 gündür konulara bakıyorum. Çok güzel gsilar toplanmış. Ordan baya ilgimi çekti. Zaten hafif araba. Çok büyük beklentim yok. Ufak ufak atmosferik toplayıp gazlarım diye düşündüm. Tabi bu dediklerim zor. Arabaya 23 26 arası vermek isterim maksimum. Zaten yapılacak işlemlerin sınırı yok onlar yapılırsa ortaya çıkacak masraflar. Ben şahsen 106hpli modeli almak isterdim ama işte piyasa ne alemde bilmiyorum.
    dostum bilmece gibi konuşmuşsun. arabanın muhtemel sorunları belli, yapılacaklar belli, piyasası belli. ama senin fikrin belli değil bence. sen bi sakin kafayla düşün ne aradığına karar ver bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neyini anlayamadın ki Bulabilirsem temiz bir 106 hp beygir almak istiyorum demişim. Aldıktan sonra gazlamak şn aracı ufak ufak yaparım demişim. Ama bu yükseltme işleri aldıktan sonraki iş olacağı için sınırı yok o yüzden elimdeki parayla yürüyen temiz bir araba alma düşüncesinde olduğumu belirtmeye çalışmışım. Hafif olması da aracın hani çok büyük modifiye yapmadan sağlam yürüyebildiğini belirtmek için demiştim.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben üniversiteye başlamıştım corsa gsi lar çıktığında, 25 sene olmuş nerdeyse, biz bile çürüdük böyle eski modelleri bulup bulamayacağın yürütüp yürütemeyeceğin tamamen senin becerine kalmış, arabayı bulma işini bacanağa ustalık işini falanca ustaya yüklersen pişman olursun... hemen her parçasının eskidiğini ve çoğunun değişmesi gerektiğini bil, o parçaları bulabilecek misin? muadillerden alternatif oluşturabilecek misin? yeri gelip kendin parça üretebilecek misin? yok ben anlamam diyorsan hiç bulaşma...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neyini anlayamadın ki Bulabilirsem temiz bir 106 hp beygir almak istiyorum demişim. Aldıktan sonra gazlamak şn aracı ufak ufak yaparım demişim. Ama bu yükseltme işleri aldıktan sonraki iş olacağı için sınırı yok o yüzden elimdeki parayla yürüyen temiz bir araba alma düşüncesinde olduğumu belirtmeye çalışmışım. Hafif olması da aracın hani çok büyük modifiye yapmadan sağlam yürüyebildiğini belirtmek için demiştim.
    ''Ufak ufak atmosferik toplayıp gazlarım diye düşündüm. Tabi bu dediklerim zor. Arabaya 23 26 arası vermek isterim maksimum. Zaten yapılacak işlemlerin sınırı yok onlar yapılırsa ortaya çıkacak masraflar. Ben şahsen 106hpli modeli almak isterdim ama işte piyasa ne alemde bilmiyorum.''

Yapılacak işlemlerden kasıt ne? filtre-egzoz-emme-yazılım gibi birşey düşünüyorsan fazla tutmuyor bunlar, ki corsaların hemen hemen çoğu artık bu setupta zaten. piyasa ne durumda bilmiyorum demişsin, araç satış sitelerinde görünüyo fiyatlar, yukarda da belirttim, temizleri artık 25-30üstü diye.
    Kronik olabilecek sorunlarını yazdım yukarda, hangi parçası zor bulunur, pahalı mı ucuz mudur onu da yazdım.
    8 senedir biniyorum, memnunum ben. Etrafımda da çok fazla corsa gsi kullanıcısı var. iyi bakarsan sıkıntı yaşamazsın. Şehir şehir gezip tatil yapan arkadaşlarım var.
    Bu yazılanlar dışında tam olarak neyi merak ediyorsun, neyi duymak istiyorsun onu anlamadım ben. Fiyat belli, dikkat edilecek parçalar belli, piyasa belli.
    Özellikle öğrenmek istediğin bir kısım varsa belirtirsen o konu üzerinde yardımcı olmaya çalışırız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı chevelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''Ufak ufak atmosferik toplayıp gazlarım diye düşündüm. Tabi bu dediklerim zor. Arabaya 23 26 arası vermek isterim maksimum. Zaten yapılacak işlemlerin sınırı yok onlar yapılırsa ortaya çıkacak masraflar. Ben şahsen 106hpli modeli almak isterdim ama işte piyasa ne alemde bilmiyorum.''

Yapılacak işlemlerden kasıt ne? filtre-egzoz-emme-yazılım gibi birşey düşünüyorsan fazla tutmuyor bunlar, ki corsaların hemen hemen çoğu artık bu setupta zaten. piyasa ne durumda bilmiyorum demişsin, araç satış sitelerinde görünüyo fiyatlar, yukarda da belirttim, temizleri artık 25-30üstü diye.
    Kronik olabilecek sorunlarını yazdım yukarda, hangi parçası zor bulunur, pahalı mı ucuz mudur onu da yazdım.
    8 senedir biniyorum, memnunum ben. Etrafımda da çok fazla corsa gsi kullanıcısı var. iyi bakarsan sıkıntı yaşamazsın. Şehir şehir gezip tatil yapan arkadaşlarım var.
    Bu yazılanlar dışında tam olarak neyi merak ediyorsun, neyi duymak istiyorsun onu anlamadım ben. Fiyat belli, dikkat edilecek parçalar belli, piyasa belli.
    Özellikle öğrenmek istediğin bir kısım varsa belirtirsen o konu üzerinde yardımcı olmaya çalışırız
    Çok teşekkür ederim. Bu motordan atmosferik olarak kaç hp güç alabiliriz ortalama bütçe ile? Merak ediyorum. Aklımda kule gergisidir, yay, amortisör falan bu tarz modifiye edip kullanmak var. Heh şunu sorayım 106 gtilara göre nasıldır? Yavaş mı kalır? Potansiyeli nasıldır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim. Bu motordan atmosferik olarak kaç hp güç alabiliriz ortalama bütçe ile? Merak ediyorum. Aklımda kule gergisidir, yay, amortisör falan bu tarz modifiye edip kullanmak var. Heh şunu sorayım 106 gtilara göre nasıldır? Yavaş mı kalır? Potansiyeli nasıldır?
    ''ortalama bütçe''den kasteddiğine göre değişir. feh-emme-yazılım ortalama 2000tl gibi bi masraf tuttuğunu farzedelim, 120hp civarına ulaşırsın. 106 ile ne zaman kıyaslansa ortalık karışıyor ama iki tarafın da artı ve eksilerini şöyle sıralayabilirim;
    ecotec bir corsa gsi stock 106 gti'yı geçemez. zaten aralarında güç farkı var. 94 corsa'lar 109hp ve klima-hidrolik direksiyon gibi güç çekebilecek unsurlar yok. arka koltuğu ecotec'ten daha hafif. Ecotec'lerin şanzıman oranı 3.74, 94'lerin ise 3.94. Sadece şanzıman oranlarından dolayı 1.5 civarında boy farkı oluşuyor.
    Opel'in aftermarket parçası zor bulunur, pahalıdır. 106'nın ise pt51-52 egzantrikleri, istediğin oranda şanzımanları peynir ekmek gibi bulunuyor ve gayet ucuz. Civatasını sıksan beygir veren bi araba zaten 106 gti.
    Temiz bi corsanın içinde trim sesleri yoktur, 106'nın içinde ise trim sesi oluyor her zaman. 106'nın yol tutuşu corsa'ya göre daha üstündür

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim aklımda bu iki model var işte. Ama 106gti lar piyasada çok kullanılıyor ve hepsinin neredeyse çoğunun ırzına geçilmiş. Yoksa 106 gti üzerinden gitmek tabi daha kolay olur. Ama temizini bulmak çok güç. Motor için tanıdığımız opelci falan var birde. Astra gsi turbolamıştı kendisi. Trim sesleriydi falan bunlar benim bile halledebileceğim ufak tefek şeyler. Benim için önemli olan büyük masraf açmayacak bir araba bulmak. Yani şöyle diyeyim. Corsa gsi için emme, yazılım, headers, komple egzoz, komple gergi takımı, yay amortisör gibi modifikasyonlarla eğlenceli bir araba yapılamaz mıdır? Bazen istanbulpark pist gününe eğlencesine gitmek bile var aklımda. Bu iki arabayada bakarken mantalitem hafiflik ve ufak güç artışı ve yol tutuşu olabildiğince iyileştirme.

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    23-26ya alacağın arabaya sırf kondisyonu iyi olsun diye +10 harcarsın.En basiti saçma salak lpgsi olacak,tesisatı olacak.. Kaporta desen çoğu macun yığını çürük ve boyasıyla vb uğraşacaksın.Çoğunun koltukları saman gibi olacak döşemeciyle uğraşacaksın.Emme yazılım far stop vb derken harcayacaksın.bazı parçalar kara borsa bulduğunda parayı basıp almak zorunda kalacaksın.sirkulasyon düğmesi,pandizot,askılık vb . Bunlar aslında normal şeyler çünkü bu araba 22 yaşında min.ve hepside önceden çok kişi tarafından binilmiş gazlanmış ve sonra saçma sapan işlemler görmüş arabalar.Para harcamanda temiz bir gsi şu an 35+ gidiyor .hakkı mı değilmi piyasa koşulları.. Eğer 23-26 ya araba alıp oem lip isteyip ,oem lipe 300-400tl çok para yaa diyeceksen hiç alma keyfince binemezsin
    ufak bir fiyat listesi ekleyim ;
    Mtec emme : 600-700 e bulursun,araba 94se 98in alt emme alacaksın 200-300 de ona yaz + montaj.Mantzell emmede bulursun ama mtec her şeyiyle aynı boşa 100-200 fazla vermene gerek yok.
    Yazılım : eprom usulü 700-800 tutar,ilerde standalone beyin dersen 5 bin taş.
    Headers : c20xe headersı koyacaksın işcilik vb 400-600 arası tutar.
    eksoz : eksoz düz boru vb 700-800 tutar diye düşünüyorum eksozcunun işcliği ve kaliteye bağlı.
    Gergi takımı hazır alayım dersen fk'dan gelir sadece ön e 300 tl ödersin ortalama.El yapımı dersen komple kit 700-800 tutar.powerflex bushing girersen(pist için) 1500-2000 tl arası tutar.
    yay : çıkma 2.el marka ya buldun desek 600-700.Kaliteli bir coilover 4,5-5 k tutar.

25e gsi aldın desek +5 lira sırf bunlara min harcadın diyelim.(işcilik vb hariç).içini güzelce hadi yaptırdın döşeme düzeltme vb ufak 1000 min.Motorda bobin buji ve bilimum eskiyen malzeme değiştin desek 1,5-2k de.afr vb alacaksın ,lastik alacaksın pist için vb.. Yani olmasına olur ama iyi bir zaman özveri ve bütçe lazım.Sana böyle bi araba 35+ bulacak ve hiç bitmeyecek buna emin ol.Yaptım bitti diye bişey yok çünkü.Yeri gelecek kendin yapacaksın ama bindiğin corsa gsi bileceksin.Dikkat et bu arabaya emek verip binen herkesin opel geçmişi vardır , 0'dan bulaşan adama da dikkat et sorunlu mk arabası her gün bozuluyor der
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    23-26ya alacağın arabaya sırf kondisyonu iyi olsun diye +10 harcarsın.En basiti saçma salak lpgsi olacak,tesisatı olacak.. Kaporta desen çoğu macun yığını çürük ve boyasıyla vb uğraşacaksın.Çoğunun koltukları saman gibi olacak döşemeciyle uğraşacaksın.Emme yazılım far stop vb derken harcayacaksın.bazı parçalar kara borsa bulduğunda parayı basıp almak zorunda kalacaksın.sirkulasyon düğmesi,pandizot,askılık vb . Bunlar aslında normal şeyler çünkü bu araba 22 yaşında min.ve hepside önceden çok kişi tarafından binilmiş gazlanmış ve sonra saçma sapan işlemler görmüş arabalar.Para harcamanda temiz bir gsi şu an 35+ gidiyor .hakkı mı değilmi piyasa koşulları.. Eğer 23-26 ya araba alıp oem lip isteyip ,oem lipe 300-400tl çok para yaa diyeceksen hiç alma keyfince binemezsin
    ufak bir fiyat listesi ekleyim ;
    Mtec emme : 600-700 e bulursun,araba 94se 98in alt emme alacaksın 200-300 de ona yaz + montaj.Mantzell emmede bulursun ama mtec her şeyiyle aynı boşa 100-200 fazla vermene gerek yok.
    Yazılım : eprom usulü 700-800 tutar,ilerde standalone beyin dersen 5 bin taş.
    Headers : c20xe headersı koyacaksın işcilik vb 400-600 arası tutar.
    eksoz : eksoz düz boru vb 700-800 tutar diye düşünüyorum eksozcunun işcliği ve kaliteye bağlı.
    Gergi takımı hazır alayım dersen fk'dan gelir sadece ön e 300 tl ödersin ortalama.El yapımı dersen komple kit 700-800 tutar.powerflex bushing girersen(pist için) 1500-2000 tl arası tutar.
    yay : çıkma 2.el marka ya buldun desek 600-700.Kaliteli bir coilover 4,5-5 k tutar.

25e gsi aldın desek +5 lira sırf bunlara min harcadın diyelim.(işcilik vb hariç).içini güzelce hadi yaptırdın döşeme düzeltme vb ufak 1000 min.Motorda bobin buji ve bilimum eskiyen malzeme değiştin desek 1,5-2k de.afr vb alacaksın ,lastik alacaksın pist için vb.. Yani olmasına olur ama iyi bir zaman özveri ve bütçe lazım.Sana böyle bi araba 35+ bulacak ve hiç bitmeyecek buna emin ol.Yaptım bitti diye bişey yok çünkü.Yeri gelecek kendin yapacaksın ama bindiğin corsa gsi bileceksin.Dikkat et bu arabaya emek verip binen herkesin opel geçmişi vardır , 0'dan bulaşan adama da dikkat et sorunlu mk arabası her gün bozuluyor der
    ELİNİZE KOLUNUZA SAĞLIK OKURKEN GÜLÜMSEDİM HELE EN SON YAZDIKLARINIZDA. Şöyle durumumu öset geçeyim. Ben üniversite okuyorum altımdaki motordan iyi kar ettim şuan. Yaklaşık bende sadece motoru satıp biriktirdiğim parayı koyunc 20bin lira bende olacak. Babamla baya konuştuk 2 tekere binmemi istemediği için ben üstünü tamamlarım araba alalım sana dedi. E bende gencim kanımız hızlı akıyor yalan yok. Bana hafif ve nispeten hızlı bir araba lazım motosikletten vazgeçmek için. Aklımada en çok yatan corsa gsi ile 106 gti var. Bende madem alıcam böyle bir şey alırım ufak ufak toplarım dedim kendimce. 3 tane opel aracımız oldu 1.3 cdti corsa c güzel arabaydı bunda kulllanmahı öğrendim. 1.9cdti vectra c2 buna resmen aşık olmuştum gidişi duruşu çok asil arabaydı. En son 1.8 cd Vectra b2 buda yine muhteşem bi arabaydı. Ailecek çok severiz opeli cidden. Zaten babamın opel ustası libadiyedeki ayhan ustaydı bu lsf 11 beyaz astra gsi turbo yapan selim ustayla falan beraberlerdi en son. Babam zaten oldum olası arabalara masraf yapmayı çok sever. Cidden toplasam masrafları 3 sıfır araba parası çıkar. Kusura bakmayın çok detay verdim. İşte bende bunlardan sebep bu arabaya ufaktan bi tutuldum. Zaten dediğim gibi ben bu arabayı alınca ha diyip sanayiye sokup a dan z ye modifiye edebilecek bi adam değilim. Yavaş yavaş üstüne koya koya gitmek isterim. Arabayı aldıktan sonra zaten üsttede yazdım o paralar kimseye koymaz. Siz birde detaylı açıklamışsınız benim hayal ettiğimden daha ucuz bile resmen Ben oldum olası bu swaptır modifiyedir çok ilgili bir insanım. Böyle bir şeye bulaşma hayali bile benim içimi kıpır kıpır ediyor bu kadar söyleyeyim d yav içimi döktüm resmen kusura bakmayın ya.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler