User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Vag 1.2 1.4 tsi gaz kelebek yayı

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Vag 1.2 1.4 tsi gaz kelebek yayı

Herkese merhabalar,
    konu için doğru yer mi bilmiyorum ancak Gaz kelebeğinin içerisinde bulunan yayı nerede bulabilirim ? bilen değiştiren vs varmıdır?

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İleride başkalarına da gerekir belki, kendim cevaplayayım

Vag grubunda epc arıza ışığı ile birlikte olan aracın gaz yememe kendini güvenli moda alma arızası & vagcomdan bakınca: p1558 00 olarak görünen arıza

Gaz kelebeğinde kelebek pozisyonunu tekrar 0 konumuna getirmeye yarayan alttaki resme benzeyen bir yayın kırılması & kelebeğin sürekli açık kalması sonucu oluşuyor.

3 4 tane 'işin ustası' tamirciye sordum, hiçbiri tamir edilemeyeceğini, parçanın çöp olduğunu yenisini almamı söyledi.

Kelebeği motordan sökmek için gaz kelebeğinden turboya giden plastik boruyu klipslerinden sökmek ve kelebeği tutan 4 cıvatayı sökmek kafi,
    Kelebeği söktükten sonra, alttaki resmin alt tarafında görünen klipsleri ve üst tarafta kelebek milini sabitlemek için olan pimi sökünce yay önünüze çıkıyor.

Yayı söktükten sonra herhangi bir osb-metal sanayi sitesi tarzında bir yerde aynı yayı büktürmeniz kafi, yaklaşık 15-20 dk kadar sürüyor.

yeni yayı takıp sökerkenki adımların tam tersi ile montajı yapıyorsunuz ve serviste 0'ı 4000tl civarında olan kelebeği 20tl'ye 1 saatte tamir etmiş oluyorsunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Y.Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İleride başkalarına da gerekir belki, kendim cevaplayayım

Vag grubunda epc arıza ışığı ile birlikte olan aracın gaz yememe kendini güvenli moda alma arızası & vagcomdan bakınca: p1558 00 olarak görünen arıza

Gaz kelebeğinde kelebek pozisyonunu tekrar 0 konumuna getirmeye yarayan alttaki resme benzeyen bir yayın kırılması & kelebeğin sürekli açık kalması sonucu oluşuyor.

3 4 tane 'işin ustası' tamirciye sordum, hiçbiri tamir edilemeyeceğini, parçanın çöp olduğunu yenisini almamı söyledi.

Kelebeği motordan sökmek için gaz kelebeğinden turboya giden plastik boruyu klipslerinden sökmek ve kelebeği tutan 4 cıvatayı sökmek kafi,
    Kelebeği söktükten sonra, alttaki resmin alt tarafında görünen klipsleri ve üst tarafta kelebek milini sabitlemek için olan pimi sökünce yay önünüze çıkıyor.

Yayı söktükten sonra herhangi bir osb-metal sanayi sitesi tarzında bir yerde aynı yayı büktürmeniz kafi, yaklaşık 15-20 dk kadar sürüyor.

yeni yayı takıp sökerkenki adımların tam tersi ile montajı yapıyorsunuz ve serviste 0'ı 4000tl civarında olan kelebeği 20tl'ye 1 saatte tamir etmiş oluyorsunuz
    bu ustaların da bu tip kaşarlıklarını beğenmiyorum değil . sen parçayı al gel takarız, çıkan parçaya gelince işine yaramaz ya çöp bu deyip koyarlar kenara sonra 20 tl yada herneyse bi yay takarlar al sana sahibinden temiz çıkma kelebek
    "Meseleleri, mesele etmezseniz; ortada mesele kalmaz."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler