User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Audi a4 b5 1.8t quattro turbo sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Audi a4 b5 1.8t quattro turbo sorunu

Herkese İyi Forumlar;

Aracımda uzun süredir bitmek bilmeyen bıktıran bir turbo arızası mevcut,aracımın turbosunu hybrid yaptırdım takar takmaz duman vermeye başladı,turbo yapılmadan öncede az bir duman vardı ancak yeni turboda daha çok verdi.Sonrasında turboyu söktürdüm yaptırdığım yere tekrar götürdüm rica minnet tekrar turboyu revizyon yaptı tekrar takıldı ve durum yine aynı araç çalışır çalışmaz egzoz kısmına yağı veriyor.Tekrar söküldü yaptırdığım yere turboyu iade ettim paramı aldım,gidip parçacıdan orjinal k03s olarak sıfır turbo aldım ilk gün sıkıntı yoktu ama 3. gün buda emme tarafına yağı verdi.Aracın motoru komple sıfır kendim yaptırdım yağ pompası v.s heryeri değişti yağ basıncı olması gerektiği gibi konu hakkında bilgisi ve tecrübesi olanlar yardım ederse sevinirim.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo nuz fazla basınc basıp turboyu bozuyor olmasın ?
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fifthy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese İyi Forumlar;

Aracımda uzun süredir bitmek bilmeyen bıktıran bir turbo arızası mevcut,aracımın turbosunu hybrid yaptırdım takar takmaz duman vermeye başladı,turbo yapılmadan öncede az bir duman vardı ancak yeni turboda daha çok verdi.Sonrasında turboyu söktürdüm yaptırdığım yere tekrar götürdüm rica minnet tekrar turboyu revizyon yaptı tekrar takıldı ve durum yine aynı araç çalışır çalışmaz egzoz kısmına yağı veriyor.Tekrar söküldü yaptırdığım yere turboyu iade ettim paramı aldım,gidip parçacıdan orjinal k03s olarak sıfır turbo aldım ilk gün sıkıntı yoktu ama 3. gün buda emme tarafına yağı verdi.Aracın motoru komple sıfır kendim yaptırdım yağ pompası v.s heryeri değişti yağ basıncı olması gerektiği gibi konu hakkında bilgisi ve tecrübesi olanlar yardım ederse sevinirim.
    Turbo yag geri donusum, krank havalandirmalari varsa pcv'yi kontrol edebilirsin bunlarin disnda;
    Sifir kutusunda orjinal Tr'den aldigim 2 tane ko4-23 emme kismindan yag verdi,
    Hybrid ve revizyon ile cozeriz dediler, yazilim vs baska degisken yok, emme yag vermeye devam etti araba 4 boy yavasladi, altlar oldu, ingiltereden kendim sifir aldim suan iyiyiz ��

Ko3 a4'de suan ayni problemi yasiyorum, tam gazda gazi birakinca hic duman yok ama hafif gaz basip biraktiktan bi sonrakinde egzozdan duman geliyor, gene cozerim diyen birine yaptirdim duman isi hic degismedi, ama basinc gostergesi 1.8 bar'lar gostermeye basladi afr'de genel olarak iyi fakat araba 130 beygir yeni nesil biseye rahat gecilir ��
    Manifolt isini cozer cozmez ko3 hybridi sokup ko4 baglicam.
    Konu G_TT_I tarafından (03-11-2020 Saat 20:09 ) değiştirilmiştir.

ercan26esk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.8T kullanıcısı olarak bizde uzun zamandır hibrit turbo kullanıyoruz böyle bir sorunu ilk defa okudum öncelikle sorun turbolardan değil bence hibrit yapılan ve daha sonra sıfır alınan turbolarda sorun olduğunu düşünmüyorum hem hibritte aynı sorun yağ basma olacak revize edilecek takılacak yine aynı sıfır turbo alınacak yine aynı sorun böyle bir şey olamaz sıfır motor yaptırdım demişsiniz rodaj bitti mi aracın kompresör değerleri ne durumda araç belki yağ yakıyor olabilir bütün bunlar kontrol edilmeli sadece turbo ya bakılmamalı motor içinde bir sıkıntı olabilir ....

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İhtimal cok fazla.

Turbo veya yapilan iscilik gercekten sorunlu olabilir,
    Yag geri donusum hatti tikali olabilir, muhakkak kontrol edilmeli,
    Karter havalandirma tikali olabilir, pvc iptal edilip duzgun bir sekilde montajlanmis oct denenmeli,
    Ya da bir sekilde wg yayi cok sert gelip veya yazilimsal bir hatadan oturu fazla basinc basıyor olabilirsin. Harici bir basinc sensoru takilip surus esnasinda basilan basinc kontrol edilmeli.

Zaten diger arkadaslar da benzer seyler yazmis. Bu saydiklarimizi kesinlikle.goz ardi etme, muhakkak yukaridaki siraya uygun sekilde kontrollerini tek tek yapmani oneririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basınç Stabil 0.6-0.7 civarı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbo yag geri donusum, krank havalandirmalari varsa pcv'yi kontrol edebilirsin bunlarin disnda;
    Sifir kutusunda orjinal Tr'den aldigim 2 tane ko4-23 emme kismindan yag verdi,
    Hybrid ve revizyon ile cozeriz dediler, yazilim vs baska degisken yok, emme yag vermeye devam etti araba 4 boy yavasladi, altlar oldu, ingiltereden kendim sifir aldim suan iyiyiz ��

Ko3 a4'de suan ayni problemi yasiyorum, tam gazda gazi birakinca hic duman yok ama hafif gaz basip biraktiktan bi sonrakinde egzozdan duman geliyor, gene cozerim diyen birine yaptirdim duman isi hic degismedi, ama basinc gostergesi 1.8 bar'lar gostermeye basladi afr'de genel olarak iyi fakat araba 130 beygir yeni nesil biseye rahat gecilir ��
    Manifolt isini cozer cozmez ko3 hybridi sokup ko4 baglicam.
    Krank havalandırma kontrol edildi pcv valfi değişti ayrıca emme manifoldundaki girişe ayrıca check valf koyuldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ercan26esk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.8T kullanıcısı olarak bizde uzun zamandır hibrit turbo kullanıyoruz böyle bir sorunu ilk defa okudum öncelikle sorun turbolardan değil bence hibrit yapılan ve daha sonra sıfır alınan turbolarda sorun olduğunu düşünmüyorum hem hibritte aynı sorun yağ basma olacak revize edilecek takılacak yine aynı sıfır turbo alınacak yine aynı sorun böyle bir şey olamaz sıfır motor yaptırdım demişsiniz rodaj bitti mi aracın kompresör değerleri ne durumda araç belki yağ yakıyor olabilir bütün bunlar kontrol edilmeli sadece turbo ya bakılmamalı motor içinde bir sıkıntı olabilir ....
    Aracın rodajı bitti kompresör değerleri 10.2 veriyor 4 silindir motor tarafından gelen duman yok turbo ile manifoldun arasını ayırıyoruz gram duman yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İhtimal cok fazla.

Turbo veya yapilan iscilik gercekten sorunlu olabilir,
    Yag geri donusum hatti tikali olabilir, muhakkak kontrol edilmeli,
    Karter havalandirma tikali olabilir, pvc iptal edilip duzgun bir sekilde montajlanmis oct denenmeli,
    Ya da bir sekilde wg yayi cok sert gelip veya yazilimsal bir hatadan oturu fazla basinc basıyor olabilirsin. Harici bir basinc sensoru takilip surus esnasinda basilan basinc kontrol edilmeli.

Zaten diger arkadaslar da benzer seyler yazmis. Bu saydiklarimizi kesinlikle.goz ardi etme, muhakkak yukaridaki siraya uygun sekilde kontrollerini tek tek yapmani oneririm.
    İşciliklerin hepsinde başında durdum her turbo sökülüp takıldığında tüm hortumlar yıkanarak toplandı
    Karter havalandırma kontrol edildi pcvyi iptal edip yine denedik sonuç değişmedi
    Basınç stabil yazılım yok araçta saatle gözlemliyorum
    Geri dönüş hortumunu boşa çıkartıp deneme yaptık gelen yağ miktarı normal görünüyor

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tum bunlardan kesin eminsen, konu motorun uflemesine gider.

Motor ufleme yapip, karter icinde ekstra basinc olustugunda da turbo yag geri donus borusundan akis engellenip, wmmeye yag basma yapabilir.

Ama bu tespiti yapmak da kolay degil tabi, gecmis olsun. İns yakin zamanda kok sebebi cozersin.

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fifthy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Krank havalandırma kontrol edildi pcv valfi değişti ayrıca emme manifoldundaki girişe ayrıca check valf koyuldu
    Sifir yada baska arabada saat gibi calisan bir turbo denemeden bisey denemez ama borgwarnerin cogu turbosu refurbished, burada ic tamir takimi bile olmayabilir, olanda cin mali zaten pal degisimi disinda tamiri cok olasi bir turbo degil.

Hybrid isinde burda %100 garanti veriyorlar sorun devam ederse, is makine yapmaya gidiyor, sansliysan sifir alip takiyorsun.
    Bendeki vahim durum asla hybrid esktra guc olmadi sadece yagi kontrol edip devam ediyordum, tamirden cok emin olduklari icin gaza gelme durumu oldu, tabi sonrasinda ayni problemi yasayan cok kisi duymaya basladim, ama acayip memnun olanlarda var, sanirim arabayi yeni alip, sifir turbo tecrube etmeden hybrid yapip yazilimla kosturanlar kosulsuz mutlu oluyor

Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tum bunlardan kesin eminsen, konu motorun uflemesine gider.

Motor ufleme yapip, karter icinde ekstra basinc olustugunda da turbo yag geri donus borusundan akis engellenip, wmmeye yag basma yapabilir.

Ama bu tespiti yapmak da kolay degil tabi, gecmis olsun. İns yakin zamanda kok sebebi cozersin.
    Hersey kontrol edilmis, segman, kapak, motor ici havalandirmalar hesey saglamken bunun sebebi ne olabilir, nasil bulunur cozumu nedir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler