User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: lpg sabah stop etme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

lpg sabah stop etme

iyi günler arkadaşlar son 1 aydır devam eden sabah ilk marşta stop etme sorunum devam etmekte. araç 2014 i20 1.4 cvt otomatik.Olay ilk lpg enjektörünün hata vermesiyle başladı onu değiştirdik.ardından araçta boştayken çalışır vaziyette ufak titremeler yapıyordu usta bujiler ve bobünleride değişti tabi bu arada devamlı ayarlarınıda değişti titremeyi kesmek için ama düzelmedi.Titremenin lpg ile bir alakası olmadığını anladık ama bu zaman zarfında ustanın yaptığı ayarlar aracı sabah ilk marşta stop etmesine sebep oldu adama anlattım olayı benzin pompası falan zırvaladı bu arada benzinde bırakırsam sıkıntı olmuyor bir iki yerde okudum lpg haritasıyla benzin haritasının uyuşmazlığından yazılmış başına böyle bir olay gelen varmı hangi yolu izlemeliyim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    LPG enjektörleri emme manifolduna gaz kaçırıyordur, ilk çalışmada çift yakıt gidip boğulma yapar.

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Safran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaşlar son 1 aydır devam eden sabah ilk marşta stop etme sorunum devam etmekte. araç 2014 i20 1.4 cvt otomatik.Olay ilk lpg enjektörünün hata vermesiyle başladı onu değiştirdik.ardından araçta boştayken çalışır vaziyette ufak titremeler yapıyordu usta bujiler ve bobünleride değişti tabi bu arada devamlı ayarlarınıda değişti titremeyi kesmek için ama düzelmedi.Titremenin lpg ile bir alakası olmadığını anladık ama bu zaman zarfında ustanın yaptığı ayarlar aracı sabah ilk marşta stop etmesine sebep oldu adama anlattım olayı benzin pompası falan zırvaladı bu arada benzinde bırakırsam sıkıntı olmuyor bir iki yerde okudum lpg haritasıyla benzin haritasının uyuşmazlığından yazılmış başına böyle bir olay gelen varmı hangi yolu izlemeliyim?
    lpg enjektörleri kaçırıyor olabilir.
    Fakat.. "Titremenin lpg ile bir alakası olmadığını anladık" demeniz den dolayı subaplarda da bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cevaplar için teşekkür ederim evet titremenin sebebi yüzde 80 sübap dendi lpgde daha fazla titriyor.enjektör ilk takıldığında 2 hafta sürdüm sıkıntı yoktu kaçırdğını nasıl kontrol edebiliriz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Safran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevaplar için teşekkür ederim evet titremenin sebebi yüzde 80 sübap dendi lpgde daha fazla titriyor.enjektör ilk takıldığında 2 hafta sürdüm sıkıntı yoktu kaçırdğını nasıl kontrol edebiliriz?
    Stop ettikten sonra enjektörlerden çıkan borucukları tek tek sökün, enjektör çıkışını tükrükleyin veya köpükleyin, 1-2 dakika bekleyin.Kabarcık oluşuyorsa kaçırıyordur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cevaplarınız için tşk ederim söylediklerinizi deniyelim gelişmeleri yazarım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler